Skocz do zawartości

Reklama

Podwozie do rozsiewaczy UNIA MX i MXL

• Dodaj odpowiedź
6 odpowiedzi na ten temat

#1 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 marzec 2010 - 12:09

Witam szanowne towarzystwo

w zwiazku z podjetymi próbami siewu nawozów w tygodniu i mizernymi tego efektami nasunęła mi się taka myśl mianowicie

obecnie rozsiewamy nawozy dwoma zestawami ursus 1224 plus rozsiewacz zawieszany - jeden to amazone ZA-M 1500 a drugi to rodzimy MXL 1600 z uwagi na to ze jest grząsko to biorą teraz na raz tylko po tonie a mogły by brac więcej - i stąd mój pomysł z zastosowaniem podwozia oferowanego przez Unię do rozsiewaczy MXL w takim układzie masa nawozu spoczywała by na kołach podwozia a nie na napędzanych kołach ciagnika który gdy tylko lekko siądzie to zaraz robi koleiny

co bym zyskał - możliwość zabrania na raz wiekszej ilosci nawozu i mniejsze ryzyko powodowania kolein

teraz kilka moich pytań
- czy dobrze kombinuje waszym zdaniem z tym mniejszym ryzykiem kolein ?
- czy do MXL 1600 da rade założyć nadstawke od MXL 3000 (wtedy spokojnie wzioł by nawet 3tony nawozu)
- czy to podwozie bedzie pasowało do rozsiewacza amazone

dzieki za odpowiedzi
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#2 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5686 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 12:43

Ja mam 1224 i wożę nim do dwóch ton.Co do kolein to raczej pogorszy sprawę bo cały nacisk będzie na osi w wózku i jak siądzie to będziesz miał problem i jeszcze zrobisz sobie spycha z osi pod siewnikiem a po odpięciu może się wywrócić.

Wózek powinien pasować do amazonki bo to prawie takie same siewniki wtedy dokupić przystawkę i 3 tony i nie obciążasz ciągnika a nawet założysz mniejszy.

#3 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 marzec 2010 - 12:55

a mnie sie wydaje właśnie ze jak bedzie przyczepiany to bedzie mniejszy nacisk na koła napędowe i one wtedy nie będą tak często siadać

tak kombinuje ze jak koło jest napędowe i lekko siądzie to zaczyna ryć pod sobą koleine bo jest mocniej dociskane niz by było przy przyczepianym (zauważ że oś tego podwozia jest zaraz pod rozsiewaczem i cały cięzar spoczywa właśnie na nim
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#4 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5686 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 13:57

Już nie raz usiadłem z opryskiwaczem ciąganym czy siewnikiem z brzegu RNZ3000 a siewnikiem zawieszanym zawsze uciekłem uwentualnie wycofałem się.

#5 dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 marzec 2010 - 14:07

Witam . Podwozie dobra rzecz tylko że do siania nawozów fosforowych i potasowych na jesieni ,gdzie występuje duża waga nawozu w stosunku do objętości i podłoże jest w miarę stabilne . Zamiast zastosowania podwozia do siania nawozów na wiosnę radzę pomyśleć nad zwiększeniem powieszchni styczności z podłożem kół tylnych , co pozwoli na załadunek większej ilości nawozu , albo zmiejszy ryzyko zapadania się ciagnika w grząskim terenie .

#6 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • 1735 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 14:48

no o tym już pomyśleliśmy i jezdzimy na bliźniakach i miejscami jest bardzo trudno - czyli co najlepszym sposobem na uniknięcie kolein jest opóźnienie siewu nawozów chyba ?

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#7 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5686 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:50

Ja parę lat temu wyjechałem w czas narobiłem kolein to wreszcie zjechałem.Po tygodniu było super.

Dodaj odpowiedź

Zobacz także