Gość Profil usunięty

Nonsensy ekonomiczne

Polecane posty

west    46

Oj rino wspomniałeś zjazdy studenckie :) Jak ja wracałem wypoczęty z tych zjazdów to głowa mała :P Jak wspomne sobie te wszystkie zaliczenia i nie mam tu na myśli egzaminów :) Tydzień czasu dochodziłem do siebie po takim zjeździe ile bym dał żeby wróciły te czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Czytam te posty i każdy z Was ma po trosze rację.Wszędzie może być ciężko. Każdy zawód, nawet ten zdawało by się zbędny,wymaga szacunku.Każda praca powinna być szanowana, dlatego bolą komentarze o półrocznych wakacjach http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/default/cool.gif /zwierzak papu musi dostać piątek świątek bez wyjątku/, że zasieję i samo mi rośnie http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/default/cool.gif,że dopłaty, itp,itd.Staram się nie narzekać na to co robię, bo to lubię i sam sobie ten zawód wybrałem, choć czasami daje w kość. Wszędzie dobrze gdzie nas niema, nie zazdroszczę miejskich wygód/wychodząc w slipach na podwórko nie narażam się na przyjazd straży miejskiej http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/default/angry.gif/,brak kina mi nie przeszkadza/doszedłem do fazy gdzie to syn wyciąga mnie na film/. Zarówno na wsi jak i w mieście są ludzie mniej lub bardziej zaradni .Decydując się na taki zawód godzimy się na niedogodności z nim związane ,nigdy nie powinniśmy godzić się na brak szacunku.Dosyć tych dywagacji największym nonsensem prawnym dającym implikacje ekonomiczne jest nasza definicja gospodarstwa rolnego wrzucająca do jednego wora tych którzy się utrzymują z pracy na roli i tych którzy mają hektary.Posiadanie 1 ha przeliczeniowego jednym otwiera drogę do korzystania z funduszy unijnych ,"dobrodziejstw"KRUS,nie zawsze w dobrej wierze ,innym tym mniej zaradnym zamyka drogę do opieki socjalnej skazując ich na wegetację.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj