Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fortschritt - problemy z ustawieniem

43 odpowiedzi na ten temat

#41 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2013 - 20:06

Fortschritt - problemy z ustawieniem Jakie masz obroty silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fortschritt - problemy z ustawieniem Dzisiaj, 12:42
  •  

#42 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2013 - 20:19

Fortschritt - problemy z ustawieniem Strzał w 10 Przemo :) jak się okazało linka była za długa i nie chocił na pełnych obrotach. To były pierwsze chwile z forszajem stąd te pytania i problemy :)
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share WioletaBotz

WioletaBotz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 10:16

Fortschritt - problemy z ustawieniem witam ja mam tak samo tyle tylko że w claas merkur czy to też wina podsiewacza ktoś mi powiedział że może pas klinowy młocarni winny
nie mam obrotomierza i nie wiem jakie mam obroty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 21:03

Fortschritt - problemy z ustawieniem

W E-512 można zmieniać kąt pracy podsiewacza - mniej lub bardziej tył w górę. Duża ilość kłosów na podsiewaczu waskazuje na źle wyregulowane sito żaluzjowe, wiatry lub klapę za sitem żaluzjowym. Generalnie nie omłocone kłosy powinny spadać na rafce z tyłu na sam dół do przenośnika kłosowego na młocarnię, a nie na dolną rafkę.  Regulacja jest na kurtynie wentylatora (więcej lub mniej watru góra/dół), na podsiewaczu u dołu, otwarcie żaluzji, kąt pracy rafki na końcu, podniesienia blachy na końcu podsiewacza (tam, gdzie dochodzą druty z górnego sita (w orginale) albo koniec rafki z dużymi otworami.

Zastosowanie niewłaściwego sita dolnego może także powodować wpadanie kłosów i ich zatrzymywanie. Ja do pszenicy stosuję sito 6,5mm okragłe otwory. Na podłużnych strasznie zabijało sito.

Juz po żniwach, ale moze się przyda. W tym roku nie miałem żadnych problemów z czyszczeniem, może poza pewnymi odmianami jarej pszenicy, gdzie zostawały niedomłocone końcówki z kłosków (szły oplewione ostatnie ziarna do zbiornika, nie wiem jak się tego pozbyć, aby nie  biło zboża).

Silnik w kombajnie powinien mieć około 2000 obr/min i są to książkowe obroty, ja na młocarni trzymam 900 obr bebna przy suchym zbożu (pszenica), tak pisze w instrukcji i tego się staram trzymać, reguluje w zależności od stopnia uszkadzania ziarna

Edytowany przez jahooo, 24 wrzesień 2014 - 21:05.