Skocz do zawartości

Zdjęcie

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 maj 2012 - 19:15

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Niestety taka mentalność i nic dziwnego każdy chce sie utrzymać . A że Polska to Polska to już nic i nikt nic nie poradzi o tak ci powiem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Dzisiaj, 05:09
  •  

#22 Share VIPrzemek

VIPrzemek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2013 - 13:27

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Z góry przepraszam za odkopanie tematu ale uznałem, że niema sensu zakładania nowego.

Mam parę pytań ponieważ planuje rozpocząć uprawę pomidora w tunelach foliowych a jestem dość zielony w tym temacie więc wole się dobrze z nim zapoznać zanim zaczne coś robić.
1.Czy możliwe jest prowadzenie w foli uprawy "całorocznej"?
2.Opłacalna jest uprawa pomidora pod folią na powierzchni 1500mkw, jeśli ma to być tylko DODATKOWY zysk a nie główne źródło utrzymania.
3.Ile można zebrać z jednego krzaka/metra (nie wiem jak to się podaje)?
4.Można prowadzić uprawę w glebie czy konieczne jest prowadzenie jej na matach uprawowych/kokosowych i które z nich są lepsze?
5.Czy przy takiej ilości uprawy muszę inwestować w chłodnie?
6.Jak ogrzać tę tunele, czy jeden piec wystarczy? A może wykorzystać jakieś nagrzewnice itp?

Jeśli padło jakieś głupie pytanie to przepraszam ale jestem zielony w tym temacie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

#23 Share stopka

stopka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 luty 2013 - 16:36

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Uprawa całoroczna hmm ciężko.. zależy co i dużżooo opału byś spalił i nie wiem czy nawet wyszedłbyś na zero, prędzej ze szklarni:) ale nie wykluczone, zalezy co produkujesz:) wczesne warzywa dobrze płacą
możesz uprawiać od wczesnej wiosny pomidory do późnej jesieni.. lub na dwa rzuty pomidory z czymś innym.
z jednego tunela np 10x30x3m mneij więcej 3-5 tys zł np z wiosny pomidora. zależy od ceny i plonu:)
możesz uprawiać w glebie, przy nawożeniu, obornikowaniu, poplonu itp:)
dobrze mieć pomieszczenie gospodarcze gdzie je sortujesz i mogą spokojnie w chłodnym leżeć.
przy konkretnym mrozie ponad -20 jednym piecu non stop na full ciężko, asekuracyjnie można mieć drugi mowa tu o tunelu 30x10x3m

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#24 Share VIPrzemek

VIPrzemek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 luty 2013 - 12:24

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Dziekuje Stopka;)

Właśnie chodzi mi konkretnie o pomidora, planuje go uprawiać od wiosny do jesieni.
W planach mam założenie 5-6 takich tuneli 6/7-30m, uważasz, że jest to opłacalne?

Myślałem także nad hurtowym kupowaniem warzyw/owoców i sprzedaż ich za granica(Niemcy)

#25 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 09 luty 2013 - 16:32

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Witam
Chciałem zasięgnąć opini kolegów znawców tematu.Zakupiłem rolkę foli 30 na 12 metrów ,mam 24 kantówki 80 na80 mm i zamówione stęple długości 3,5 m..Myślę jeszcze dokupić folie na boki .Czy według was to wystarczy na tunel 30na10.
Z góry dziękuje za pomoc.

#26 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:13

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Witam.
Może ktoś wie gdzie można kupić w sezonie flance pomidora gruntowego DYNO na areał 5arów okolice Lublina.
Pozdrawiam

#27 Share stopka

stopka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:16

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym VIPrzemek Handel sie opłaca, szczególnie jeśli wiesz gdzie wyhaczyć taniej lub mieć własnego dostawcę:)
5-6 tuneli wystarczy zalezy dla kogo, jakie masz potrzeby, czy to dodatek czy jedyne źródło utrzymania..
W tych czasach minimum 10 aby zapewnić komuś stały towar od wiosny do jesieni i to też na styk:) dużo zależy z kim handlujesz, jakie ma potrzeby, czy masz stałego odbiorcę, czy handlujesz na targach, czy na giełdzie... jest wiele czynników

#28 Share VIPrzemek

VIPrzemek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:17

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Pomidory ma to być jedynie dodatek do stałego źródła utrzymania (tak zeby pieniazków było troche więcej;)) a handlować mam zamiar na giełdzie.

A co sądzisz o kupowania w u nas warzyw/owoców i sprzedaż i za granicą (wszystko w hurcie).

#29 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 11 luty 2013 - 01:17

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Wiesz co z tymi pomidorami w foli to naprawdę daj spokój szczególnie że ma to być dodatkowe źródło dochodu czyli takie z lekka nie dopilnowane ;) W foliach pomidory po prostu nie wychodzą na 5-6 tuneli przy produkcji całorocznej musisz mieć 2 piece i nie ma innej opcji bo po pierwsze jeden musi być w zapasie (uwierz awaria w kotłowni u ogrodnika rzecz normalna) na taki obiekt to polecałbym dwie 80-tki albo owiele lepszym rozwiązaniem i nie wiem jak tam teraz sie cenny kształtują ale do tej poty i tanszym jest zębiec i po drugie jest oszczędniejszy a miał jest drogi jak cholera ;( W foli najlepiej dać ogórek krótki bo masz nie duży nakład małe ryzyko i szybka kase 3 tyg i rwiesz a pomidor ja wysiewam w grudniu przed swietami i tak na dobra sprawe normalny plon mam w połowie maja :) a i do wysiewania dobra jest jakaś ciepła piwnica i na twoje potrzeby z 4 lampy sodowe bo wtedy dużo przyspieszysz rozwój roślinki ;)

teraz kilka ofert
WCO-80 kurde strasznie drogie są ostatnio
http://allegro.pl/pi...3014120837.html
http://allegro.pl/pi...2994551197.html
Zębiec
http://allegro.pl/pi...2994551197.html
a ja ostatnio kupiłem 2 takie
http://allegro.pl/ko...2995002244.html ale to jak już się rozwiniesz :)

A co do handlu to jak masz wejścia na jakieś konkretne ilości to buduj hale a nie baw sie w tunele skupuj towar i obracaj a nie produkcją się zajmować ... pamiętaj najwięcej zawsze ma pośrednik chociaż teraz przez te markety też się im trochę ukruciło ale biedy nie mają a ogrodnika po d*pie kopią i taka jest prawda

A jak juz jesteśmy w tym temacie ogrodniczym to macie może jakieś sortowniki do pomidorów??? bo szukam opinii ale nie wiem dlaczego ogrodniki bardzo są chytrzy w udzielaniu rad .... osobiście myślę nad jakąś prostą wagową greffa taką chociaż 4 rzędówką bo 2 rzędówka to chyba wolniej idzie niż ręcznie wybierając .... no chyba ze się pokuszę o jakąś greffe z kolorkiem ale tu już są cenny zawrotne jak na mój obiekt i dochody ...

Edytowany przez uglibugli, 11 luty 2013 - 01:27.

#30 Share stopka

stopka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:54

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym ilu ludzi tyle opinii...
wiadomo,że jest duzo pracy przy pomidorach, pielęgnacji..trzeba uważać na zarazy itp..
ale ogórek jest wrażliwszy na zimno niż pomidor i kto nie ma pojęcia o uprawie to ciężko z czymkolwiek.
pomidora nie muisz robić na wiosnę a np jesień, a wiosną sadzisz zielonkę typu kalafior lub ogóra:)
piece samoróbki z grubej blachy też widziałam:) bądź rura 800 i otulona jeszcze jednym płaszczem...kwestia funduszy.
a jeśli chodzi o produkcje czy handlarza.. to wiadomo,ze handlarz ma prościej, nie martwi się czy towar wypali tylko idzie po gotowe:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:09

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym wszystko zależy na jakim poziomie chcesz mieć ogrodnictwo ja mówię tu o minimalnym profesjonalizmie a nie o czarach i jakiś piecach samoróbkach ....
A tak z ciekawości koleżanka jaki ma obiekt i co sadzi ???

#32 Share rolnik300

rolnik300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 17:28

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym polecam przeczytać artykuł http://e-warzywnictw...idora_7420.html Ja mam matę wełny mineralnej Agrofol i jestem bardzo zadowolony

#33 Share stopka

stopka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:40

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym obiekt-tunele
sadzę kapusta i pomidor od wiosny do jesieni:)

#34 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 19:43

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym koledzy mam problem z pomidorami w tunelu foliowym a mianowicie problem jest taki że kwiatki odpadają a liście się skręcają

#35 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 21:31

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Kolego polecam wklejony link :)
http://www.inwarz.sk.../index.php?d=sg

#36 Share bambi34

bambi34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 17:54

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym dalej ciągnąc temat pomidora, chce zapytać o odmianę malinowego nadająca się do uprawy przedłużonej w tunelach lub szklarniach...cokolwiek, ktoś, coś?

#37 Share kasprzyk

kasprzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 17:57

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym Bakony F1 - plenna, wczesna odmiana malinówki o silnym systemie korzeniowym i ciągłym wzroście. Jej owoce są wielkości 200-230 g, mają atrakcyjny malinowy kolor, są aromatyczne i charakteryzują się wyjątkowo dobrym, słodkim smakiem – typowym dla tradycyjnych odmian malinowych. Wyróżniają się również dobrą trwałością. Pomocne??

#38 Share bambi34

bambi34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 17:59

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym dzięki za tak ekspresową odpowiedź...uprawiasz tę odmianę??

#39 Share kasprzyk

kasprzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 18:01

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym A skąd...zaprzyjaźniłem się z wyszukiwarką google i tam znajduję najcenniejsze informacje o warzywach i owocach. Polecam stronę Pod Osłonami, bo tam znajdziesz najświeższe informacje o odmianach i uprawach --> http://www.podoslona...linowa-urodzaj/ ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bambi34

bambi34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 18:03

[pomidor] uprawa w tunelu foliowym

A skąd...zaprzyjaźniłem się z wyszukiwarką google i tam znajduję najcenniejsze informacje o warzywach i owocach. Polecam stronę Pod Osłonami, bo tam znajdziesz najświeższe informacje o odmianach i uprawach --> http://www.podoslona...linowa-urodzaj/ ....

aha...dzięki, bo nie słyszałam o niej. chętnie poczytam o nowinkach :D