Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowarka teleskopowa używana

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 16:37

Ładowarka teleskopowa używana Ja myślę ze jest sens kupić ładowarkę teleskopową ale nie taką co ma 12metrów wysięgnik itd. Myślę ze na warunki gospodarcze to te 7m to taki max. Jeśli coś jest do zrobienia wokół domu czy coś to w sam raz. Przecież to nie budowlanka ze 4tony będzie się wkładać na budowę bloku na 3 piętro. Taka ładowarka przyda się na pewno przy ładowaniu i rozładowywaniu nawozów w big bagach weźmie 4 i nic jej sie nie stanie do układania stogów balotów na wiece niż 3 warstwy do kładzenia obornika wyżej gdzie np tur nie sięgnie. I jeszcze do ładowań nia wozu paszowego gdzie ktoś nie ma w silosie betonowym to po prostu wie ze robi sie błoto a tak ładowarka od boku wysięgnik w przód i bez moczenia się ma ładunek.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowarka teleskopowa używana Dzisiaj, 05:05
  •  

#22 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 11 marzec 2010 - 17:26

Ładowarka teleskopowa używana Witam, ja również zastanawiam sie nad ładowarką teleskopową.
Na poczatku myślałem, że kupi się standardowy ładowacz stoll na mniejszy ciągnik, a do obory używaną ładowarkę przegubową ( np. weidemann 3002). Ale jak zobaczyłem jak pracują kompaktowe ładowarki teleskopowe to mi sie zmieniły poglądy. Mi bardzo spodobała się ładowarka claas targo c50. Nie ma jakiś wyjątkowych osiągów, ale ma 1,9 m wysokości. Każdy kto ma jakąś starszą oborę rozumie dlaczego to takie ważne. NA AF ma ją jedna gośc , i wrzucił nawet filmik z nią na youtube. Wydaję mi się że to niezła alternatywa zamiast dwóch sprzętów. Używana kosztuje 60- 100 tys. czyli podobnie co ładowacz z używaną przegubówką.
Claas może nie jest najlepsza firmą od ładowarek, ale chyba da się nią robic. JCB z tego co wszyscy mówią to rekordów w oszczędzaniu paliwa nie bije ( ale po za tym to wzorowe ładowarki). Wydaje mi sie że te firmy , które dają silniki perkinsa są raczej oszczędne( claas, manitou).
Obawiam się tylko właściwości transportowych claasa ( czy innych mniejszych ładowarek). Rozumie sie że nie będę nią ciągął 2 przyczep bel sianokiszonki po 20 km. Ale np. przy rozsiewaniu nawozów w bigbagach na polu to nie wiem jak będzie z transportem przyczepy?
Jak myślicie - jak znosi hydrostat takie wycieczki? Przecież większośc czasu będzie pracowac w gospodarstwie, a od czasu do czasu tylko małe transporty na bliższe pola chyba zniesie?
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#23 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 17:55

Ładowarka teleskopowa używana ja moją ładowarką (patrz galeria) ciągałem przyczepę od cieżarówki o DMC 18 ton pełną i to raz w tygodniu nieraz 2, ale krótkie odcinki tam po 200m. I daje rade a też ma hydrostat

#24 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:51

Ładowarka teleskopowa używana moim zdaniem nie ma co porównywać tura do ładowarki teleskopowej:D
co do przegubowej to nie bardzo mi odpowiada, gdyż nisko podnosi a t088 jest trochę wysoki:p ale najbardziej odpowiadała by mi ładowarka 7m:p
tylko dalej się zastanawiam nad tym jcb i claas:/ inne marki już odpadły:/
a może wiecie jak jest z awaryjnością tych ładowarek claasa?

#25 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:52

Ładowarka teleskopowa używana A powiedz mi dlaczego nie bierzesz pod uwagę manitou i merlo?

#26 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 23:03

Ładowarka teleskopowa używana merlo dlatego nie, gdyż jest w ogóle niepopularna u mnie i z częśćmi będzie ciężko:p
a manitou to się zastanawiałem:p ale ma mój wujek ma je i odradza mi:P a manitou z tego co wiem ma skrzynie?

#27 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 23:13

Ładowarka teleskopowa używana Ma skrzynie Manitou.

#28 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 marzec 2010 - 10:38

Ładowarka teleskopowa używana Firma MANITOU wprowadziła na rynek ciekawą maszynę 

http://www.allegro.p...ou_mlb_625.html

to jest idealna sprawa dla gospodarstwa i zawsze można sobie dorobić przy wykopach czy ładowaniu a nie rozważałeś czasami ładowarek teleskopowych NH 

http://www.allegro.p...y_7_metrow.html

cena nie jest aż tak wysoka jak na ten rocznik  :)

#29 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 17:15

Ładowarka teleskopowa używana Ja mam na marginesie takie małe pytanie do użytkowników hydrostat. ładowarek( jak w moim ostatnim poście).

Domyślam sie że do ciągniecia przyczep (np.z belami) używacie ciągnika.
Ale jak macie pole powiedzmy 5 km od gospodarstwa i jedziecie rozsiewac nawozy.
To bierzecie ciągnik z rozsiewaczem, a przyczepę z bigbagami czym ciągniecie? Drugim ciągnikiem , a z tyłu jeszcze 3 operator z pustą ładowarką śmiga? Bo przecież bigbagi trzeba jakoś wrzucic:) Przyczepę niekoniecznie da się przypiąc za rozsiewaczem.
Taki 100 konny claas na hydrostacie pociągnie bez większej szkody dla siebie małą przyczepę?
@ dawidg pisze że na krótkich dystansach dusi swój sprzęt jak się da. Ale przy sredniej odległości 1 - 6km to bardzo obciąży ładowarkę?
Bo pustą ładowarką to chyba można śmignąc kilkadziesiąt km na hydrostacie?
Zadaje takie pytania bo w mniejszych ładowarkach wszędzie jest hydrostat. Mi takie 523MLT czy claas targo osiągami spokojnie wystarczy i gdybym ją kupił to chciałbym sprzedac ładowacz i wykonywac w/w małe prace transportowe. Najwięcej pracy jest w gospodarstwie, ale w końcu to nie jest tylko ładowarka podwórzowa i trochę kosztuje...
Dealerzy mówią różnie , a ciekawy jest co robią użytkownicy takich używanych czy nowych sprzętów?
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#30 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 19:58

Ładowarka teleskopowa używana Ciągnąć możesz. Ale jest kilka kwestii do których ładowarki nie są przystosowane. Mają hamulce które jak zaczepisz przyczepę muszą hamować mocniej przez co szybciej się zużyją ( widziałem w ogłoszeniach z anglii czy niemiec ładowarki telesk. z pneumatyką na przyczepy ba nawet 2 obwodowe mieli), układ hydrostatyczny mając większe obciążenie powoduje zwiększoną temp w układzie, pompa i silnik są bardziej obciążone (szybsze zużycie). Mosty napędowe są przystosowane do przenoszenia dużego momentu a nie prędkości obrotowej (większe grzanie itd)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:15

Ładowarka teleskopowa używana Na tabliczce znamionowej w tym NH jest błąd (Gmgh zamiast Gmbh)-więc jeżeli Włosi nie potrafili nawet porządnie tabliczki wypisać to jak musi być sklecona reszta ?Dodany obrazek

#32 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 21:01

Ładowarka teleskopowa używana w instrukcja Weidemanna T5625 CX80 jest napisane, że masa przyczepy przy 10% spadku terenu może wynosić z hamulcem 8t, bez hamulca 1t.hamulec tylko hydrauliczny.

myślę, ze to ładowarki z hydrostatem dobra byłą by przyczepa z hamulcem najazdowy.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#33 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 22:02

Ładowarka teleskopowa używana

...układ hydrostatyczny mając większe obciążenie powoduje zwiększoną temp w układzie, pompa i silnik są bardziej obciążone (szybsze zużycie). Mosty napędowe są przystosowane do przenoszenia dużego momentu a nie prędkości obrotowej (większe grzanie itd)

Pomijając kwestie techniczne ( zakładam że kupię używaną ładowarkę ze sprawnym hydrostatem) to pisząc to nie przekonałeś mnie do jej walorów transportowych nawet bez obciążenia.
Dalej zastanawiam się co robią ludzie gdy załóżmy mają zwieźc bele z odległego pola. Przyczepy ciągają traktorem i jeśli nie maja ładowacza na ciągniku to pustą ładowarką musza śmignąc (oczywiście w miarę szybko), załóżmy 15 km, kładą bele, wracają zdejmują bele itd. - ładowarka zrobi w ciagu dnia parę kursów to policzcie ile kilometrów będzie.
Ładowarki z mechanicznym układem to już inna klasa wielkości - cenowo tym bardziej. Obecnie chyba wiekszośc pracujących ładowarek nowych i starych jest na hydrostacie. Podałem już drugi przypadek przy którym mam wątpliwości. Wiem że sporo ludzi nie sprzedaje swoich ładowaczy i niekiedy wyręcza w ten sposób ładowarkę. Generalnie gdy ktoś kupi ładowarkę to chyba już nie chce miec innych sprzętów do ładowania. Wydac tyle pieniedzy i póżniej byc średnio zadowolonemu?
Chyba za dużo się naczytałem o minusach hydrostatu i mam o tym krytyczne rozumowanie ...
Napiszcie że nie mam racji - bo jednak chciałbym kupic ładowarkę:)

#34 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 22:34

Ładowarka teleskopowa używana Można jeździć ja jeździłem nawet ponad 10 km bez przerwy. jadąc tam 18km/h to sobie policz jeszcze pare górek i się robiła dobra godzina jazdy. Raz zrobiłem przez dzień po drogach z 40km do tego jeszcze prace między czasie. Da sie jeździć ale jazda na max gazie bo wiadomo wtedy max prędkość ale każda górka i jedzie połowę wolniej (w przypadku mojej ładowarki bo już 10000h na liczniku) a zachacz jeszcze przyczepe?

Fakt ja u wuja jeździłem za nim lub przed nim jak słomę zwoziliśmy bo inaczej się nie dało ale to max 3km w jedną stronę.

Ostatnio pomagałem mojemu ursusowi 902 z 2 przyczepami jak kore woziliśmy ale to pod stromą górkę go wyciągałem bo sam to się ślizgał bo jeszcze po deszczu i błoto i luźne kamyszki na górce były to max gaz i przełączając żółw/zając 0 różnicy.

Ja teraz kupując ładowarkę to tylko na przekładni hydrokinetycznej bym chciał. chyba że nowy hydrostat by mi przypadł do gustu bo ten mój to już wyżyłowany.

#35 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 23:07

Ładowarka teleskopowa używana Nie wiem jak nowsze claasy ale te starsze to są sandersony tylko pomalowane w kolorach claasa. Do JCB jest zdecydowanie lepsza dostępność części, znaczna część pasuje od koparek a serwisów jest dużo.
Sam wybrałem JCB choć Claas z wyglądu bardziej mi się podoba :)

#36 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 23:11

Ładowarka teleskopowa używana A ja hmm zauważyłem ze wkradł się tu też temat o ładowarkach przegubowych a w tym temacie chodzi o ładowarki teleskopowe :) Ale piszecie też o hydrostatach. Czy w ładowarkach teleskopowych jak i przegubowych są takie same? Czy może w teleskopowych są silniejsze? Jak to jest?

#37 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 23:43

Ładowarka teleskopowa używana Są takie same tzn zasada działania jest taka sama i budowa. Jedynie czym się róznią to pompami i silnikami jazdy (mniejsze-większe zależy od wielkości maszyny)

#38 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:02

Ładowarka teleskopowa używana a co myślicie o ładowarce massey ferguson? ostatnio widziałem i bardzo mi się spodobała:D czy ktoś ją posiada albo wie na jakiej słynnej marce jest ona wzorowana?

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:06

Ładowarka teleskopowa używana a dlaczego kombinujesz z wynalazkami? tzn mało znanymi. patrz na te co są części dostępne w przyzwoitych cenach np JCB, Manitou już tu chyba trochę gorzej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:19

Ładowarka teleskopowa używana ale częsci do takiego mfa można łatwo sprowadzić:) a za taką samą cene można kupić ładowarkę w lepszym stanie:D
kiedyś chciałęm kupić matbro za 40 tyś i mi odradzono:p kupił ją mój daleki znajomy to cały czas na nią narzeka...