Skocz do zawartości

Zdjęcie

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 23:57

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Vp1 to malinówkowy standard. Ja osobiście wolę Aphena-> pomidory na regulowanym gronie po 250-300 gram, ale zdarzały się często po 600 gram. Bardzo smaczny, dzięki temu zaopatrywałem w sezonie cała okolicę. Pomidor wrażliwy na brak magnezu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Dzisiaj, 18:09
  •  

#42 Share Chemikgp

Chemikgp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 12:49

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Podepnę się pod temat bo nie widzę sensu zakładania nowego.

A więc tak zastanawiam się nad założeniem tunelu foliowego, było by to moje dodatkowe źródło utrzymania, jeśli chodzi o uprawę to myślałem nad ogórkiem bo z tego co czytałem to on najlepiej wychodzi w tunelu i nad czym jeszcze można by się zastanowić? Co tunelu to trzeba zakładać ogrzewanie czy może być bez tego, zależy to chyba od tego ile razy w roku chcemy go zebrać?

#43 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:07

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Hejka wszystkim mam parę pytanek dotyczących Uprawy pomidorów pod Folią Najlepiej naturalną metodą ?
- Jaką ilością wody podlewać pomidory ?
- Jaki dać najlepszy nawoź naturalny najlepiej by go rozpuścić w wodzie i jakich ilościach ?
- Jak chronić je przed zarazą oczywiście naturalnymi sposobami ?
- Jak osiągnąć Dobry owoc żeby był mięsisty i soczysty i oczywiśćie duży ?
- Jaka jest optymalna temperatura do najlepszego rozwoju pomidora ?
- Czy tunel się powinno wietrzyć ?
- Jak najlepiej zapylać kwiatki pomidorów jak kwitną ?
- Czy powinno się obrywać gałązki boczne by otrzymać lepszy owoc ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 18:32

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym

Podepnę się pod temat bo nie widzę sensu zakładania nowego.

A więc tak zastanawiam się nad założeniem tunelu foliowego, było by to moje dodatkowe źródło utrzymania, jeśli chodzi o uprawę to myślałem nad ogórkiem bo z tego co czytałem to on najlepiej wychodzi w tunelu i nad czym jeszcze można by się zastanowić? Co tunelu to trzeba zakładać ogrzewanie czy może być bez tego, zależy to chyba od tego ile razy w roku chcemy go zebrać?

Możesz próbować na zimno ale nie wiem czy jest sens :)

@Wokos Daj sobie spokój z tym tunelem chyba ze masz za dużo wolnego czasu

#45 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 15:58

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym uglibugli
To jest tak że pomidorki są chodowane dla siebie by wiadomo co się jadlo a nie że kupisz w sklepie a to było pryskne z 10 razy takie zdrowe ma byc a to jest hoobby dla mamy ona lubi takie uprawy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Krosagro

Krosagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 11:09

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym tam gdzie występuje zróżnicowany klimat, a więc są mroźne zimy i gorące lata, same tunele to nie wszytsko:) Potrzebne mogą okazać się dodatkowe instalacje. Na przykład zimą konieczne może być używanie systemów grzewczych, a w lecie chłodzących. Warto o tym pomyśleć zanim rozpoczniemy uprawę :) więcej wskazówek znajduje się na: http://www.krosagro.com/

Edytowany przez Krosagro, 11 sierpień 2014 - 11:09.