slawuch

Fendt 310 lsa problem z elektryka

Polecane posty

slawuch    0

Hej witam wszystkich niedawno kupiłem Fendt-a 310 lsa i mam problem ogólnie z elektryka a mianowicie chodzi mi o to iz jak zaciagne reczny to zapala mi sie kontrolka od swiateł awaryjnych i cos strasznie p[iszczy a nawet jak włacze wycieraczke lub cos tam innego to tez takie rewelacje wystepuja z awaryjnymi i niewiem podsumowujac to co powiedziałem powyzej chciałbym uzyskac jakies rady ;)post-15664-126808244517_thumb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawuch    0

wiem ale czemu ten przerywacz chodzi moze gdzies jakies przbicie tak mysle :) ale jak chciałem sprawdzic zarówka czy prad dla przykładu płynie doczujnika cisnienia to zaras właczyl sie ten przerywacz a zaróweczka sie nie zapaliła bezpieczniki całe tk mysle jak by ktos miał schemat do tego Fendt to chetnie bym kupił badz sie zamienił bo posiadam schematy i katalogi do MF seria 3000 i 3100 ;)post-15664-126808346551_thumb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

mozesz miec cos zle podlaczone bierz poprawke na to ze on byl myty w srodku myjka takze moglo sie zrobic zwarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

narazie wszystko w jak najlepszym porzadku okaze sie w polu narazie powymienialem oleje i filtry i chodzi jak zegarek!Wogole to pagratulowac zakupu i bezawaryjnej pracy zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawuch    0

a no dzieki tobie tez zycze jeszcze tylko olej w skrzyni mi został do wymiany bo nie wiem jaki i ile musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

a co do awaryjnych to ja tez mialem problem nie wiem moze tak musi byc a mianowicie jak wlaczylem zaplon to palila mi sie kontrolka od awaryjnych,po odpaleniu gasla pozniej wogole sie nie zapalala i nie bylo awaryjnych a dzisiaj wsiadam wlaczam zaplon i mryga,pale przestaje moze tak musi byc nie wiem trzeba bedzie sie pobawic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

po pierwsze , nie jest to przerywacz swiatel awaryjnych tylko wskaznik i kontorlka stanu ostrzegawczego. W normalnym wypadku jesli przekrecisz kluczyk w stacyjce i wlaczasz zaplon powinna migac lampka ostrzegawcza, ktora sygnalizuje brak cisnienia w silniku ( co jest rzecza normalna gdyz silnik jeszcze nie pracuje). Po zapaleniu silnika lampka gasnie, a jesli pali sie dalekj to znaczy ze cos jest nie tak, moze byc na przyklad zaciagniety hamulec reczny, brak ladowania akumulatora, brak cisnienia oleju w silniku, itd. Lampka ostrzegawcza powinna migac zawsze w polaczeniu z inna lampka znajdujaca sie na zegarze i w ten sposob mozemy zobaczyc co dolega ciagnikowi.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawuch    0

oki zgodze sie z przedmówca bo napewno ma racje ale jak chce właczyc migacz np w prawo jak jade to pojawia sie ten migajacy trójkacik istrasznie piszczy jakis tam głosniczek pod kierownica a jak wyłacze kierunkowskaz to jest oki no i po zgaszeniu nie pali mi sie lampka od cisnienia bo ten trujkat chodzi a niekiedy wrecz przeciwnie jes ta kontrolka od cisnienia jak przekrece kluczyk i jest oki na tym zdjeciu jes po lewej reczny a po prawej ładowanie i ten migajacy trojkat

post-15664-126815915445_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

kierunkowskaz gdy masz włączony to normalne ze piszczy poprostu daje ci znak ze masz go włączonego zebys nie zapomnial go wyłączyc np jadac droga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Lampa ostrzegawcza z trojkatem w polaczeniu z brzęczykiem dziala razem z zapaleniem sie lamp hamulca recznego, lampy cisnienia oleju silnika i lampa temperatury oleju hydraulicznego jak i wlaczonych swiatel awaryjnych. Natomiast dodatkowo dziala po włączaniu kierunkowskazów, co dla mnie jest zupelnie zbyteczne i niepojete. Ale tak juz jest..dlatego wiekszosc osob z czasem odłącza te brzęczyki gdyz jest to, szczególnie podczas częstej jazdy na drodze bardzo denerwujące.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawuch    0

słuchajcie drodzy koledzy moze głupie pytanie zadam do posiadaczy Fendt-ów ale czy te pół biegi 3 koło kierownicy sa włanczane bez sprzegła bo ja całe zycie miałem do czynienia z Mf serii 3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krishnak    0

A co może być powodem że nie działa lampka awaryjna oraz nie działają Swiatla awaryjne i kierunkowskazy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Piotrek5685477
      Witam, mam problem z hamulcami w Fendt 310 lsa. Otóż hamulec wpaduje jak gąbka i nie hamuje, ciągnik nie dawał wcześniejszych oznak, brak wycieków. Proszę o szybką pomoc.
    • Przez kBieszczad
      WITAM
      Pilnie potrzebuje instrukcji obsługi lub ksiązki pojazdu dla traktora Fendt 311 lsa r 91.
      Gdzie można kupić lub czy ktoś ewentualnie wie gdzie można ściągnąć w wersji elektronicznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj