arturo4333

Ursus 4512 Siłownik wspomagający

Polecane posty

kylo13    0

Poczekaj do zimy z tym silownikiem a pokaże CI moją koncepcje w TD5050, tez nie mam miejsca na silownik z TL, ale już to obeszłem i to lepszym dzialaniem :P

 

Ciekaw jestem jaka to koncepcja. Ponieważ też chciałem zainstalować w swoim case jx90(którego budowa jest identyczna jak TD5050) siłownik wspomagający. Ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1979    0

Ale ty z siewnikiem czy bez????

 

P.S Wiecie skąd pobrać katalog części do 4514,5314

ja zamówiłem z Agro my z SĘPULNO

 

Ale ty z siewnikiem czy bez????

 

P.S Wiecie skąd pobrać katalog części do 4514,5314

ja zamówiłem z Agro my z SĘPOLNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ezil    0

Witam wszystkich użytkowników,potrzebuje zródła lub porady ,gdzie moge kupić komplet uszczelek do silownika wspomagania do ursusa 4512,bo w sklepach w moim rejonie ich nie ma .Będę wdzięczny za jakies namiary ,są to 4 uszczelki i jeden oring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A pytałeś się czy ci nie mogą zamówić? Ja zmieniałem uszczelnienia za w lata temu to problemu z częściami nie było. W sklepie od ręki dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ezil    0

Pytalem,nie maja na stanie nawet w agromie w poznaniu a tam jest dużo części do mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Masz tu numer telefonu Alfa Kutno majom dużo , przez telefon muśisz mieć wymiary ze starego uszczelnienia. Napewno coś podbiorom 242533036 Narka.

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich użytkowników,potrzebuje zródła lub porady ,gdzie moge kupić komplet uszczelek do silownika wspomagania do ursusa 4512,bo w sklepach w moim rejonie ich nie ma .Będę wdzięczny za jakies namiary ,są to 4 uszczelki i jeden oring.

 

Rozkręć stary siłownik jedź do sklepu i coś dopasuj skoro to tylko cztery uszczelki i oring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jeśli siłownik ma tłoczysko 25 mm to te usczelnienia OW1-56x45x4,2 wycofane są z produkcji w tej chwili siłowniki mają tłoczysko 32 mm uszczelnienie OW1-63x52x4,2 te uszczelnienia posiadam do upłynnienia


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

chcę założyć taki siłownik do mojego 4514 , kupiłem wycinak do kiszonki i się okazało że nie może go podnieć z wyciętą kostką , pomogło by założenie takiego siłownika ale jak go podłączyć pod hydraulikę . Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Proponowałbym dołożenie dwóch siłowników wspomagajacych. Jedna sztuka w pewnym sensie uszkadza TUZa. Siła z jednego siłownika działa na jedno ramie i rozkłada sie nie równo na sworzniu(na którym zaczepione są cięgła). Skutkiem jest tworzenie sie luzu w podnośniku.

Podłaczyć siłowniki pod hydraulikę ciągnika jest bardzo prosto.

Zdejmując osłonę między siedzeniem a lewarkiem biegów w pokrywie masz wyjścia na siłowniki pomocnicze. Na pewno gwinty są calowe więc trzeba dorobić przejściówki na metryczne. Nie jestem pewien ale wyjść jest chyba dwa (lewa i prawa strona pokrywy w części tylnej) - Ciśnienie oleju i powrót.

Gdy to połączysz z siłownikami będzie działać. Nie sprawdzałem jak zachowują się te wyjścia...ale są do siłowników pomocniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Naprawiam teraz Ursusa 5714 i sum tam te siłowniki wspomagania podnośnika . W pokrywie podnośnika po bokach som wkręcone wyjścia na weź do siłownika jednostopowego,dochodzi tylko jeden przewód do każdego. Dokupić trzeba podstawy pot siłowniki , dostaniesz wszystko w Tech Rolu wpisz w gogle

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

faktycznie siłowniki są jednostronnego działania

czyli jak kolega pisze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

Ja w moim 5314 miałem jeden siłownik wspomagający ale po zakupie nowego opryskiwacza musiałem dołożyć drugi i tak jak @janczak1176 pisze w pokrywie podnośnika są dwa wyjścia z lewej do lewego a z prawej do prawego siłownika wystarczy kupić węże podstawy pod siłowniki i siłowniki (oczywiście jednostronnego działania) mnie wyszło coś koło 700 zł wiosną tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Tańszym rozwiązaniem jest montaż cylindra i tłoka od ursusa 5xxx pod korpusem podnośnika, zamiast siłowników zewnętrznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Mam w planach kupić grubera o wadze około 900 kg i 4514 go całego nie podniesie , wiem tyle że poprzedni właściciel mojego 4514 podnosił taki gruber ale tylko wtedy gdy odczepił tylny wał a przecież ten wał odgrywa ważna role . W wersjach export i tak mi się zdaje że na zamówienie też , były zakładane siłowniki wspomagające . Czy ktoś z was ma takie ? Jeżeli tak to jak macie je podłączone i czy można gdzieś takie siłowniki kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

są wspomagające musisz popytać w sklepie z czesciami .. a podpinasz fabrycznie były pod rozdzielacz dokładnie powsyjscie na tłok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wb4512    1

witam miałem taki sam problem kupiłem do 4512 bronę talerzowa UG 2.10 m wszystko było ok ciągnik podnosił i pracuje i podnosi bez problemu póki nie dowieźli wału dałem z wałem podniosłem 10 cm nad ziemie dokupiłem oryginalny siłownik wspomagający nic nie pomógł drugi tez nic by nie dał. ciągnik z brona pracuje do dziś a wał czeka gdy kupie większy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

kiedyś miałem w planach dołożyc drugi siłownik wspomagajacy, ale po wymianie pompy okazało się że nie ma takiej potrzeby, gdyby dociązyc porzadnie przod mysle ze 2 tony podniesie, nie dawno skrzywiłem belke, a ciagnik chodził na minimalnych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak z dwoma siłownikami nie podnosi, to trzeba pompę do regeneracji dać. U mnie w MF 25 po remoncie pompy zaczepiłem agregat Fortschritta 5,2m, oczywiście że nie podniósł agregatu, tylko przód podniósł się z metr do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To jest do podłączenie siłowników wspomagających. Te zaślepki są z dwóch stron, a to jest kanał olejowy którym idzie olej do siłownika w środku.

Jakby słabo podnosił to bym jeszcze radził zmienić olej, ale nie na hipol lub coś podobnego, tylko taki jak do zachodnich cicągników się leję. Ja w swoim wlałem z Case Akcele Enginę i dużo pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w nim zalany Agrol

Od czego pasuje siłownik , bo nowych to nigdzie nie ma .

Edytowano przez PiotrMilewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj