Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelwlosty    6

Mam zamiar trzymać byki w stodole budynek ma ściany murowane lecz nie ma sklepienia i chce się dowiedzieć czy nie będą mi gniły krowie do wilgoci i czy nie będzie za zimno?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam dach będzie na pewno gnił od wilgoci ale można podbić go jaką folią paroizolacyjną czy coś w tym stylu.

Co do temperatury w stodole w zimie na pewno będzie poniżej 0 jak będom duże mrozy a w takiej tem. to trudno o dobre przyrosty byków gdyż cała pasza pójdzie na ogrzanie ciała a nie na mase.

 

Pozdrawiam Adajd6100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nic nie zgnije o ile będzie dobra wentylacja. Uszczelnij ściany i dach żeby nie wiało i kapało, tylko nie za mocno bo wtedy będzie gniło drewno(najlepiej zrób jakiś lufcik albo ze dwa zależy jak duża ta stodoła). temp ok zera jest ok. nic im nie będzie. Paroizolacyjnej folii nie stosuj bo będzie cały czas kapać z sufitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Wentylacje się zrobi budynek miał by mieć 10/15m chyba jednak zrobię strop sufit opusci sie i przy pełnej obsadzie bedzie troche cieplej


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Ja mam tak zrobione + wybieg, stodoła pokryta jest blacha a w ścianach są ażurowe okienka i wszystko okitoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Utrzymuje bydło w stodole i nie ma problemu z gniciem drzewa, stodoła nie jest przecież taka szczelna a co za tym idzie nie ma problemu z wentylacją.

Jak dla Mnie to robienie stropu to tylko marnowanie pieniędzy bydło dobrze sobie radzi w niskich temperaturach :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratka    1

Widzę ze wszyscy się na opasy rzucają jeszcze trochę i będą po 4 zł:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Utrzymuje bydło w stodole i nie ma problemu z gniciem drzewa, stodoła nie jest przecież taka szczelna a co za tym idzie nie ma problemu z wentylacją.

Jak dla Mnie to robienie stropu to tylko marnowanie pieniędzy bydło dobrze sobie radzi w niskich temperaturach :blink:

 

No z tym się zgodzę ale co z wodą w zimę nie zamarza ci ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Ja wodę leje do wanny to tak szybko niezamarza, a jak było -15 w dzień a w nocy -25 to dolewałem ciepłej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

A jak myślicie ile da rady wsadzić byków do 2 klatek o wymiarach 5x10 m jeden ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

No z tym się zgodzę ale co z wodą w zimę nie zamarza ci ?

Nie zamarza bo Ja mam na uwięzi, poje je w korycie metalowym a wodę leje z przewodu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

O to zapytaj u powiatowego lekarza wet. bo oni mają te swoje normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam już 4 lata tak opasy i co do dachu to jest to dosyć przesadzona opinia o jego gniciu. Owszem, widać pewne zmiany, ale nie są one porównywalne do gnicia. Osobiście polecam taki tryb chowu, ponieważ jest on mało czasochłonny, nie trzeba się martwić o częsty wywóz obornika(w moim przypadku 1-2 na 2 miesiące). Był u mnie powiatowy lekarz weterynarii i zatwierdził dobrostan zwierząt. Fundament pomalowałem uszczelniaczem dachowym, a ściany mlekiem wapiennym.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

A jak myślicie ile da rady wsadzić byków do 2 klatek o wymiarach 5x10 m jeden ?

 

Myślę że 5 sztuk do kojca spokojnie można wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj