Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 09:04

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? Czy warto dopłacić za akustyczny sygnalizator do klasika to jest w komplecie chyba z tym panelem cyfrowym, dieler odradza że to tylko zabawka, więc czy to jest w ogóle trwałe? i dużo ułatwia prace, bo tak to za sznureczek trzeba pociągać w klasiku czy jak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? Dzisiaj, 19:04
  •  

#2 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 marzec 2010 - 12:03

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? Jak chcesz załączyć sznurek to pociągasz za taką linkę która wkładasz do kabiny.

#3 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 12:21

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? Wygodne to jest bo nie patrzysz cały czas na zegar tylko słysząc sygnał puszczasz włącznikiem na panelu sznurek/siatkę i po robocie. Po całym dniu odwracania się kark lubi poboleć.

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 12:40

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? Dobra ale z tym wyświetlaczem to już za sznureczek nie muszę pociągać?

#5 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 13:49

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? i tak trzeba sie obracać.Może nie ciągrąć,ślizgac się,zerwać sie albo zsunać wiec wszystko ze sznurkiem musi byc pod kontrolą.
a ile trzeba doplacić?

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 14:23

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? 1600zł no ale interesuje mnie kwestia czy to warte czy nie czy tylko tak jak sugeruje dieler zwykła pierdułka która zaraz się rozleci

#7 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 08 marzec 2010 - 14:52

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? ,, Diler odradza bo to tylko zabawka"- co to za diler który nie liczy się ze zdaniem klienta.

Jak ja kupowałem Sipmę to nie było czegoś takiego i wg. mnie opłaca się dopłacić te 1600zł.
Plusy:
- nie będzie Ci się kurzyć w traktorze podczas belowania słomy(ja mam załączanie owijania na sznurek, więc szyba tylna jest ciągle otwarta i strasznie się kurzy).
- nie musisz ciągle patrzeć na wskaźnik komory.
- lepszy komfort pracy.

Ja osobiście założył bym to bez wahania ale Wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam.

#8 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 15:07

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? ja podobie jak kolega wyżej mam to w swojej prasie z 98 roku i fajny bajer działa do dziś

#9 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 16:07

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? No prace to na pewno ułatwia. Nie musisz ciągać sznurka i Kontrolować cały czas manometru.

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 16:07

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? od 98 r to jest? tzn. na tym panelu naciskam guzik i owija, a tak wogóle to jak wygląda cały cykl podczas formowania owijania i wyrzucenia balota, naciskam tylko te guziczki na wyświetlaczu, czy obsługuje też dzwignie od hydrauliki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 16:27

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? No obsłużasz tez dźwignie od Hydrauliki. Tu masz zdjecie http://www.agrofoto....age&img=178506. Tym czerwonym nad wyświetlaczem włączasz obwiązywanie sznurkiem, tym ze wtyczką włączanie i wyłączanie panelu a te dwa pozostałem to od obliczeń

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 16:36

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? @Dodi tak dla formalności to żeby nie było niejasności, sygnalizator akustyczny to jest cały ten panel ze wszystkimi funkcjami, to dlaczego to w sipmie tak durno się nazywa sygnalizator akustyczny :blink: no i oczywiście kiedy to zaczyna piszczeć to mogę sobie dowolnie ustawiać tak?

ps. jak myślcie ile na max można dostać rabatu na sipmie bo na mój gust to na dzień dobry 15% ile jeszcze na max dało by się wytargować? :huh: 20% by wypuścili?

#13 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 08 marzec 2010 - 16:39

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? @Ferdek Sipme masz plan brać na PROW czy normalnie?? Pytam bo za kasę nowej Sipmy można mieć zachodnią ze zmienną komorą :blink: Oczywiście używkę.

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 17:32

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? Normalnie, nie na prow, ale prasa musi być nowa, bardziej jestem za metlafachem ale i klasika biorę pod uwagę,
ps. jak klasik ma ten panel to ma też ten zegar na obudowie tak? ten bzyczek można sobie ustawiać przy jakim zgniocie się włącza?

#15 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 17:43

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? ferdek jak zwykle zanim cos "kupisz " to musisz wymęczyć ludzi pytaniami o szczegóły. zegar w klasiku jest cały czas. patrzysz n niego i widzisz czy belka jest gotowa czy nie. ciśnienie rośnie w miarę dobijania beli. hydrauliką otwierasz i zamykasz klapę wyrzucając bele.w farmie nie ma zegara bo ma inny wskaźnik. i co szykujesz prasę do ferdka to nie licz że z metalfachu będzie z nią chodził. dilerzy mówią że ma małe zapotrzebowanie na moc ale to nieprawda.

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 17:51

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? He wymęczyć nie wymęczyć, chyba po to właśnie jest te nasze kochane AF :blink:

prasa będzie do r3 :huh:, a odnośnie porównania metalfach/sipma to jak jest z częściami, czy do metalfachu dużo trudniej jest z częściami?
No i odnośnie tematu, to z klasikiem bez komputerka musiał bym zawsze z otwartą tylną szybką pracować?

#17 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:28

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? to nie komuna części są do wszystkiego. do pras to przeważnie łańcuchy i łożyska a to wszędzie dostaniesz.

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:33

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? To co będzie lepszą inwestycją ten klasik czy metalfach, bo na sipmę trzeba się decywoać do końca miesiąca :blink:

#19 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:39

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? myślałem że założysz ładowacz do r3 a prasował będziesz ferdkiem. z sipma to dałby radę. no ale jak duży do prasy to może być i sokółka. tylko w walcowych jest problem z suchą słomą.potrafi się zapychać. jak brać nowa to od razu z siatką .o wiele szybciej idzie robota. a co do upustu to gdzie dają 15 %.myślę ze 10 to jest max

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:45

Akustyczny sygnalizator do sipmy klasika? Ceny sipmy to jakaś parodia np. klasik na szerokich kapciach to 48700zł a do kupienia za 41 tyś zł podobnie farma II cena 54 tyś a kupić można prawie 10 tyś taniej, a od 1 kwietnia jeszcze 5% podwyżka