Zaloguj się, aby obserwować  
bialy1989

Pakomat S tylko jaki wał?

Polecane posty

bialy1989    6

Witam. W tym tygodniu zamówię pług 5 skib kverneland ES100 z pakomatem S i mam dylemat, w co wyposażyć pakomat?Ziemie to III, IV, i V klasa, tzn mazaika...

Nie wiem czy wziąć wał pojedynczy 600mm czy 450mm, czy może podwójny 450mm? słyszałem że 450 potrafi się zapychać przy lekkiej glebie ale lepiej ją uprawi niż 600. Proszę o opinię na ten temat.

 

A żeby nie zakladać drugiego to może ktoś się orientuje czy można do pługa ES założyć głowicę 300 taką jak przy EG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja mam Packomat serii 300S z podwójnym wałem oraz dwiema tylnymi bronami i jedną przednią waży podobno 400kg, a docisk to około 1000kg. No ale do rzeczy. Chwalę sobie ta maszynę, bo bardzo dobrze zagęszcza i na wiosnę znaczna ilość wody pozostaje w glebie, nawet w porównaniu z bronowaniem. Ziemia jest zagęszczona, wiec jak masz agregat uprawowo-siewny to po sianiu ziemia będzie odpowiednio rozdrobniona i ziarna będą mogły spokojnie rosnąć. My mamy ziemię I, II, IIIa i nie stwierdziłem aby się zapychało, czasami na pierwszej bronie zbiera się trochę ziemi, ale to wtedy gdy jest bardzo mokro i się mocno skibi. Widziałem jak robi pojedyńczy wał 450 i podwójny i po pokazie zdecydowaliśmy się na pełen zestaw dwóch wałów i trzech bron.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

na tak ale tutaj trochę słaby przykład, bo ciężka ziemia to nie mozaika... tutaj dwa rzędy 450 to faktycznie mogą się zapychać ja chyba zamówiłem sobie jeden rząd tych większych pierścieni i brona z przodu do kruszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Ja zamówiłem packomat 2x 450mm, z przodu nożyki do ciecia brył z tyłu podwójna brona. Miejmy nadzieje że będzie dobrze, myślę że dzięki tym nożykom z przodu nie będzie sie zapychał, no bo w sumie podwójny wał to podwójna ilość tych "blaszek" w wale dogniatających ziemię. co dwa to nie jeden.

 

EDIT: z tego co wiem to do es nie da się założyć głowic 300, a wogóle czemu bierzesz es a nie eg?

nam chcieli dać es ale nie chcieliśmy, eg jest potężniejszy ma grubszą prostokątną ramę głowice 300 i co najważniejsze można w każdej chwili dorzucić 6 skibę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

300S jest to wał do pługa EG? A czym ciągasz ten zestaw? W pługu EG nie podoba mi się jedna rzecz, połączenie obrotnicy z ramą... wydaje się bardzo delikatne. Ceny pakomatów są kosmiczne i nie wiem ile jest dopłaty za 2 wały, pewnie około 5 tyś a nie wiem czy na moje ziemię warto... Ciągnik też pewnie będzie miał ciężej. Ale jeżeli uprawił by tak że zaraz po tym wjerzdzam upr-siew to byłoby to dobre rozwiązanie.

 

A kolego @WAL znasz różnicę ceny między ES a EG? Za ES z pakomatem wał 600 i brona tył przód zaśpiewali 117tyś, sam pług 84tyś

 

Kolego @Bobek_Farmer czytałem ten temat i zawarte w nim informacje nie wystarczają do odpowiedzenia na moje pytania więc uważam że założenie kolejnego tematu jest jak najbardziej stosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro nie znalazłeś info, to należało tam zadać pytanie, a nie dublować temat! Nie róbcie śmietnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Mi za sam EG powiedzieli 85 tyś. + packomat 35 tyś. z tym wyposażeniem co pisałem wcześniej. zestaw będzie ciągał JD7730.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

to różnica praktycznie żadna. A podoba ci się to połączenie obrotnicy z ramą? Tam są tylko te 2 płaskowniki prawda? Jakoś nie jestem do tego przekonany. pług ES mam od 8 lat, najpierw był ES 80 a od zeszłego roku es100 i nigdy nie miałem z nimi problemu. U mnie też będzie ciągał ten zestaw 7730.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Zobaczymy myślę że płaskowniki wytrzymają. kverneland to dość porządna firma więc lipy chyba nie wstawili.

Tam była mała pomyłka w moim poście wyżej. Za ES liczyli 85 tyś a za EG 89 tyś.

aha jeszcze jedno. Zakładałeś obciążniki do JD do współpracy z tym pługiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj