Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:36

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie Zakładam ten temat bo mam problem pracownicy chcą podwyżek bo w innych branżach wynagrodzenia rosną, a oni czuja się pokrzywdzeni. Pracownik przy produkcji zwierzecej 6h dziennie miesięczne wynagrodzenie 1300 na ręke plus godziny dodatkowe 8,5zł/ha. Traktorzysta i mechanik sezonowo 10zł/h a na kombajnie 25zł/ha. Jak myślicie mają krzywdę jak jest u was?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie Dzisiaj, 13:02
  •  

#2 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:42

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie czy ja wiem ceny wszędzie są inne a to polacy czy ukraińcy??

#3 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:43

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie 6h dziennie piszesz a ile dni w tygodniu?
Patrząc po innych branżach to chyba nie jest dobry okres do podwyżek, kryzys się jeszcze nie skończył
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:51

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie 6 dni w tygodniu. Za pracę w niedziele 60zł ekstra, za dyżur w święta w naturze czyli świniak na Wielkanoc i świniak na Boże Narodzenie lub jego równowartość i jest to dobrowolne bo szczerze poza zadaniem paszy czyli staniem obok paszociągu nie ma żadnej pracy czyli obsługa niedziela i święta ok. 2h. Pracownicy oczywiście Polacy

#5 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:21

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie a jak cennik według was dla takiego z pierwszej łapanki do siana tylko ułożyć sterte siana które zrzucone z przyczepy jest ???
czy 5 zł dla takiego z pierwszej łapany z pod sklepu dla jakiegoś pijaka jest ok??

#6 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 08 marzec 2010 - 19:28

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie Witam moim zdaniem dla takiego żula spod sklepu 5 zł za godz. to niezła kasa koleś porobi godz. i ma na winko :blink:
Ja sam płace takim 5 zł za godz. za wrzucanie kostek na przyczepe i rozładunek siano czy to słoma chętnych nie brakuje.

#7 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 08 marzec 2010 - 19:31

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie Moim zdaniem nie mają, źle. Najwyżej daj im 20% podwyżki a w zamian odejmij profity takie jak prosiaki lub ich równowartość czy też "60zł ekstra" w niedzielę.
U nas w gospodarstwie pracownik otrzymuje 1500 zł na rękę oraz wszelkie świadczenia zdrowotno-emerytalne (zatrudniłem go w firmie a robi w gospodarstwie(Ja zatrudniłem nie Ojciec)). Pracuje od 7:30 do 11:30 a następnie od 17:30 do 21:30 (tak chciał, tak dostał, sam ma 15ha pola sieje zboża), zatrudnienie od poniedziałku do soboty.
Jak będą protestować to powiedz, że albo profity albo podwyżka. W razie dalszego sprzeciwy, proponuje sposób mojego dobrego znajomego z branże transportowej. Pracownicy mieli sami wybrać 3 osoby z 60 osobowej kadry, które pójdą do zwolnienia, a ich pensje zostaną przeznaczone na podwyżki dla pozostałych. Po tym oświadczeniu im przeszło.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#8 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:38

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie No to macie za***iście. U mnie za ta cenę nikogo nie dostaniecie. Za 8 zł za godzinę owszem do tego obiad i piwko po robocie, no ale w sumie potrzebuje tylko do ciężkiej pracy(żniwa, zbieranie kamieni, sortowanie ziemniaków), więc takich ludzi jak wy tu piszecie nawet za ta cenę ciężko wziąć, bo wiedzą że ciężka robota i wolą pod sklepem w tym czasie stać (może kto postawi)i nie trzeba robić. Więc mi się wydaje że nawet całkiem , całkiem płacisz jeśli jak to piszesz tylko trochę do popilnowania przy paszociągu postoją. Pozdrawiam

#9 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:41

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie Żle nie mają,u nas płaćą po 1500 plus ubezpieczenie.Praca przy krowach mlecznych od 5 do 18.Prace dorywcze czyli sianokosy,żniwa 100zł dniówka,kombajnista 250zł dniówka.Moim zdaniem krzywdy nie mają.

#10 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 marzec 2010 - 19:46

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie ja płace 5zł wszystkim. na kombajnie 20 zł. w tym jest obiad,nieraz śniadanie, picie(nie alko).mój stały pracownik ma jakieś 200m do mnie. pracuje nawet do 10-12 godzin dziennie bo mam jeszcze inną działalność. w tym roku chce mu dac podwyżke. generalnie u mnie trudno o kumatych, nie pijących od rana ludzi, z moim pracownikiem włącznie.

z mojej okolicy dojeżdżaja do pracy na strefe w Kobierzycach(dużo koreańskich i innych zakładów) zarobki 1200-1400 i 4 godzinny dziennie w autobusie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 20:09

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie U mnie traktorzyści 15zł/h umowa na stałe , kombajnista 30zł/h sezon ,do pracy dorywczej min 9zł/h inaczej zapomnijcie ,że kogoś znajdziecie w mojej okolicy .

#12 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 20:10

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie w sezonie jak jest praca ponad 8 godzin na dobe też zapewniam obiad, napoje też zawsze zgrzewka stoi w warsztacie więc biorą ile potrzebują. Wiadomo każdy chce żyć i coś będe musiał im podnieść tylko nikt nie potrafi zrozumieć ze mi dochody w tym roku spadły zresztą sami wiecie jak jest :blink: . tylko muszę trochę pomyśleć nad organizacją pracy najgorzej wkurza mnie jak stoją a kasa leci trzeba trochę śrube dokręcić i lepiej ich wykorzystywać. Temu mechanikowi postawie ultimatum dostaniesz 2zł więcej ale rzucasz fajki i w pracy nie palisz wiadomo przerwa na dymka 5-10minut wyjdzie mu na zdrowie i jeszcze kasy zaoszczędzi wię będzie miał podwójną korzyść :huh:

#13 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 08 marzec 2010 - 20:26

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie Mój pracownik miał 6 za godz plus dwa posiłki. Ponieważ ma swoje 6 ha to obrabia je moim sprzętem plus nawozy opryski.
Widać było to zbyt dużo gdyż co raz częściej zamiast do pracy wali rano na sikacze pod sklep by urżnięty zameldować się u pracodawcy. Oj jak wtedy słodko gada....ale mam już tego dość i się zdziwi jak niebawem skończy się ta dobroć.
kto sieje ten zbiera....

#14 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 20:38

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie źle nie mają u nas za robotę przy świniach i bydle płaca tak od 7-10zł. zależy od wieku, umiejętności no i efektywności pracy ja uważam ze nie jest to źle i jak ktoś chce to może nawet po 10-14h robić to idzie sporo wyciągnąć ale chętnych wiele nie ma wolą iść do opieki czy caritasu po zasiłek niż robić :blink:

#15 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 21:27

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie Ja za pracę jednodniową przy zwózce słomy (presaki) płaciłem 10zł za godzinę plus posiłek i pakiet piwka po pracy tak że myśle iż nie jest to najgorzej.

#16 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 marzec 2010 - 19:06

No to macie za***iście. U mnie za ta cenę nikogo nie dostaniecie. Za 8 zł za godzinę owszem do tego obiad i piwko po robocie

Jak doliczysz sobie ubezpieczenia to Ci ponad 11zł za godzinę wychodzi. A takie, rzeczy jak świadczenia emerytalno zdrowotne to jest zawsze jakieś zabezpieczenie w razie wypadku czy choroby. Ja żuli unikam u nas zawsze wiedzą jak do nas trafić gdy trzeba im na "chleb" pożyczyć, a jak trzeba pomóc przy sortowaniu to oni za marne pieniądze robić nie będą.;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 marzec 2010 - 17:06

...Wiadomo każdy chce żyć i coś będe musiał im podnieść tylko nikt nie potrafi zrozumieć ze mi dochody w tym roku spadły zresztą sami wiecie jak jest :) . tylko muszę trochę pomyśleć nad organizacją pracy najgorzej wkurza mnie jak stoją a kasa leci trzeba trochę śrube dokręcić i lepiej ich wykorzystywać. Temu mechanikowi postawie ultimatum dostaniesz 2zł więcej ale rzucasz fajki i w pracy nie palisz wiadomo przerwa na dymka 5-10minut wyjdzie mu na zdrowie i jeszcze kasy zaoszczędzi wię będzie miał podwójną korzyść ;)

pracownik będzie teraz cisnął o podwyżkę bo niższa jest stawka podatku rolnego :)
co do palaczy - powiesiłem kilka tabliczek 'zakaz palenia' i wy***przyłem parę osób z podwórka jak weszli z fajkami, poza 2-3 osobami nikt nie próbuje palić a zdaży się czasem kogoś wziąć do pracy.
Po prostu widzę fajkę i gość robi wypad albo łopatą przez plecy dostaje. Smutne ale działa.

PS: nie nawidzę fajek stąd może takie podejscie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share Mariola

Mariola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 15:06

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie A za taką pracę jak gracowanie truskawek? ile powinno się płacić? Też jest problem z chętnymi...niby nie mam dużo,bo 20arów ale teraz mam szczególną sytuację i sama nie mogę...płacić jakoś za godzinę, czy może za całość ugracowaną? Nie są tak bardzo zachwaszczone wiec trzeba je tylko po zimie doprowadzić do ładu...Co zrobić?

#19 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:15

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie truskawki to nie jednego potrafią osłabić ... ja jak miałem to najpierw przejechałem rygi kultywatorem a puzniej miedzy krzakami sie poprawiało chaczką :/ znajoma to za godziny płaci + premia uznaniowa ;[ ale z ludzmi co by wytrzymali coraz trudniej niejeden piz*... chaczke po paru godzinach i idzie na browara ;)
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 18:29

Wynagrodzenie za pracę w gospodarstwie u mnie stawka to 6 zł/h
ludzie są tylko nie u każdego chcą pracować. Jak jest praca przez pół roku a nie którzy mają przez cały rok to o ludzi nie jest problem.
Jak ktoś potrzebuje tylko przez kilka dni w roku (żniwa, wykopki) to u mnie miał by problem znaleźć ludzi za 10 zł/h.
Czyli za dniówkę 8 h płacę 48zł, w tych 8 h jest co najmniej 1 półgodzinna przerwa i wtedy gwarantuję coś ciepłego do picia.