Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto hodować krówki mleczne?

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2008 - 20:36

Czy warto hodować krówki mleczne? Za parę lat to likwidują kwoty mleczne i cały rynek sie załamie, tylko dzięki limitom cena nie spada tak jak np trzody chlewnej. Po 2014 ceny mleka spadną i pociągną za sobą bydło mięsne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto hodować krówki mleczne? Dzisiaj, 01:13
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 maj 2008 - 18:21

Czy warto hodować krówki mleczne? po co czekać do 2014 w 2008 już cena się załamuje :)

#23 Share jd6220

jd6220

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 maj 2008 - 21:26

Czy warto hodować krówki mleczne? a skąd wiesz ze w 2014 roku cena mleka bedzie mala

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 maj 2008 - 21:29

a skąd wiesz ze w 2014 roku cena mleka bedzie mala

bo w polce żyjemy to wiem że będzie niska :)

#25 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 maj 2008 - 21:47

Czy warto hodować krówki mleczne? wiesz to może daj sobie spokój z hodowlą bo to przyszłości nie ma

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 maj 2008 - 21:58

Czy warto hodować krówki mleczne? no właśnie tak myśle

#27 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 maj 2008 - 08:58

Czy warto hodować krówki mleczne? No i co będziesz hodować ? Kolejna hodowlę zaczynać prawie ode zera i jak się nie będzie dobrze w niej powodzić to znów zmieniać ? Rynek jest zmienny i nic na to nie poradzimy. Ja myślę że przy 15 - 20 to nie ma co likwidować. Na pewno wypłaty małej za to nie masz, no chyba że wydajność bardzo słaba.

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 maj 2008 - 09:06

Czy warto hodować krówki mleczne? puki cena jest około 1,3-1,5 zł to nei mam co narzekać, ale taka cena sięnie utrzyma, koszty produkcji rosną, więc po co się męczyć, tak jak wszyscy w okolicy najlepiej nic nie robić wystawiać na dopłąty nabrać pakietów ekologicznych poplonów łąk ekstensywnych i brać dopłaty i się nie męczyć.
Puki co likwidować nie mogę bo i dlatego że dzięki płycie gnojowej z uni 5 lat musi być prowadzona chodowla i kredyt na chłodnię w mleczarni trzyma, zobaczymy co z tego kryzysu wyjdzie i kiedy

ps. meczarnie kesportujące za granicę produkty sa wzwolnione z podatku wat z tych produktów?

#29 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 maj 2008 - 20:53

Czy warto hodować krówki mleczne? no trzeba było tak od razu przyznać się do kredytu :) ..wiem coś o tym, bo sam spłacałem, wracając do tematu uważam, że tragedii jeszcze nie ma, no wiadomo, łatwo jest się przyzwyczaić do dobrego (dobrej ceny), ale przecież na wiosnę cena zazwyczaj spadała i nie ma co się dziwić, że teraz w dół poleciała, a zwróć uwagę, co jeszcze mówili eksperci rynkowi rok temu: miało być tak cudownie, cena miała osiągnąć pułap 2 zł/litr i takie eldorado miało potrwać co najmniej 8 lat!!! a tu co??? pół roku i klapa! jak widać się pomylili! co prawda prognozy tych samych ekspertów wyglądają na dziś dzień dosyć pesymistycznie, ale być może koniunktura na mleko jeszcze wróci i będziesz żałował drogi ferdku07, że porzuciłeś te krowy dla jakichś tam pakietów ekologicznych! a co mają powiedzieć producenci trzody? tam już kolejny rok trwa świńka górka i jeszcze sporo się tego trzyma! tak więc NIE PANIKUJMY, może tak źle nie będzie :)

#30 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 maj 2008 - 20:59

Czy warto hodować krówki mleczne? Absolutnie się zgadzam. Przyszłości nikt nie jest w stanie przewidzieć. wszystko moze się zmienić w jedna lub w drugą stronę. Z każdą hodowla i uprawą tak jest. w rolnictwie zawsze jest ryzyko. w produkcji mleka również, ale jak na razie to ta sytuacja tez nie jest aż tak zła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 02 maj 2008 - 21:05

Czy warto hodować krówki mleczne? niech na mleko nie narzekaja póki co bo cena jeszcze w miare a po za tym dlugi czas bylo drogie a co maja powiedziec hodowcy trzody?

#32 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 maj 2008 - 21:17

Czy warto hodować krówki mleczne? Ja jeszcze nie narzekam. A czytając posty Ferdka07,mogę stwierdzić że trochę z niego zbyt duży pesymista. Ja nie uważam że trzeba mówić ze jest super, cena wysoka i ogólnie wspaniale. Po prostu myśleć racjonalnie, rozwijać się i nie być pesymistą bo jakby tak każdy myśłał to kto by się rozwijał i hodował. Jeden trzyma krowy ,drugi bierze pakiety ekologiczne, a na tym to tez myślę wielkich kokosów nie ma.

#33 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 02 maj 2008 - 21:36

Czy warto hodować krówki mleczne? tak na bydle mlecznym sie nawed dobrze wychodzi ale trzeba hodowac wiecej i dobrze zarzadzac trzeba sie znac na krowach moim zdaniem oplaca sie hodowac bydlo mleczne ceny mleka nie sa takie zle i nie ma duzych skokow mleka ale jesli ma sie zaczynac od zera to ciezko pozyczka musi byc i to dobra a wiecie sami jak jest z pozyczkami trzeba splacac to juz na wlasno reke sie bierze pozdro

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 maj 2008 - 21:48

Ja jeszcze nie narzekam. A czytając posty Ferdka07,mogę stwierdzić że trochę z niego zbyt duży pesymista. Ja nie uważam że trzeba mówić ze jest super, cena wysoka i ogólnie wspaniale. Po prostu myśleć racjonalnie, rozwijać się i nie być pesymistą bo jakby tak każdy myśłał to kto by się rozwijał i hodował. Jeden trzyma krowy ,drugi bierze pakiety ekologiczne, a na tym to tez myślę wielkich kokosów nie ma.

Optymistą byłem ale w tym roku jeśli prąd idzie 2 razy w górę, pasze treściwe musze dokupywać po astronomicznych cenach to się cieszyłem że chociaż cena 1,5zł jakoś to pokrywa ale jak teraz już ponad 30gr cena spadła i to nie koniec obnizek podobno i nie ma co liczyć na porówt do cen sprzed roku, więc jak można być optymistą i brać kredyty bo to już ostatnie kredyty preferencyjne, jak zwykle trzeba będzie zaryzykować jak to od zawsze trzeba w polskim rolnictwie

#35 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 maj 2008 - 21:49

Czy warto hodować krówki mleczne? czytając takie melancholijne posty można się tylko wkurzyć! przecież mając te 15 czy 20 krów ma się już jakąś tam kasę, można się z tego utrzymać i jakoś żyć! wiadomo, kokosów nie ma i nie było, ale żeby tak od razu popadać w panikę??? ( bez obrazy kolego ferdku07) nawet mnie obecna cena denerwuje, ale nie zamierzam rezygnować z krów tylko dlatego, że obniżyli cenę i że prognozy są niewesołe! głowa do góry ferdku07! :) trzeba przetrwać ten kryzys i tyle! "może jutro też wstanie dzień" :)

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 maj 2008 - 22:00

Czy warto hodować krówki mleczne? spoko tylko tak jak patrzę na wyliczenia jaki mi zrobili z melczarni to koszt produkcji mleka u mnie to 1,09zł (uwzględniając pensję 1,5tyś za pracę przy krowach) więc przy 5 tyś l miesięcznie tak naprawde nie jedna a dwie osoby pracują za 1,5 tyś, fakt to tylko wyliczenia ogólnikowe ale z roku na rok kosztu produkcji rosną a wyliczenia te nie uwzglkędniają okresowych syszy padnięć i innych zdarzeń losowych, tak całkiem takim pesymistą nie jestem, ale wacham się czy warto to dalej ciągnąć bo musze się zadłużyć żeby wymienić ciągnik i kilka maszyn, przez co na kilka - kilkanaście dalczych lat znowu będe musiał się uwiązać do mleka więc czy warto?

#37 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 maj 2008 - 22:20

Czy warto hodować krówki mleczne? decyzja należy do ciebie bo nikt ci nie powie żebyś brał krechę,
my w tamtym roku mając 10 dojnych też zaryzykowaliśmy i wzieliśmy krechę na oborę i też będziemy spłacać przez 15 lat,
a cena mleka teraz jest taka jak przed rokiem czyli ceny po wzrostach wróciły do stanu sprzed roku

#38 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 03 maj 2008 - 06:35

Czy warto hodować krówki mleczne? Ty chyba Ferdek robisz wszystko aby przekonać nas wszystkich ze nic w tym kraju sie juz nie opłaca....

#39 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 maj 2008 - 07:50

Czy warto hodować krówki mleczne? @Ferdek07 koszt mleka 1.09???? to jaka Ty masz wydajność że Ci tak astronomiczne koszty wychodzą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 maj 2008 - 08:32

Czy warto hodować krówki mleczne? Pisałem już że w tych 1,09zł jest wliczona pensja 1570zł oraz że to są szacunkowe wyliczenia kosztów produkcji mleka w moim gospodarstwie przy kwocie mlecznej 50 tyś, a produkuje 60 - 70 tyś l także ogólnie licząc to koszt bez uwzględnienia kosztów pracy to 70gr, oczywiście można sobie odliczyć to że wyprodukowane zboże na pasze we własnym zakresie również wychodzi taniej, oraz inne ogólnikowe wyliczenia można inaczej traktować, ale reasumując chyba nikt taniej jak za 70gr nie wyprodukuje litra mleka?