Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx?

88 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 10 marzec 2010 - 18:28

Podnośnik ma wyższe ciśnienie , podłączenie rozdzielacza przedniego napędu do podnośnika może wpłynąć na temperaturę oleju.

hmm nie ma zegara od temperatury w skrzyni więc trudno mówić jak to wygląda ale jakiś nieprzewidzianych oznak nie ma, w okolicy jeden gości też ma tak zrobione w kilku swoich ursusach i też nic nie mówił żeby było coś nie tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? Dzisiaj, 18:14
  •  

#42 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:13

ale nie koniecznie trzeba brać stąd ciśnienie na roździelacz od napędu my u siebie mamy wzięte z głównej pompy z miejsca w którym wchodzi główne zasilanie do podnośnika i nie ma problemu że napęd się wyłącza z resztą z tego co mi wiadomo seria ursusów **34 miała tak brane zasilanie, a co do kosztów to jak dobrze poszukasz to można je sporo zmniejszyć u nas np, koszt napędu był w granicach 6 tysiency i oddana miękka oś z czego 5 koła to kompletny remont przedniego napędu z wymianą wszystkich wałków i koszów zwolnic a tysiąc to koszty transportu

ta seria ma zasilanie napędu z mikropompki, zresztą wszystkie pochodne tak mają, a tak ja ty masz zrobione to jeszcze nie widziałem.róznica w ciś jest bardzo duża ponieważ na mikro masz stałe w granicach 10-12 atm,
natomiast w podnośniku ok 170 atm, no i aby użyć napędu musisz mieć włączoną pompę, chyba że tylko w polu używasz.ale jeśli sprawuje się to dobrze to jest to ciekawe rozwiązanie

#43 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 11 marzec 2010 - 22:52

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? no napędu raczej po drogach nie używam bo po co
a to że musi być włączona pompa bajka przecież nie używasz napędu jadąc po drogach na pusto, zazwyczaj się go używa razem z podnośnikiem, a że jest różnica w ciśnieniu ale w tym przypadku to raczej nic nie przeszkadza ważne aby docisneło zęby do siebie bo jest wstawione sprzęgło zębate i dobrze trzymało więc jak dla mnie jest ok,

#44 Share farmer36

farmer36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 18:36

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? A czy ta mikropompka służy jeszcze do czegoś innego? Czy tylko napędza pompe od wspomagania??

#45 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 16:54

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? Mikro pompka napędza ci pompe od wspomagania (nie hydraulicznie tylko na frez bo jedna wchodzi w drugą) Służy do załanczania przedniego napędu i wzmacniacz momentu czyli żółw zając i załanczanie wałka WOM przy kierownicy

#46 Share Gospodarz1990

Gospodarz1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Af,itp.

Napisany 20 marzec 2010 - 19:39

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? Wczoraj kupiłem przedni naped w poniedzialek zaczynam zakładac. Pytam z proźbą ile trzeba nalać oleju do zwolnic i koła atakujacego oraz jakiego i co ile wymieniac czy jak bo w tym temacie jestem lekko kiepski.
Dziekuje :(

#47 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 20:19

Wczoraj kupiłem przedni naped w poniedzialek zaczynam zakładac. Pytam z proźbą ile trzeba nalać oleju do zwolnic i koła atakujacego oraz jakiego i co ile wymieniac czy jak bo w tym temacie jestem lekko kiepski.
Dziekuje :(

Z przodu nam weszło z zetorze 12145 10 l oleju i chyba wlaliśmy przekładniowy ale ten gęściejszy.. a ile dokładnie to masz na tej zwolnicy wlew to ustawiasz ją do góry (tam wlewasz olej) a 90' (czyli ćwiartka koła) w bok masz śrubkę i ją odkręcasz. wlewasz olej i gdy tą małą śróbką pokaże ci się olej tzn jest stan czyli max

#48 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 20:33

Mikro pompka napędza ci pompe od wspomagania (nie hydraulicznie tylko na frez bo jedna wchodzi w drugą) Służy do załanczania przedniego napędu i wzmacniacz momentu czyli żółw zając i załanczanie wałka WOM przy kierownicy

I dodatkowo jeszcze tłoczy olej na chłodnicę oleju jeżeli takowa jest oraz smarowanie tulei sprzęgłowej, smarowanie dyferencjału oraz zasilenie pompki tłoczkowej.

Odnośnie z tym zasileniem z pompy podnośnika może jest jakiś rozdzielacz strumienia bo dla ciśnienia ok 10 bar to tarcze ściska z siłą ok 1 tony ale jeżeli jest już 120 bar to wychodzi 12 ton nacisku a ta konstrukcja nie jest chyba przygotowana do takich ciśnień.

Ja kupilem kompletny naped za 10 tysiecy po regeneracji. Kompletnie nic przy nim nie trzeba bylo robic. Nawet luzow nie ma. Musialem wstawic zebatki do tylnego mostu jak kolega pisal. Wynioslo to 2 tysiace ale mechanik sobie troche duzo przesadzil. Bo w pozadnym serwisie robilismy.

Ale warto bylo! Faktycznie teraz czuje sie ta moc :(

2 tysiące to sporo za taką robotę, czemu sam tego nie zrobiłeś????

Każdy widzi tylko robociznę (nic nie włożył a 2 tysiące wziął), a koszty utrzymania warsztatu i siebie (podatek dochodowy, ZUS, energia, podatek od metrów warsztatu, amortyzacja narzędzi, itp) PAMIĘTAJCIE TEŻ I O TYCH KOSZTACH (chyba że gdzieś na czarno).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#49 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 19:44

Każdy widzi tylko robociznę (nic nie włożył a 2 tysiące wziął), a koszty utrzymania warsztatu i siebie (podatek dochodowy, ZUS, energia, podatek od metrów warsztatu, amortyzacja narzędzi, itp) PAMIĘTAJCIE TEŻ I O TYCH KOSZTACH (chyba że gdzieś na czarno).

Nie na czarno tylko w dobrym warsztacie! Napisałem tak, że drogo bo ten cwaniak przed robotą umówił się z nami na ok 1 tys zł a po robocie zarządał 2 tysiące!!! To nie było w porządku! Ale dostał kopa w d*** i te swoje oszukane pieniądze!

#50 Share luki84i

luki84i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2010 - 20:56

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? Witam!!! Posiadam ursusa 1204 z 1976r. i mam problem z przednim napędem. Pod obciążeniem się ów napęd się rozłącza i słychać tylko jak zagwiżdże wzmacniacz momentu, i nie wiedząc czemu załącza się żółw.Również gdy napęd się rozłącza to cały przód drży (tzn. mocno szarpie ciągnikiem i przestaje ciągnąć) Mikropompka nowa... tarczki w wzmacniaczu nowe i dołożona jedna ze starych i niby wszystko jest ok.
Słyszałem żeby zamontować SPRZĘGŁO KŁOWE ale za bardzo nie wiem gdzie to miało by być zamontowane i zamiast czego, również słyszałem ze przyczyną tego że napęd przestaje ciągnąć może być problem z pompą od tylnego podnośnika... Czekam na opnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 07:08

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? Sprzęgło kłowe montuje się w miejsce tarcz ;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#52 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 08:12

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? jak po załączeniu przedniego coś się dzieje ze wzmacnaczem to znaczy że gdzieś jest nie szczelny układ i ciśnienie z mikropompki mocno spada po włączeniu przedniego, tam gdzie jest zamontowany wał są tarczki podobne jak w wzmacniaczu tylko mniejsze trzeba je sprawdzić( zamiast nich właśnie można zamontować Sprzęgło kłowe, jak to się ma w eksploatacji to nie wiem)ważne też jest oprocz tarczek stan oringów i idą tam gdzieś jeszcze takie małe pierścienie, wydaje mi się ze 2, tez są ważne żeby ciśnienie nie uciekało.

#53 Share luki84i

luki84i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 08:26

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? W sumie to jak teraz myślę to gwizd może pochodzić z tarczek od przedniego napędu a nie z wzmacniacza napędu więc pewnie jak wstawię sprzęgło kłowe, powymieniam oringi i pierścionki powinno być ok ale to się okaże, martwi mnie jeszcze sprawa załoczania się żółwia podczas gdy napęd przestaje działać (może to też wina tego że napęd nie ciągnie i olej traci ciśnienie) jakieś propozycje!!!

#54 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 08:32

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? rozebrać naprawić złożyć;)

#55 Share luki84i

luki84i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 08:42

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? Łatwo powiedzieć, jakby dziadek chciał powiedzieć co go boli to bym tak zrobił, ale muszę szukać w ciemno przyczyny i strzelać że może to to a może to coś innego...

#56 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 20:55

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? rozebrać to to nie jest aż tak dużo pracy, zobaczysz stan tych tarczek a jak uszczelnisz tam wszystko to uważam że bedzie o wiele lepiej

#57 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 06:34

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? też tak miałem w mtz-cie podczas orki to się rozłączał ale to tylko na chwilke ale naciągnelismy linke i wszystko było git

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 07:02

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? MTZ ma napęd załączany mechanicznie.Jak gwiżdże to raczej nie napęd.jak napęd zaczyna ciągnąć to rwie,zgrzyta i wtedy będzie szarpał.Załóż sprzęgło kłowe i nowe uszczelniacze w przystawce do napędu.Zaletą sprzęgła kłowego jest to że jak jest słabe ciśnienie to i tak napęd nie puści a po wyjechaniu na drogę to trzeba niekiedy cofnąć żeby się rozłączył,tak trzyma.Jak będziesz kupował to zachowaj fakturę lub paragon bo miałem przypadek jak sprzęgło po paru mth się rozsypało, ale wymienili na nowe.

A jak zaczyna gwizdać to ciągnik zwalnia bo jeśli nie to nie jest wzmacniacz tylko napęd.

#59 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 07:19

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? Ciśnienie może również uciekać na załączaniu WOM. Na początek proponowałbym wymienić uszczelnienie na załączaniu przedniego napędu i hamulcu wzmacniacza, koszt niewielki a może pomóc. Tak się ratowałem aby ciągnikiem obrobić jesień, zimą rozebranie i naprawa i problem znikł.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share luki84i

luki84i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 18:10

Jak założyć przedni napęd do Ursusa 12xx? Juz zamówiłem sprzegło kłowe i zobaczymy co bedzie sie dzialo, odnoścnie tego gwizdu to - tak zwalnie wdedy jakby sie zółw załaczyl