Gość

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym

Polecane posty

Pepik190    4

Witam.

Może ktoś wie gdzie można kupić w sezonie flance pomidora gruntowego DYNO na areał 5arów okolice Lublina.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka    0

VIPrzemek Handel sie opłaca, szczególnie jeśli wiesz gdzie wyhaczyć taniej lub mieć własnego dostawcę:)

5-6 tuneli wystarczy zalezy dla kogo, jakie masz potrzeby, czy to dodatek czy jedyne źródło utrzymania..

W tych czasach minimum 10 aby zapewnić komuś stały towar od wiosny do jesieni i to też na styk:) dużo zależy z kim handlujesz, jakie ma potrzeby, czy masz stałego odbiorcę, czy handlujesz na targach, czy na giełdzie... jest wiele czynników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIPrzemek    0

Pomidory ma to być jedynie dodatek do stałego źródła utrzymania (tak zeby pieniazków było troche więcej;)) a handlować mam zamiar na giełdzie.

 

A co sądzisz o kupowania w u nas warzyw/owoców i sprzedaż i za granicą (wszystko w hurcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Wiesz co z tymi pomidorami w foli to naprawdę daj spokój szczególnie że ma to być dodatkowe źródło dochodu czyli takie z lekka nie dopilnowane ;) W foliach pomidory po prostu nie wychodzą na 5-6 tuneli przy produkcji całorocznej musisz mieć 2 piece i nie ma innej opcji bo po pierwsze jeden musi być w zapasie (uwierz awaria w kotłowni u ogrodnika rzecz normalna) na taki obiekt to polecałbym dwie 80-tki albo owiele lepszym rozwiązaniem i nie wiem jak tam teraz sie cenny kształtują ale do tej poty i tanszym jest zębiec i po drugie jest oszczędniejszy a miał jest drogi jak cholera ;( W foli najlepiej dać ogórek krótki bo masz nie duży nakład małe ryzyko i szybka kase 3 tyg i rwiesz a pomidor ja wysiewam w grudniu przed swietami i tak na dobra sprawe normalny plon mam w połowie maja :) a i do wysiewania dobra jest jakaś ciepła piwnica i na twoje potrzeby z 4 lampy sodowe bo wtedy dużo przyspieszysz rozwój roślinki ;)

 

teraz kilka ofert

WCO-80 kurde strasznie drogie są ostatnio

http://allegro.pl/pi...3014120837.html

http://allegro.pl/pi...2994551197.html

Zębiec

http://allegro.pl/pi...2994551197.html

a ja ostatnio kupiłem 2 takie

http://allegro.pl/kociol-piec-parowy-erm-4-1-1-3-mpa-wodny-2-9mw-i2995002244.html ale to jak już się rozwiniesz :)

 

A co do handlu to jak masz wejścia na jakieś konkretne ilości to buduj hale a nie baw sie w tunele skupuj towar i obracaj a nie produkcją się zajmować ... pamiętaj najwięcej zawsze ma pośrednik chociaż teraz przez te markety też się im trochę ukruciło ale biedy nie mają a ogrodnika po d*pie kopią i taka jest prawda

 

 

A jak juz jesteśmy w tym temacie ogrodniczym to macie może jakieś sortowniki do pomidorów??? bo szukam opinii ale nie wiem dlaczego ogrodniki bardzo są chytrzy w udzielaniu rad .... osobiście myślę nad jakąś prostą wagową greffa taką chociaż 4 rzędówką bo 2 rzędówka to chyba wolniej idzie niż ręcznie wybierając .... no chyba ze się pokuszę o jakąś greffe z kolorkiem ale tu już są cenny zawrotne jak na mój obiekt i dochody ...

Edytowano przez uglibugli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka    0

ilu ludzi tyle opinii...

wiadomo,że jest duzo pracy przy pomidorach, pielęgnacji..trzeba uważać na zarazy itp..

ale ogórek jest wrażliwszy na zimno niż pomidor i kto nie ma pojęcia o uprawie to ciężko z czymkolwiek.

pomidora nie muisz robić na wiosnę a np jesień, a wiosną sadzisz zielonkę typu kalafior lub ogóra:)

piece samoróbki z grubej blachy też widziałam:) bądź rura 800 i otulona jeszcze jednym płaszczem...kwestia funduszy.

a jeśli chodzi o produkcje czy handlarza.. to wiadomo,ze handlarz ma prościej, nie martwi się czy towar wypali tylko idzie po gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

wszystko zależy na jakim poziomie chcesz mieć ogrodnictwo ja mówię tu o minimalnym profesjonalizmie a nie o czarach i jakiś piecach samoróbkach ....

A tak z ciekawości koleżanka jaki ma obiekt i co sadzi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambi34    0

dalej ciągnąc temat pomidora, chce zapytać o odmianę malinowego nadająca się do uprawy przedłużonej w tunelach lub szklarniach...cokolwiek, ktoś, coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasprzyk    0

Bakony F1 - plenna, wczesna odmiana malinówki o silnym systemie korzeniowym i ciągłym wzroście. Jej owoce są wielkości 200-230 g, mają atrakcyjny malinowy kolor, są aromatyczne i charakteryzują się wyjątkowo dobrym, słodkim smakiem – typowym dla tradycyjnych odmian malinowych. Wyróżniają się również dobrą trwałością. Pomocne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambi34    0

A skąd...zaprzyjaźniłem się z wyszukiwarką google i tam znajduję najcenniejsze informacje o warzywach i owocach. Polecam stronę Pod Osłonami, bo tam znajdziesz najświeższe informacje o odmianach i uprawach --> http://www.podoslona...linowa-urodzaj/ ....

 

aha...dzięki, bo nie słyszałam o niej. chętnie poczytam o nowinkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Vp1 to malinówkowy standard. Ja osobiście wolę Aphena-> pomidory na regulowanym gronie po 250-300 gram, ale zdarzały się często po 600 gram. Bardzo smaczny, dzięki temu zaopatrywałem w sezonie cała okolicę. Pomidor wrażliwy na brak magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chemikgp    0

Podepnę się pod temat bo nie widzę sensu zakładania nowego.

 

A więc tak zastanawiam się nad założeniem tunelu foliowego, było by to moje dodatkowe źródło utrzymania, jeśli chodzi o uprawę to myślałem nad ogórkiem bo z tego co czytałem to on najlepiej wychodzi w tunelu i nad czym jeszcze można by się zastanowić? Co tunelu to trzeba zakładać ogrzewanie czy może być bez tego, zależy to chyba od tego ile razy w roku chcemy go zebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wokos    0

Hejka wszystkim mam parę pytanek dotyczących Uprawy pomidorów pod Folią Najlepiej naturalną metodą ?

- Jaką ilością wody podlewać pomidory ?

- Jaki dać najlepszy nawoź naturalny najlepiej by go rozpuścić w wodzie i jakich ilościach ?

- Jak chronić je przed zarazą oczywiście naturalnymi sposobami ?

- Jak osiągnąć Dobry owoc żeby był mięsisty i soczysty i oczywiśćie duży ?

- Jaka jest optymalna temperatura do najlepszego rozwoju pomidora ?

- Czy tunel się powinno wietrzyć ?

- Jak najlepiej zapylać kwiatki pomidorów jak kwitną ?

- Czy powinno się obrywać gałązki boczne by otrzymać lepszy owoc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Podepnę się pod temat bo nie widzę sensu zakładania nowego.

 

A więc tak zastanawiam się nad założeniem tunelu foliowego, było by to moje dodatkowe źródło utrzymania, jeśli chodzi o uprawę to myślałem nad ogórkiem bo z tego co czytałem to on najlepiej wychodzi w tunelu i nad czym jeszcze można by się zastanowić? Co tunelu to trzeba zakładać ogrzewanie czy może być bez tego, zależy to chyba od tego ile razy w roku chcemy go zebrać?

 

Możesz próbować na zimno ale nie wiem czy jest sens :)

 

@Wokos Daj sobie spokój z tym tunelem chyba ze masz za dużo wolnego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wokos    0

uglibugli

To jest tak że pomidorki są chodowane dla siebie by wiadomo co się jadlo a nie że kupisz w sklepie a to było pryskne z 10 razy takie zdrowe ma byc a to jest hoobby dla mamy ona lubi takie uprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krosagro    0

tam gdzie występuje zróżnicowany klimat, a więc są mroźne zimy i gorące lata, same tunele to nie wszytsko:) Potrzebne mogą okazać się dodatkowe instalacje. Na przykład zimą konieczne może być używanie systemów grzewczych, a w lecie chłodzących. Warto o tym pomyśleć zanim rozpoczniemy uprawę :) więcej wskazówek znajduje się na: http://www.krosagro.com/

Edytowano przez Krosagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj