Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pakomat S tylko jaki wał?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 14:11

Pakomat S tylko jaki wał? Witam. W tym tygodniu zamówię pług 5 skib kverneland ES100 z pakomatem S i mam dylemat, w co wyposażyć pakomat?Ziemie to III, IV, i V klasa, tzn mazaika...
Nie wiem czy wziąć wał pojedynczy 600mm czy 450mm, czy może podwójny 450mm? słyszałem że 450 potrafi się zapychać przy lekkiej glebie ale lepiej ją uprawi niż 600. Proszę o opinię na ten temat.

A żeby nie zakladać drugiego to może ktoś się orientuje czy można do pługa ES założyć głowicę 300 taką jak przy EG?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pakomat S tylko jaki wał? Dzisiaj, 05:23
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 08 marzec 2010 - 15:43

Pakomat S tylko jaki wał? Ja mam Packomat serii 300S z podwójnym wałem oraz dwiema tylnymi bronami i jedną przednią waży podobno 400kg, a docisk to około 1000kg. No ale do rzeczy. Chwalę sobie ta maszynę, bo bardzo dobrze zagęszcza i na wiosnę znaczna ilość wody pozostaje w glebie, nawet w porównaniu z bronowaniem. Ziemia jest zagęszczona, wiec jak masz agregat uprawowo-siewny to po sianiu ziemia będzie odpowiednio rozdrobniona i ziarna będą mogły spokojnie rosnąć. My mamy ziemię I, II, IIIa i nie stwierdziłem aby się zapychało, czasami na pierwszej bronie zbiera się trochę ziemi, ale to wtedy gdy jest bardzo mokro i się mocno skibi. Widziałem jak robi pojedyńczy wał 450 i podwójny i po pokazie zdecydowaliśmy się na pełen zestaw dwóch wałów i trzech bron.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 08 marzec 2010 - 18:28

Pakomat S tylko jaki wał? na tak ale tutaj trochę słaby przykład, bo ciężka ziemia to nie mozaika... tutaj dwa rzędy 450 to faktycznie mogą się zapychać ja chyba zamówiłem sobie jeden rząd tych większych pierścieni i brona z przodu do kruszenia

#4 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:51

Pakomat S tylko jaki wał? Ja zamówiłem packomat 2x 450mm, z przodu nożyki do ciecia brył z tyłu podwójna brona. Miejmy nadzieje że będzie dobrze, myślę że dzięki tym nożykom z przodu nie będzie sie zapychał, no bo w sumie podwójny wał to podwójna ilość tych "blaszek" w wale dogniatających ziemię. co dwa to nie jeden.

EDIT: z tego co wiem to do es nie da się założyć głowic 300, a wogóle czemu bierzesz es a nie eg?
nam chcieli dać es ale nie chcieliśmy, eg jest potężniejszy ma grubszą prostokątną ramę głowice 300 i co najważniejsze można w każdej chwili dorzucić 6 skibę

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 marzec 2010 - 19:08

Pakomat S tylko jaki wał? Tu jest stosowny temat do tego:
http://www.agrofoto....at-kvernelanda/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:14

Pakomat S tylko jaki wał? 300S jest to wał do pługa EG? A czym ciągasz ten zestaw? W pługu EG nie podoba mi się jedna rzecz, połączenie obrotnicy z ramą... wydaje się bardzo delikatne. Ceny pakomatów są kosmiczne i nie wiem ile jest dopłaty za 2 wały, pewnie około 5 tyś a nie wiem czy na moje ziemię warto... Ciągnik też pewnie będzie miał ciężej. Ale jeżeli uprawił by tak że zaraz po tym wjerzdzam upr-siew to byłoby to dobre rozwiązanie.

A kolego @WAL znasz różnicę ceny między ES a EG? Za ES z pakomatem wał 600 i brona tył przód zaśpiewali 117tyś, sam pług 84tyś

Kolego @Bobek_Farmer czytałem ten temat i zawarte w nim informacje nie wystarczają do odpowiedzenia na moje pytania więc uważam że założenie kolejnego tematu jest jak najbardziej stosowne.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 marzec 2010 - 19:24

Pakomat S tylko jaki wał? Skoro nie znalazłeś info, to należało tam zadać pytanie, a nie dublować temat! Nie róbcie śmietnika...

#8 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:47

Pakomat S tylko jaki wał? Mi za sam EG powiedzieli 85 tyś. + packomat 35 tyś. z tym wyposażeniem co pisałem wcześniej. zestaw będzie ciągał JD7730.

#9 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 20:14

Pakomat S tylko jaki wał? to różnica praktycznie żadna. A podoba ci się to połączenie obrotnicy z ramą? Tam są tylko te 2 płaskowniki prawda? Jakoś nie jestem do tego przekonany. pług ES mam od 8 lat, najpierw był ES 80 a od zeszłego roku es100 i nigdy nie miałem z nimi problemu. U mnie też będzie ciągał ten zestaw 7730.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 21:07

Pakomat S tylko jaki wał? Zobaczymy myślę że płaskowniki wytrzymają. kverneland to dość porządna firma więc lipy chyba nie wstawili.
Tam była mała pomyłka w moim poście wyżej. Za ES liczyli 85 tyś a za EG 89 tyś.
aha jeszcze jedno. Zakładałeś obciążniki do JD do współpracy z tym pługiem ??