Skocz do zawartości

Nonsensy ekonomiczne

201 odpowiedzi na ten temat

#141 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:42

Nonsensy ekonomiczne Ale się chłopaki oburzyli...

A jak myślicie, kto płaci za przyłącza wody, gazu, prądu do domu? Unia? A może wspaniałomyślny deweloper bierze na siebie koszty budowy drogi?

A co do inwestycji to trzeba mieć co inwestować i mniejsza czy z kredytu czy nie. Kredytu banki za darmo nie dają.

Utwierdzacie mnie tylko w przekonaniu, że rolnicy (przynajmniej spora część) uważają się za najbardziej poszkodowaną grupę społeczną kraju.
Nigdy nie twierdziłem, że w mieście jest trudniej. Jest tak samo trudno jak gdziekolwiek indziej.
I staram się wam uświadomić, że nie tylko wy macie ciężko.

I jak się to kończy? Udowadnianiem jak macie ciężko, że musicie pracować, inwestować i że drogo jest. A kto ma tanio?
Jeszcze obrażacie od mieszczuchów. Skąd wiecie gdzie mieszkam i czym się zajmuję? Czy nazwałem kogoś wieśniakiem?

Zastanówcie się czy warto biadolić całe życie.

To wam jeszcze kawał dam na rozluźnienie.

Rozmawiają dwie prostytutki:
-Chyba miałam dzisiaj rolnika...
-A czemu?
-Bo albo mu za sucho, albo za mokro a płacić to chciał we wrześniu.

:lol:

Pa pa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nonsensy ekonomiczne Dzisiaj, 03:30
  •  

#142 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:55

Nonsensy ekonomiczne myslisz ze kazdy dostaje doplaty do maszyn ile tylko chce dostaja je tylko nieliczni . a ty zeby pracowac to co potrzebujesz . buty ubranuie i dojazd do pracy a na wsi aby pracowac to wszystkie pieniadze sa praktycznie inwestowane w maszyny zeby bylo czym robic . ojciec mowi ze dziadek kupywal maszyn y dla kon ia on juz ku[pil ciagnik i maszyn y do niego . po kilku latach zmienil ciagnik i znowu maszyny ja od roku mam gospodarstwo i dalej musze maszyny kupywac aby byc konkurencyjnym i dawac sobie rade obrobic wszystko w terminie a dom jak zwykle remont sie odklada na przyszly rok tak samo auto bo maszyny sa b ardziej potrzebne . wiec nie jest tak kolorowo jak i9nni mysla dla przykladu w ostatnim kwartale mialem dochodu 93 tys zl w tym kredyty a wydalem 103 tys zl kupilem traktor i do tego jeszcze doszlo troche oplat i przed swietami mialem 500 zl na kacie bo za pszenice sie spuznili z wplata .

#143 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:07

Nonsensy ekonomiczne @NAMOOR- Trochę dziwny z ciebie człowiek. Masz jakiś problem to przeprowadź się na wieś, kup sobie parę ha, a jeśli cię stać to kilkanaście (ziemi jest od groma). A co do rolników, którzy według ciebie ciągle narzekają, że jest im źle, to się poważnie zastanów czy na wsi jest tak dobrze. Jest znaczny odsetek, którym naprawdę dobrze się powodzi, lecz to są już farmerzy posiadający kilka tysięcy ha i często z zagranicznym kapitałem. Kiedyś aby w miarę przyzwoicie żyć z rolnictwa wystarczyło kilka ha, obecnie nie wiem czy 50 ha starczy. Kiedyś zawiózł człowiek przyczepę zboża to przywiózł za to nawóz na wszystkie pola i węgla, a teraz ??? A co rolnicy nie biorą potężnych kredytów (nie 50 czy 100 tys tak jak pewnie ty) kosztem rodziny i im włosy wypadają jak zboże nie plonuje lub jest zła pogoda. Rolnik uzależniony jest od pogody. A ty pewnie masz wszystko w d*pie. Idziesz do pracy i chciałbyś aby było cały czas słońce. Jest spora (większość) część rolników, którzy posiadają kilka ha i jeżdżą starymi Ursusami bo ich po prostu nie stać na lepsze. A co mają innego zrobić, pójść do pracy, której nie ma ??? Ja przynajmniej uważam, że rolnik ma bardzo ciężko (np. górnicy też lekko nie mają lecz oni otrzymują później sporeeee emerytury). Kto wg ciebie ma cięższą pracę niż rolnik i otrzymuje takie niskie wynagrodzenie lub jeszcze dopłaca do interesu- lekarz, pielęgniarka, kierowca, policjant ???? Kto ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#144 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:09

Nonsensy ekonomiczne to prawda że rolnicy biadolą,co do kupowania maszyn, uważam że przesadzają, czesto jest to ekonomicznie nie uzasadnione, ale by mieć czym pracować to muszą wymienić je na nowe, rolnik musi być dyrektorem,kierownikiem, ekonomistą,księgowym, mechanikiem, traktorzystą itd, a za ciebie kolego @ NAMOOR musi cały sztab ludzi myśleć, pójdziesz do pracy odbębnisz swoje i masz z banki, to według ciebie która grupa społeczna ma gorzej? PA PA :lol:

#145 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:14

Nonsensy ekonomiczne no wlasnie emerytury rodzice dostali po 600 zł na osobe i to ma byc emerytura a ci co pola maja wiecej placic i tez dostana 600zł . to tez jest sprawiedliwe???

durny krus mnie sciga za to zebym dzierzawy im pokazal ile mam a rodzicom decyzje wystawiali pol roku a ile jeszcze problemow mieli masakra a im sie nawet 1 dnia spuznic nie mozna
ja pole mialem przepisane 30 marca i za ten 1 dzien musialem zaplacic skladke za caly kwartal . paranoja

#146 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:18

Nonsensy ekonomiczne Oburzyli ?-do kogo te żaluzje ?Dodany obrazek -my tylko odbijamy piłeczkę-co niektórzy z nas też być może mieszkali swego czasu w mieście-zapewne pamiętają stamtąd takie herezje jak wolne niedziele-ba wolne soboty nawet Dodany obrazek ,nie pamiętają zaś żeby coś płacili chcąc założyć sobie wodę w bloku...dlaczego kolego Namoor najpierw przedstawiasz rolników jako tych najbardziej biadolących a następnie mieszkańców miasta jako tych szlachetnych,tych co to nawet gorzej mają-ale są cisi i pokorni.Jak to powiedział Hitler oglądając TV w piekle-żebym miał taki wynalazek to po dziś dzień Niemcy nie wiedziałyby że przegrały wojnę Dodany obrazek -oglądasz TV w której z jednej strony pokazują jakiś strajk (górników,pielęgniarek etc) a po chwili masz "Agrobiznes" w którym jakiś kolo narzeka na opłacalność wychylając się zza opony najnowszego JD (Fendta,Case etc)-no i wtedy to wyrabiasz sobie zdanie-popatrzcie na palanta jednego-widocznie mu za mało-a pokazywany jest po prostu margines-mający się do przeciętnego rolnika jak pięść do nosa.

#147 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:18

Nonsensy ekonomiczne Kończę temat.
Kto ma chęć to się domyśli co chciałem powiedzieć. Kto tylko szczeka - szczekać będzie dalej. Z takimi nie chce mi się gadać.

Niech wam będzie - macie najgorzej.

Pracujecie non stop nawet w zimę. Reszta Polski pracuje 3-4 godziny dziennie, wszystkie soboty i niedziele wolne.
600 zł emerytury? Gdzie indziej 5000 to standard. W miastach najlepiej mają ci co wzięli kredyt, zarabiali po np 1500 x 2, a rata poszła im na 2000 co miesiąc. Zapłacą opłaty itp. i żyją jak pączki w maśle.

A gorszość wasza jest najgorsza ze złych.

Mam wrażenie, że nie widzicie dużo dalej niż czubek swego nosa. Ale to normalne w Polsce.

Cały świat się na was uwziął.

Beatyfikacja murowana.

Ps. Utrzymuję się z rolnictwa.

#148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:19

Nonsensy ekonomiczne Już myślałem że po lekturach postów kol. xemita, jaro, własnej twórczości mój zwieracz jest niedo........a; heh - aż do dzisiaj kolego Namoor należy się 15 zł na nowe majtochy bo jednak popuścił. ( jestem na Vacie - to jakby co fakturkę weź na mnie - zawsze 3zł do przodu)

#149 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:31

Nonsensy ekonomiczne Namoor-ale dlaczego chcesz kończyć ?-no dobra-przyznajemy się bez bicia-to wszystko co piszemy o trudnej sytuacji to oczywiście jest tzw."pic na Grójec,fotomontaż"-w rzeczywistości każdy z nas ma po parę luksusowych aut,zero kredytów,skarpety tak napchane oszczędnościami że muszą być z Lycry Dodany obrazek ,parę kochanek na boku,ogród i dom z basenem do pracy to my rozumiesz helikopterem a nasze silne lobby obecne we wszystkich mass-mediach wymusza na autorach programów publicystycznych aby o wsi pisali jedynie źle-nawet ta akcja-wiesz-zbieranie żywności dla ubogich to tak naprawdę nasz chwyt-poźniej to żarcie rozwożą nam-naprawdę-żyć nie umierać-i to wszystko za Wasze pieniądze-bo my tu Panie ledwie 3 procent PKB wyrabiamy-wstyd normalnie Dodany obrazek .

#150 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:45

Nonsensy ekonomiczne Panowie bez przesady NAMOOR ma wiele racji w tym co napisał. Może nie ma kokosów ale tragedi jak niektórzy przedstawiają też nie ma. Jak się skrupulatnie liczy koszty i inwestuje z głową to spokojnie można wyżyć. Pomyślcie trochę jak dać więcej kasy rolnikowi to zaraz kupuje większy ciągnik, zmienia stary pług na nowy za 50 tys. itp. a wystarczy kupić nowe lemiesze do starego i bedzie tak samo orał. Przykładów można wiele mnożyć a potem biadoli jeden z drugim że ceny zbóż spadly i nie wystarcza na ratę kredytu, a tak kupił by lemiesze nawet dobre za 1000zł a za reszte kasy zabrał rodzinę na wczasy w egipcie. :lol:
Każda branża ma swoje problemy ja tam nikomu nie zazdroszcze ani handlowcowi, taksówkarzowi czy innym zawodom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:50

Nonsensy ekonomiczne Co tu chlopaki duzo gadac namoor to widać ze pochodzi z miasta jak ja ze swoim kuzynem kiedys gadałem ze kupiłem starego ursusa c-360 i sie go pytam jak mysli ile moze kosztowac ursus z 82 roku a on mi na to '' nie wiem ale pewnie jakie 2tys ''a jak mu powiedzialem ze dałem 12tys to sie za glowe zlapal ze za starego dobitego ursusa tyle kasy. i nie przetlumaczycie tu koledze namoor bo tacy jak on myslą ze jak szynka w sklepie kosztuje 15-20 zł no to rolnik za swiniaka dostaje conajmniej 12zł za kg, a nie pomysla ze na cała cene jaka jest w sklepie rolnik ktory to produkuje dostaje najmniej, reszte zarabiaja posrednicy i inni

#152 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:50

Nonsensy ekonomiczne

-w rzeczywistości każdy z nas ma po parę luksusowych aut,zero kredytów,skarpety tak napchane oszczędnościami

No to masz tak jak reszta Polaków.

#153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:51

Nonsensy ekonomiczne Ja wam powiem jedno "Balcerowicz musi odejść" Oooo!
Rino szynka 15- 20 zł przestań bo majtek na zmianę nie starczy.

#154 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:02

Nonsensy ekonomiczne fakt z tymi maszynami rolnicy może troche szaleją i nie jest to wykorzystywane w 100% na naszych "farmach".Ale jak wiadomo 90 % na kredyt bierze z myślą że go spłaci i będzię miał trochę unowocześniony park maszynowy.Ale jak dla mnie na wsi jest nadal bieda wśród mniejszych i średnich gospodarstwach więc żeby inwestować potrzeba wiekszego areału.Mieszczuchy sie burzą że za dopłaty itd ale kto jest operatywny stara się z unii wycisnąć troszkę kasy .W innych branżach też pomoce unijne na rozkręcenie interesu tylko trzeba pokombinować :lol:

#155 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:07

Nonsensy ekonomiczne n iech pszenica bedzie po 600 zl za tone rzepak 1200 zl za mleko ponad 1 zł za litr swinki po 4,5 zl byki po 6 zł
natomiast saletra po 500 zl tona i polifoska po 600 zl tona paliwo bez akcyzy bo kombajn np po nulicy praktyczxnie nie jezdzi

i doplat nie trzeba b y bylo a nie pszenica 400 zl saletra 1000 zl polifoska po 2500 zl a swinien po 3 zl i paliwo po 4,3zl

#156 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:15

Nonsensy ekonomiczne wiesz firmy transportowe paliwo też kupują po takich samych cenach, więc ten argument raczej bym sobie darował, co do ceny mleka też trochę cienko ja bym dał tak 1.2zł minimum, a reszta to się zgadzam :lol:

#157 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:15

Nonsensy ekonomiczne Przecież te dopłaty to właśnie po to wymyślili żeby mieszczuchy mieli o czym gadać,(co niektórzy to nawet myślą że rolnik to dopłatę co miesiąc do każdego hektara dostaje nic tylko być rolnikiem) mogło by ich wcale nie być niech nam tylko zapłacą za nasze produkty ich rzeczywistą wartość. To samo tyczy się PROW-u co z tego że rolnik dostaje 50% zwrotu jeżeli na tym dorabiają się tylko producenci maszyn i dealerzy (zapomniałem jeszcze o bankach)bo gdy tylko wchodzi kolejny nabór to od razu ceny maszyn idą w górę, podobnie jest zresztą z nawozami gdy agencja zaczyna wypłacanie dopłat.

#158 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:23

Nonsensy ekonomiczne A święta zostały wymyślone żeby dowalić Żydom.

Taaa... źli dilerzy zarabiają, powinni rozdawać za darmo.
Tak jak rolnicy swoje produkty.

Zresztą rolnik korzyści z maszyn nie ma, kupuje żeby ratować świat i pomagać innym.

#159 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:26

Nonsensy ekonomiczne za mleko to faktyczni9e nie znam sie bo nie sprzedaje ale w paliwie jest podatek drogowy a kombajn po drodze n ie jezdzi tak samo jak traktor tylko dojazd do pola . w innych panstwach tak jest ale jak by ceny byly dobre za plody rolne to by bylo ok ojciec mowi ze za komuny to jak by mial 40 ha to bysmy w willi mieszkali wszystki sprzet byl nowy i nowe auta by dyly . bo on z 15 ha kupywal nowy sprzet wybudowal nowa obora garaze wiaty i remontowal dom praktycznie wszystko bez kredytow i auto kupil nowe clio w 1993 r jak salon w okolicy otworzyli za gotowke te czasy by sie mogly wrocic he hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 21:46

Nonsensy ekonomiczne Daje prosty przykład: moje gospodarstwo produkuje rocznie 100000 kg mleka którego cena jest na granicy opłacalności dopłaty dostajemy łącznie około 20000 zł wystarczała by cena mleka o 0,20 zł wyższa i dopłaty może wcale nie być bo na nich się tylko rolnicy z marszałkowskiej dorabiają a co do cen sprzętu rolniczego to trzeba by porównać ceny obecne z tymi z przed wejścia do unii. Nie na darmo się tyle tych dealerów teraz narobiło za czyje pieniądze?