Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prognozy ceny zbóż na 2010

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share roltom

roltom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 12:39

Prognozy ceny zbóż na 2010 Co myślicie na temat prognoz cen zbóż na ten rok 2010?
W szczególności interesuje mnie jęczmień browarny?

Sytuacja jest taka że w tej chwili mogę zakontraktować po 470 zł netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prognozy ceny zbóż na 2010 Dzisiaj, 13:20
  •  

#2 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 13:18

Prognozy ceny zbóż na 2010 To zawsze wielka niewiadoma. Po żniwach (zresztą przed) będzie wszystko bardzo tanie (oczywiście oprócz m.in oleju napędowego). Jak masz taką "atrakcyjną" cenę to kontraktuj. Jęczmienia teraz nie chcą brać. Jakaś klęska urodzaju itp. (najlepiej zagranicą) spowoduje wzrost cen zbóż - lecz to mało realne :blink:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 15:10

Prognozy ceny zbóż na 2010 jedna nadzieja na dobre ceny w tym roku to zle przezimowanie zboz... o ile wiem(przynajmniej w moich okolicach) zboza przezimowaly bardzo dobrze i sa bardzo zdrowe...druga nadzieja moze byc jakas potezna wiosenna susza w calej Europie bo dwa czy trzy kraje praktycznie nic nie zmienia bo zboza jest za duzo na rynku...

ogolem mysle ze ceny w tym w i przyszlym roku nie bedzie i cienko to wszytsko widze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:35

Prognozy ceny zbóż na 2010 Po tegorocznym zbożowym "niewypale" większość rolników z mojej okolicy przestawiła się na rzepak - pytanie tylko czy słusznie? W tym sezonie na rzepaku można było zarobić, na zbożach niekoniecznie; ale przy ewentualnej dużej podaży rzepaku w 2010 roku może być odwrotnie. Byle nie było suszy...

#5 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 marzec 2010 - 22:05

Prognozy ceny zbóż na 2010 Jeżeli Ukraińcy bądź Chińczycy nas nie zawala to będzie dobrze. Przezimowanie jest dobre, ale tez bym wziął pod uwagę że sporo rolników zrezygnowało z nawożenia NPK pod oziminy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6 Share roltom

roltom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:36

Prognozy ceny zbóż na 2010 dzięki chłopaki za wypowiedzi. Chyba się jednak skuszę na tą kontraktacje. Zawsze pewny pieniądz i zbyt, a dodatkowo nie trzeba męczyć się z przechowywaniem zboża do wiosny.

Pozdrawiam

#7 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:52

Prognozy ceny zbóż na 2010 ja w tym roku kontraktuje wszystko ale nie ma co sie martwic na zapas i narzekac tylko
wystarczy zeby pszenica nie byla ponizej 400 a rzepak 1000 i jest jeszcze w miare dobrze

#8 Share roltom

roltom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 15:10

Prognozy ceny zbóż na 2010 Łukasz a po ile zakontraktowałeś??

#9 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 09 marzec 2010 - 17:06

Prognozy ceny zbóż na 2010 Nie od dziś wiadomo, że cena pszenicy jest ujemnie skorelowana ze światowym poziomem zapasów tego surowca, więc skoro te są bardzo duże oraz biorąc pod uwagę rosnącą nadprodukcję zbóż na całym świecie, nie ma większych szans na wysokie ceny. Obstawiam, że w okresie "okołożniwowym" cena za tonę pszenicy konsumpcyjnej nie przekroczy 350-400 zł. Wg mnie już powinniśmy modlić się o jakąś klęskę np. suszę na Ukrainie (w żadnym wypadku klęskę urodzaju) :-) .

#10 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 12 marzec 2010 - 08:46

Prognozy ceny zbóż na 2010 Trzeba się dostosować do tych cen 400zł/t pszenicy,przy średnim plonie 6t w gopodarstwach towarowych przychód wyniesie wraz z dopłatą ok 3200 zł,koszty bez amortyzacji ok1500zł/ha.A więc produkcja jest rentowna .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 09:24

Prognozy ceny zbóż na 2010 A czym ty koniem uprawiasz tą pszenice? 6t przy takich kosztach to niezle i jeszcze ta rentowność :) Ty napisz jakie to uciebie są koszta no chyba że bez nawozów

#12 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 14:04

Prognozy ceny zbóż na 2010 -materiał siewny 180kg -116zł(odjąłem 100zł zwrotu z ARR)
-fosforan amonu 50kg - 80zł
-sól potasowa 100kg -160zł
-Maczuga 75WP 24g - 44zł
-saletra am.350kg -315zł
-Escudo Forte 0,8l - 90zł
- Duet Ultra 0,5l - 70zł
-koszenie(usługa) -270zł
-paliwo 40l -130zł(odjąłem akcyzę)
-koszty pośrednie -225zł
Razem:-1500zł

#13 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 21:52

Prognozy ceny zbóż na 2010 vitasem jaką masz klase ziemi ? tzn. na ktorej siejesz pszenice ?

#14 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 07:22

Prognozy ceny zbóż na 2010 od IIIb do IVb

#15 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 07:50

Prognozy ceny zbóż na 2010 też mam 3i4klase pod pszenice ale za 44zł od chwastów na rok to mi sie nie widzi, noi z tych 350kg saletry to te 6t to musiał być jakiś rekord i stanowisko cud.Noi te 40l ropy na hektar to też niezle.

#16 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 09:33

Prognozy ceny zbóż na 2010 "Co myślicie na temat prognoz cen zbóż na ten rok 2010?
W szczególności interesuje mnie jęczmień browarny?

Sytuacja jest taka że w tej chwili mogę zakontraktować po 470 zł netto"

A masz jeszcze taką okazje? To radzę pospieszyc sie. My sie zastanawialismy dzień, a na drugi już nie było mowy o zadnym kontrakccie tylu ludzi sie zgosiło. Mowili że beda jeszcze podpisywać, ale kiedy i po ile - niewiadomo.
U kogo masz kontrakctacje browaru?
DEZERTER

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2010 - 09:53

Prognozy ceny zbóż na 2010 Nie jestem fanem kontraktów, ale w tym roku mogą się sprawdzić. Plony zbóż na świecie zapowadają się bardzo obficie. A co za tym idzie każdy pewnie się domyśla...

#18 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 07:47

Prognozy ceny zbóż na 2010 ja tak patrze na wasze wypowiedzi dotyczaca przezimowania zboz to smiem twierdzic iz ceny pszenicy i pszenzyta moga lekko drgnac do gory ale to dopiero podczas kloszenia tych zboz bo wtedy na pewno bedzie mozna okreslic ile maksymalnie z tego bedzie

#19 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 21:52

Prognozy ceny zbóż na 2010 jedno jest w tym wszystkim pewne że rewelacji nie będzie. Wszystkie firmy graja teraz na zniżki bo surowca jest dużo i potrwa to przynajmniej do końca maja, kiedy to będzie można już z dużym prawdopodobieństwem oszacować plony. Jak przebieg pogody będzie sprzyjający to będziemy mogli sobie pomarzyć o cenie 450 za pszenice raczej spadnie do poziomu interwencji co przy pikującym kursie euro będzie tragiczne. w rzepaku również niewielkie wzrosty na matifie są korygowane w dół przez kurs euro więc nawet jak dojdzie do 300e/t to przy kursie 3,6 zł/eu jak przewidują analitycy na przełomie lipiec/sierpień daje 1080zł/t - odległośc transportu i marża pośrednika daje jakieś 900do950 zł/t loco podwórko. Ale mocny złoty to także zachęta dla firm do kupowania na ukrainie więc wcale by mnie nie zaskoczyła cena nawet 100zł niższa czyli jakieś 800zł/t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 22:01

Prognozy ceny zbóż na 2010 w tamtym roku pszenica sie klosila i byla piekna zapowiadal sie rokordowy zbior i przyszedl deszcz w trakcie kwitnienia i choroby grzybowe atakowaly mimo oprtyskow i plon spadl na poziom 5ton jak komus dalo 6 to juz super bylo . wiec nie ma c przezywac i jedzcie sypac saletre zeby roslo ladnie a co bedezie to bedzie :(