Skocz do zawartości

Nonsensy ekonomiczne

201 odpowiedzi na ten temat

#161 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:57

Nonsensy ekonomiczne właśnie w tym sęk że każdy z kilku ha chciałby wille stawiać, nowy sprzęt kupować, rozbijać się autami prosto z salonu panowie wracajcie na ziemię :P . Mamy wolny rynek wszystko jest tyle warte, ile klient zapłaci. To sie odnosi nie tylko do naszych produktów jak zboże, mleko, żywiec. Jak ceny nawozów poszły w góre przestaliśmy kupować firmy musiały opuścić czy im się podoba czy nie, tak samo jest z maszynami jak długo rolnicy wbrew rozsądkowi będą płacić po kilkadziesiąt tysięcy za pługi, agregaty czy przyczepy tak długo ich producenci bedą podnosić ceny. Trzeba być niespełna rozumu żeby za kilka ton stali dawać taką kasę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nonsensy ekonomiczne Dzisiaj, 05:28
  •  

#162 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:06

Nonsensy ekonomiczne

Jak ceny nawozów poszły w góre przestaliśmy kupować firmy musiały opuścić czy im się podoba czy nie, tak samo jest z maszynami jak długo rolnicy wbrew rozsądkowi będą płacić po kilkadziesiąt tysięcy za pługi, agregaty czy przyczepy tak długo ich producenci bedą podnosić ceny. Trzeba być niespełna rozumu żeby za kilka ton stali dawać taką kasę

Tylko ciekawe jak długo będzie cokolwiek w polu rosło bez nawozu i czym tą ziemię uprawiać bez maszyn chyba że powrócimy do konika i pługa jedno skibowego bo nie chodzi tylko o ceny maszyn bo same części też są drogie podobnie oleje które leją się strumieniami ze starych ursusów.

#163 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:08

Nonsensy ekonomiczne @west masz rację i zgadzam się z tobą w 200%
to jest chora aby za ciągnik ok 80KM płacić prawie 200k, przecież on się nawet nie zwróci a co dopiero zarobić jeszcze

@david85 oleje które leją się strumieniami z ursusów chyba do drogich nie należą, a zresztą jak to świadczy o właścicielu jak olej leje mu się strumieniami

#164 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:19

Nonsensy ekonomiczne Dla mnie 6 czy 8 zł za litr oleju to jest dużo znowu żeby się z 30 letniego ciągnika strumieniami nie lał to też zaś remoncik co pół roku i nic na czas w polu nie zrobione bo non stop coś się sypie, sam to przeżywałem i widzę teraz sens kupna nowego ciągnika a z tym że są za drogie to się w pełni z tobą zgadzam.

#165 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:30

Nonsensy ekonomiczne do niedawna mieliśmy 38 letniego ursusa i zapewniam Cię że olej strumieniami się nie lał, a remont to on miał średnio raz na 10-12 lat, i nie dość że swoje marne 20ha obrabiał na czas razem z drugim 20 letnim ursusem to jeszcze drugie tyle na usługach się jeździło

#166 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:50

Nonsensy ekonomiczne Moje trzy ursusiki na 30ha dawały jeszcze radę ale jak już się sześćdziesiąt zrobiło to U 1201 wymiękł a części są tak marnej jakości do ursusa że nawet remonty nic nie dają bo co rusz to samo się sypie, jak tylko NH do ekipy dołączył to od razu się 80ha zrobi w czas i jeszcze jakieś usługi załapie

#167 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 07:29

Nonsensy ekonomiczne no to 80ha a teraz wyobraź sobie że niektórzy kupują taki ciągnik na 20-30ha a i tak większość prac w gospodarstwie robią poczciwą 30 czy 60

#168 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 09 kwiecień 2010 - 08:39

Nonsensy ekonomiczne

A święta zostały wymyślone żeby dowalić Żydom.

Taaa... źli dilerzy zarabiają, powinni rozdawać za darmo.
Tak jak rolnicy swoje produkty.

Zresztą rolnik korzyści z maszyn nie ma, kupuje żeby ratować świat i pomagać innym.

Namor wez sie odpierd... bo juz glupoty gadasz. a kto z mieszkajacych w miesie wstaje w KAZDE swieto w kazda sobote i niedziele o 5 rano. tu nie ma weekendu ani swieta bo robote trzeba zrobić. A z tymi maszynami tak jest jak chlopaki pisza ze dealerzy zdzierają ile mogą. I piszesz ze zli deal;erzy zarabiaja, niech zarabiają ale nie 30 tys na jednym ciagniku tylko za to ze go ktos sprzeda, ostatnioo orientowałem sie w cenach nowego claasa axosa to pomiedzuy jednym a drugim dealerem było prawie 15 tys róznicy w tym samym wyposazeniu wiec jak tu nie mówic o wykorzystywaniu syt przed dealerów. a ten co ma 15 tys tanie to i tak zarobi na nim grubo ponad 10 kawałków. a jak takiemu rol;nikowi zostaje 5-10 groszy na litrze mleka i w miesiacu sprzedaje 10000 litrów to ma 500-1000zł (przy optymistycznym wariancie)i to nie na osobe ale na cała rodzinę i to tez nie jest tak do konca czysty dochód bo swojej pracy sie nie liczy, bo jakby ktos mial policzyc swoja prace lub wynajac pracownika to caly marny dochod pracownik wezmie i jeszzce bbedzie mało.

P.S z ta szynka to byl tylko przykład.

#169 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:08

Nonsensy ekonomiczne A co ty taki agresywny chłopaczku? Co?
Jak nie umiesz zarabiać z gospodarstwa to idź na etat do MIASTA.
Kupisz sobie mieszkanko, będziesz miał wolnego ile dusza zapragnie, wszystko pod nos i za darmo.

Szkoda gadać.

#170 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:31

Nonsensy ekonomiczne Juz ty sie niebój, u miem zarabiac i nie leze do gory hu... jak duza czesc spoleczenstwa liczaca tylko na zapomogi. Agresywny bo sie udzielasz w temacie a nie masz zielonego pojecia o rolnictwie. Czy ja mowiłem ze w miescie ludzie leza do góry brzchem i nic nie robią. Napisałem prawde ze w kazdym zawodzie oprocz prawdziwego rolnika, jest np kilka weekendów wolnych w roku. A w rolnictwie nie ma czegos takiego jak wolne.Tu nie chodzi o narzekanie. Jak protestuja pielegniarki czy gornicy czy jakies inne grupy zawodowe ze maja za małe wypłaty to jest w porzadku, ale jak rolnik coraz czesciej musi dokladac do interesu i sie upomni o swoje to juz gadanie czego oni chca itp. Wystarczy spojrzec na konta wielu gosp gdzie gosp ktore maja nowoczesny sprzet to maj róniez spory minus na koncie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 09 kwiecień 2010 - 12:02

Nonsensy ekonomiczne racja @rino, jak rolnicy zaprotestują to od razu miasto na rolnikow ze: rolnicy mają z unii kase i jeszcze narzekają". Znam kilku takich miastowych komunistów, twu!

>>>>>> 

#172 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 13:52

Nonsensy ekonomiczne

właśnie w tym sęk że każdy z kilku ha chciałby wille stawiać, nowy sprzęt kupować, rozbijać się autami prosto z salonu panowie wracajcie na ziemię :P . Mamy wolny rynek wszystko jest tyle warte, ile klient zapłaci. To sie odnosi nie tylko do naszych produktów jak zboże, mleko, żywiec. Jak ceny nawozów poszły w góre przestaliśmy kupować firmy musiały opuścić czy im się podoba czy nie, tak samo jest z maszynami jak długo rolnicy wbrew rozsądkowi będą płacić po kilkadziesiąt tysięcy za pługi, agregaty czy przyczepy tak długo ich producenci bedą podnosić ceny. Trzeba być niespełna rozumu żeby za kilka ton stali dawać taką kasę

I Do wolnego rynku to jeszcze nam wiele brakuje:)

II nie dokonca, mamy cos takiego jeszcze jak konkurencja- to ona dyktuje cene.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#173 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 14:38

Nonsensy ekonomiczne

Wystarczy spojrzec na konta wielu gosp gdzie gosp ktore maja nowoczesny sprzet to maj róniez spory minus na koncie.

Tak, zgadzam się. Właściwie minusy na kontach i małe zarobki to przypadki spotykane tylko i wyłącznie w rolnictwie. Inni tego nie doświadczają.

Nawet renciści mają lepiej.

Naprawdę macie najgorzej na Świecie.

#174 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 14:59

Nonsensy ekonomiczne Mój ojciec prowadzi działalność gospodarczą. Zatrudniamy ok 40 ludzi. Akurat z żadnych funduszy nie korzystamy unijnych a moglibyśmy. Jakoś idzie wyżyć ale też są kredyty, leasingi i debet na koncie bez którego niestety często by była kicha.

Mam też obraz polskiej wsi bo mieszkam na niej, mam wuja co ma 12 ha, akurat w sprzęt nie musi inwestować, bo ma Zetora 7211 i trzydziestkę sprzęt do nich wiekowy ale jakoś obrabia. Przyczepy na żniwa od nas pożycza, i ogólnie u nas dorabia jak ma czas i żeby nie to, to by była kicha u niego, a perspektyw na jakieś dokupienie ziemi to nie ma szans dość że droga, to jej niema chyba że reszta gospodarstw będzie się wykruszać ale wuja nie kupi bo za co.

#175 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 15:01

Nonsensy ekonomiczne Temat widzę poruszył wszystkich do żywego.

#176 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 15:34

Nonsensy ekonomiczne NAMOOR
Co do przeprowadzki rolnika ze wsi do miasta- ten pomysł nie za bardzo wypali, gdyż znałem kilku takich co posprzedawali całe gospodarstwa i poszli do miasta. Co ciekawe po roku wrócili. Z młodym rolnikiem może nie było by takiego problemu. Już jesteśmy tak związani do wsi, rolnictwa, że trudno się stąd wyrwać. Ja w sumie żyję w połowie w mieście, a w połowie (raczej większej) na wsi i do miasta mnie nie ciągnie. Wiem dokładnie co robią ludzie w mieście, jak im się powodzi a jak sytuacja panuje na wsi. Rolnik nieustannie się martwi, to za dużo deszczu lub za mało itd. Martwi się praktycznie o swoje pieniądze, gdyż pogoda warunkuje zbiory z których musi wyżywić rodzinę i jeszcze może zmodernizować gospodarstwo. A ty i inni w mieście co robisz- idziesz do pracy, dniówkę skończysz, wracasz i włączasz TV i idziesz spać- tak wygląda twój dzień, ewentualnie w weekendy jedziesz na działkę na grilla. Jak wspominałeś jesteś biedny, UE cię nie wspiera (to ciekawe dlaczego głównie mieszczuchy byli za wstąpieniem do UE) :), kupujesz chlebek i wracasz do mieszkania. Nic cię nie obchodzi, masz wszystko w d*pie. A rolnik co- wstaje o 5 bo nie może chłopina spać, idzie dać jedzenia zwierzętom i jedzie w pole do ciemnej nocy.
Jak wspomniałem nie pasuje ci w mieście to przeprowadź się na wieś, kup sobie gospodarstwo z hodowlą i zobaczysz czy jest tak naprawdę lekko. Gwarantuje (jeśli nie będziesz miał ludzi do roboty oraz super maszyn rolniczych) po pół roku nie będzie po tobie znaku. W sumie lepiej się nie przeprowadzaj, ponieważ jakbyś wygłosił swe poglądy na wsi to pewnie nie raz zebrałbyś wpi*rdol. :) :P
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#177 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 16:15

Nonsensy ekonomiczne Wy naprawdę nie rozumiecie co napisałem.

Zacznę może od tego: po ile macie lat? Bo to może dużo wyjaśnić.
A skoro non stop pracujecie, to co robicie na forum od świtu do nocy?

A, i kto powiedział, że jestem z miasta? Kto powiedział, że nie utrzymuję się z rolnictwa i nie mam o tym zielonego pojęcia?

W skrócie powiedziałem tak: rolnicy mają tak samo ciężko jak inni. Biznes jest biznes nikt nie ma lekko. Jeżeli komuś się jakiś biznes nie opłaca i non stop jest pod kreską - niech go zostawi i zastanowi sie nad czymś innym.

A tu URA BURA !!!!!! Cały lud pracujący polskiej wsi gotów spalić mnie na stosie bo śmiałem powiedzieć, że jeszcze ktoś w tym kraju może mieć ciężko.

Obudźcie się !!! Nie macie monopolu na cierpienie !!!

W sumie to mam pytanie. Jak można być ciągle na minusie i żyć ??? Poproszę o kilka porad. Bo MIASTOWYCH na minusie to się eksmituje
:P

#178 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 16:16

Nonsensy ekonomiczne racja murtek, @namoor zgadzam sie ze nie tylko rolnicy maja kredyt, a co do rencistów to na wsi tez sa rencisci i musza jakos wyzyc. Widze ze tu nawet nie ma co pisać bo ty i tak bedziesz tkwił w tych błednych poglądach. Niszcie dalej rolnictwo to bedzie wielki hu... mowie to nie dlatego ze uwazam ze rolnicy wymagaja jakiejs spewcjalnej opieki itd, ale widac co sie dzieje ze jak rolnictwo podupada to razem z nimi wysiadaja zaklady azotowe, firmy serwisy dealerskie, firmy prod srodki ochrony i pasze. Przecierz kiedyś nie było tylu przedstawicieli zeby jeżdzić i namawiac ronikow na pasze czy maszyny bo rolnicy mieli kase i dobrze wiedzieli gdzie maja sie udac po dany sprzet czy srodek, a teraz niektore firmy musza stawac na głowie zeby cos rolnikom sprzedać. Róbcie tak dalej ...

#179 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 16:27

Nonsensy ekonomiczne "Trudno jest żyć mniej zamożnym ludziom. Zarówno na wsi jak i w mieście."

Czy to jest ten błędny pogląd w którym tkwię?

No to jaki jest prawdziwy?

A co do firm to się ciesz, że stają na głowie. Bo jeszcze 25 lat temu twój ojciec stał na głowie pod WZGSem i modlił się żeby dostać przydział na ciapka bo wszystko szło z rozdzielnika. Postał tydzień, pomiętosił czapkę i wracał wk... na komunę. Komuna padła i dalej marudzą.
Zapytaj starszych ile wódy musieli na łapówę nosić żeby durnego chwastoxu kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 16:52

Nonsensy ekonomiczne Tak wtedy sie marwili jak cos kupic bo byla kasa a nie było maszyn itp myslisz ze ja o tym nie wiem, a teraz wszystko jest tylko nie ma kasy zeby to kupic a to co sie wyprodukuje to nie mozna sprzedac czesto nawet za grosze nikt nie chce. Czasem to juz mysle ze to jakas zmowa czy cos, bo rozumiem moze byc nadprodukcja mleka, trzody czy zboza pare lat a potem jest lepiej, ale jak jest nadprodukcja wszystkiego to juz cos mi nie pasuje, bo jablek za duzo, mleka za duzo , zboza za duzo, swin za duzo , wolowiny za duzo, drobiu itp mozna tak wymieniac nawet chmielu maja za duzo no kur.. I co krzyczeli ze mleka jest za duzo w calej unii ze maja takie zaj... zapasy dlatego musi stanie itp, a tu kurde niespodzianka bo produkcja mleka w ubiegłym roku kwotowym była nizsza o ponad 7%. Tak samo jest ze zbozami ze jest duzo a w rzeczywistosci maja takie zapasy ze jakby przyszła kleska to by zboza zabrakło. Co sie dzialo z nawozami jak ludzie dostali doplaty w tamtym roku to nagle koszty produkcju nawozów wzrosly o 150% a jak rolnicy przestali kupowac ze w pulawach zostało kilkaset ton niesprzedanego mocznika co pozniej przeprawiali daty prod na workach zeby to sprzedac i nagle im koszty produkcji spadł spowrotem o jakies 100 % nic tylko celowa robota. Ja watpie zeby np samochody jak ktos sobie uciuła i ty idziesz do salonu a on nagle 50% drozszy jak to jest z maszynami. stopi ciagnik na placu pol roku i kosztuje 200tys, nagle rusza prow i ten sam ciagnik kosztuje 250tys.