roltom

Prognozy ceny zbóż na 2010

Polecane posty

roltom    0

Co myślicie na temat prognoz cen zbóż na ten rok 2010?

W szczególności interesuje mnie jęczmień browarny?

 

Sytuacja jest taka że w tej chwili mogę zakontraktować po 470 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

To zawsze wielka niewiadoma. Po żniwach (zresztą przed) będzie wszystko bardzo tanie (oczywiście oprócz m.in oleju napędowego). Jak masz taką "atrakcyjną" cenę to kontraktuj. Jęczmienia teraz nie chcą brać. Jakaś klęska urodzaju itp. (najlepiej zagranicą) spowoduje wzrost cen zbóż - lecz to mało realne :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jedna nadzieja na dobre ceny w tym roku to zle przezimowanie zboz... o ile wiem(przynajmniej w moich okolicach) zboza przezimowaly bardzo dobrze i sa bardzo zdrowe...druga nadzieja moze byc jakas potezna wiosenna susza w calej Europie bo dwa czy trzy kraje praktycznie nic nie zmienia bo zboza jest za duzo na rynku...

 

ogolem mysle ze ceny w tym w i przyszlym roku nie bedzie i cienko to wszytsko widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Po tegorocznym zbożowym "niewypale" większość rolników z mojej okolicy przestawiła się na rzepak - pytanie tylko czy słusznie? W tym sezonie na rzepaku można było zarobić, na zbożach niekoniecznie; ale przy ewentualnej dużej podaży rzepaku w 2010 roku może być odwrotnie. Byle nie było suszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli Ukraińcy bądź Chińczycy nas nie zawala to będzie dobrze. Przezimowanie jest dobre, ale tez bym wziął pod uwagę że sporo rolników zrezygnowało z nawożenia NPK pod oziminy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltom    0

dzięki chłopaki za wypowiedzi. Chyba się jednak skuszę na tą kontraktacje. Zawsze pewny pieniądz i zbyt, a dodatkowo nie trzeba męczyć się z przechowywaniem zboża do wiosny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja w tym roku kontraktuje wszystko ale nie ma co sie martwic na zapas i narzekac tylko

wystarczy zeby pszenica nie byla ponizej 400 a rzepak 1000 i jest jeszcze w miare dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Nie od dziś wiadomo, że cena pszenicy jest ujemnie skorelowana ze światowym poziomem zapasów tego surowca, więc skoro te są bardzo duże oraz biorąc pod uwagę rosnącą nadprodukcję zbóż na całym świecie, nie ma większych szans na wysokie ceny. Obstawiam, że w okresie "okołożniwowym" cena za tonę pszenicy konsumpcyjnej nie przekroczy 350-400 zł. Wg mnie już powinniśmy modlić się o jakąś klęskę np. suszę na Ukrainie (w żadnym wypadku klęskę urodzaju) :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Trzeba się dostosować do tych cen 400zł/t pszenicy,przy średnim plonie 6t w gopodarstwach towarowych przychód wyniesie wraz z dopłatą ok 3200 zł,koszty bez amortyzacji ok1500zł/ha.A więc produkcja jest rentowna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A czym ty koniem uprawiasz tą pszenice? 6t przy takich kosztach to niezle i jeszcze ta rentowność :) Ty napisz jakie to uciebie są koszta no chyba że bez nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

-materiał siewny 180kg -116zł(odjąłem 100zł zwrotu z ARR)

-fosforan amonu 50kg - 80zł

-sól potasowa 100kg -160zł

-Maczuga 75WP 24g - 44zł

-saletra am.350kg -315zł

-Escudo Forte 0,8l - 90zł

- Duet Ultra 0,5l - 70zł

-koszenie(usługa) -270zł

-paliwo 40l -130zł(odjąłem akcyzę)

-koszty pośrednie -225zł

Razem:-1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

też mam 3i4klase pod pszenice ale za 44zł od chwastów na rok to mi sie nie widzi, noi z tych 350kg saletry to te 6t to musiał być jakiś rekord i stanowisko cud.Noi te 40l ropy na hektar to też niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

"Co myślicie na temat prognoz cen zbóż na ten rok 2010?

W szczególności interesuje mnie jęczmień browarny?

 

Sytuacja jest taka że w tej chwili mogę zakontraktować po 470 zł netto"

 

A masz jeszcze taką okazje? To radzę pospieszyc sie. My sie zastanawialismy dzień, a na drugi już nie było mowy o zadnym kontrakccie tylu ludzi sie zgosiło. Mowili że beda jeszcze podpisywać, ale kiedy i po ile - niewiadomo.

U kogo masz kontrakctacje browaru?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie jestem fanem kontraktów, ale w tym roku mogą się sprawdzić. Plony zbóż na świecie zapowadają się bardzo obficie. A co za tym idzie każdy pewnie się domyśla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja tak patrze na wasze wypowiedzi dotyczaca przezimowania zboz to smiem twierdzic iz ceny pszenicy i pszenzyta moga lekko drgnac do gory ale to dopiero podczas kloszenia tych zboz bo wtedy na pewno bedzie mozna okreslic ile maksymalnie z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

jedno jest w tym wszystkim pewne że rewelacji nie będzie. Wszystkie firmy graja teraz na zniżki bo surowca jest dużo i potrwa to przynajmniej do końca maja, kiedy to będzie można już z dużym prawdopodobieństwem oszacować plony. Jak przebieg pogody będzie sprzyjający to będziemy mogli sobie pomarzyć o cenie 450 za pszenice raczej spadnie do poziomu interwencji co przy pikującym kursie euro będzie tragiczne. w rzepaku również niewielkie wzrosty na matifie są korygowane w dół przez kurs euro więc nawet jak dojdzie do 300e/t to przy kursie 3,6 zł/eu jak przewidują analitycy na przełomie lipiec/sierpień daje 1080zł/t - odległośc transportu i marża pośrednika daje jakieś 900do950 zł/t loco podwórko. Ale mocny złoty to także zachęta dla firm do kupowania na ukrainie więc wcale by mnie nie zaskoczyła cena nawet 100zł niższa czyli jakieś 800zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

w tamtym roku pszenica sie klosila i byla piekna zapowiadal sie rokordowy zbior i przyszedl deszcz w trakcie kwitnienia i choroby grzybowe atakowaly mimo oprtyskow i plon spadl na poziom 5ton jak komus dalo 6 to juz super bylo . wiec nie ma c przezywac i jedzcie sypac saletre zeby roslo ladnie a co bedezie to bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

No to słabe opryski stosujesz że Ci tak plon spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

nie tylko mi nikt nie mial lepszych w moim rejonie a ci co pryskali drogimi srodkami i po deszczach jeszcze raz ton tylko straty licza a ja na szczescie na plusie jestem i rok uznaje za udany mimo slabego plonu psenicy a rzepak byl dobry i cena super 1300zl tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

na glebach słabszych jakie występują w moim regionie ważne są opady w okresie wegetacji. Akurat w tym roku go nie zabrakło ale deszcz w lipcu i sierpniu sprawiły, że żniwa przesunęły się i do tej pory na polach stoi jeszcze zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj