Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dźwignia obok skrzyni biegów

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:23

Dźwignia obok skrzyni biegów Czy ktoś wie do czego służy ta dźwignia bo u mnie jest odłączona? Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dźwignia obok skrzyni biegów Dzisiaj, 09:13
  •  

#2 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 20:11

Dźwignia obok skrzyni biegów Nie jest to czasem blokada tylnego mostu?

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#3 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:17

Dźwignia obok skrzyni biegów Nie blokada jest w innym miejscu...

#4 Share witek0206

witek0206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:22

Dźwignia obok skrzyni biegów A co to za typ?

#5 Share jan81

jan81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 06:27

Dźwignia obok skrzyni biegów To pewnie będzie do biegów (np z 1 na 2). Może ktoś przerobił sobie na normalną a to odłączył.

#6 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 11:48

Dźwignia obok skrzyni biegów To jest jumz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 20:09

Dźwignia obok skrzyni biegów Jeżeli to jest JuMZ, to w moim w tym miejscu (mam starszy typ z małą kabiną) jest taki malutki pedał który włącza drugi stopień sprzęgła umożliwiając włączenie wałka WOM. Być może w nowszym typie jest to rozwiązane za pomocą dźwigni, powinna być ona połączona cięgnem z obudową skrzyni biegów, a 'ruszanie' tą dźwignią powinno powodować wyciąganie tego cięgna z obudowy. Ale w swoim nigdy tego nie używałem, bo mój służy tylko i wyłącznie jako podwozie dla koparko-ładowarki, a napęd pomp mam przerobiony na reduktor z typu budowlanego.
good God damn and other such phrases...

#8 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 12:50

Dźwignia obok skrzyni biegów Temat troszkę zakurzony, ale chciałbym nawiązać do zdjęcia i poznać działanie dźwigni.
W przypadku z którym mam do czynienia o istnieniu tej dźwigni nie było pojęcia do momentu, gdy przy nauce obsługi obracania fotela mała dźwignia została zahaczona nogą i zaczęła poruszać się luźno. Wtedy udało się odszukać na różnych stronach, że jest to jakaś dźwignia od sprzęgła WOM, ale nigdzie nie był opisany sposób działania. Po zajrzeniu pod kabinę i wyrzuceniu ziemi widać kawałek pręcika o średnicy ok. 3-4mm i długości jeśli dobrze pamiętam 5cm. Nie widać czy był on pęknięty ani do czego zamocowany, czy nie widać drugiej połówki tego cięgna. Nie wiem, czy ten drut jest oryginalny i co ma on robić. Z jakiegoś rysunku z instrukcji w *.pdf ledwo widać, brak opisu i tylko domyślam się, że o cięgno może wchodzić w otworek przy wałku "pośrednim" od sprzęgła (ten u góry skrzyni pod kabiną). Jak podejrzewam (ale nie mam żadnej pewności) wciskało się pedał sprzęgła i wtedy po ruszeniu małą dźwignią ten drut dociskał zapadkę przy wałku i blokował pedał sprzęgła (???).- To tylko moje domysły. Ktoś wie jak to działa i jak to powinno być złożone? Można łatwo zdemontować kawałek podłogi wokoło tej dźwigni, aby to naprawić , czy chociaż dobrze obejrzeć (kabina duża, JUMZ rolnicza z osprzętem do ładowania z 1989r środek jak na zdjęciu na początku tematu)? Pompy z tyłu poprzedni operator włączał tylko dźwignia pod siedzeniem, a nie wie od czego jest mała dźwignia.

Edytowany przez Alchemik, 31 marzec 2013 - 12:50.

#9 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 01 maj 2013 - 12:01

Dźwignia obok skrzyni biegów A może obroty wom zależne nie zależne ? lub 540/1000

#10 Share piotrekbial1

piotrekbial1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 maj 2014 - 21:19

Dźwignia obok skrzyni biegów nie nie nie Panowie to jest blokada którą blokowało się skrzynię na biegu jałowym tak aby nie było możliwości wrzucenia żadnego biegu
zastosowanie znajduje to przy koparko spycharce kiedy obraca się fotel tyłem do kierunku jazdy podczas kopania
zdjęcie podłogi za wiele Ci nie pomoże
mam gdzieś chyba zdjęcie zrobione podczas malowania więc jak być chciał to mogę wrzucić

PS sory za odkopanie tematu sprzed roku może komuś się przyda ; p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 maj 2014 - 15:06

Dźwignia obok skrzyni biegów Zdjęcia jak najbardziej się przydadzą. Trochę tych sprzętów jeszcze jeździ. W moim przypadku mechanizm z dźwignią nie był naprawiany. Może przy okazji innych prac kiedyś się to przyda. Czyli ta dźwigienka blokuje wodziki, lub samą dźwignię biegów?

Dodaj odpowiedź