Skocz do zawartości

Zdjęcie

Katalizator do diesla

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 23:25

Katalizator do diesla Codziennie wywożę jakieś 8-,10 krokodyli obornika z obory i dowożę 2-4 razy kukurydzę miniładowarką Wiedelman z 2 cyl. silnikiem diesla i niestety ale po odpaleniu w zimie albo przy dopychaniu kopci (ma już swoje latka).Myślę,że remont niewiele pomoże ze względu na starą technologię,może ktoś ma pomysł na ograniczenie wdychania tego dymu poza maską :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Katalizator do diesla Dzisiaj, 14:14
  •  

#2 Share konrad12

konrad12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 marzec 2010 - 07:47

Katalizator do diesla myślę że katalizator w tym przypadku się nie sprawdzi ponieważ podczas spalania ropy powstaje dużo sadzy i katalizator szybko by się zapchał.

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 07:51

Katalizator do diesla Są jakieś dodatki do oleju napędowego w dużej mierze ograniczające kopcenie, stosuje się je do tirów wjeżdzających do hangarów, znajomy kierowca opowiadał że po zastosowaniu tego zupełnie ni eczuć spalin, nie wiem tylko czy to działa we wszystkich dieslach czy tylko z tych euro 4 :blink:

#4 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 07:59

Katalizator do diesla Skoro już w temacie to mam pytanie:) Czy wyrzucenie katalizatora nie spowoduje kopcenia i większego spalania?:blink:

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 08:13

Katalizator do diesla to zalezy z czego chcesz wyzucić?

#6 Share konrad12

konrad12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 marzec 2010 - 08:14

Katalizator do diesla a niby dlaczego ma więcej palić??

#7 Share Przemcioo

Przemcioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 08:23

Katalizator do diesla Kolego ja wiem ze w tych nowych silnikach, chyba od EURO III jest stosowany płyn Ad Blue ktory to wlasnie ma za zadanie zredukowanie wszystkich szkodliwych oparów, moze pojdz w tym kierunku.

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 08:37

Katalizator do diesla W dieslach z euro 2i 3 były katalizatory wyjecie nie spowoduje kopcenia może byc tylko inny zapach spalin chyba że silnik to trup. W dieslach z euro 4 jest katalizator lub filtr cząstek stałyh którego wyjąc nie można silnik nie będzie chodził. Praca filtra cząstek stałych polega na dopalaniu co jakiś czas zgromadzonej tam sadzy. Ad blue plus filtr cząstek stałych występuje w silnikach z euro 5. W ciągnikach normy sa inne i wyglada to troche inaczej. Jesli chodzi o ładowarke zrób jej remont lub poszukaj jakiegos innego silnika np od c 330 nie wiem jaka tam moc jest potrzebna.

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 08:47

Katalizator do diesla właśnie remont pomoże :huh: bo jeśli Masz nieszczelne cylindry to przepuszczają powietrze i paliwo nie ma tlenu do spalania=kopcenie
dwa to bierze olej (czyli go spala)=czarny jeszcze gorszy dym

mam katalizator w starym dislu i też wali na czarno czasem
może załóż na tłumik jaką szmatę dobrze przepuszczalna ale nie na samą koncówkę tylko jakiś stelaż by te 0,5 m2 uzyskać albo spaliny przez wodę przeprowadź może tam się zmieszają zanieczyszczenia i zostaną (chodź nie wiem czy to pomoże) :blink:

#10 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 08:56

Katalizator do diesla W vw Bora rozsypał mi sie i brzęczy jak sie nagrzeje:) a nowy kosztuje 1500 a jak go wyrzuce to mocy mu przybędzie tylko , czy będzie kopcił:blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 07 marzec 2010 - 09:07

Katalizator do diesla Aby poprawić stan zdrowia nie wdychając dymu,należy zastosować patent z maszyn pracujących pod ziemią w kopalni,rura wydechowa jest doprowadzona do baniaka z wodą,spaliny przechodzą przez wodę i wychodzą dużo mniej uciążliwe dla zdrowia.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#12 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 07 marzec 2010 - 10:07

Katalizator do diesla Właśnie jeśli stoi zimą w ciepłym miejscu to na stałe możesz zrobić wodny filtr, proste i tanie. Jeśli w zimnym to zrób tak aby można było ją wypuścić po pracy. Dodatkowa zaleta tego to że nie będzie pluł iskrami. Najlepiej w bańce umieścić poziomo gęsto nawierconą rurę i żeby była zalana wodą na głębokości góra 10cm. Wada tego to że zużyta woda jest mocno nieekologiczna :blink:

Dla poprawienia efektu można napchać w zbiornik dużo palonego drutu wiązałkowego, wtedy zbiornik może być mniejszy

Edytowany przez darek1972, 07 marzec 2010 - 10:13.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#13 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 11:17

Katalizator do diesla

Aby poprawić stan zdrowia nie wdychając dymu,należy zastosować patent z maszyn pracujących pod ziemią w kopalni,rura wydechowa jest doprowadzona do baniaka z wodą,spaliny przechodzą przez wodę i wychodzą dużo mniej uciążliwe dla zdrowia.

Najlepiej trafiłeś o co mi chodziło, tylko ten problem, że jest używany 2x dziennie calutki rok i może być problem z zamarzaniem

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 12:15

Katalizator do diesla Może w okresie zimowym pomogłoby stosowanie solanki zamiast czystej wody?

#15 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 13:31

Katalizator do diesla To ile wody zastosujesz tylko zależy od konstrukcji baniaka,być może wystarczy 3l a to nie wielki problem z obsługą.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 13:44

Katalizator do diesla

Aby poprawić stan zdrowia nie wdychając dymu,należy zastosować patent z maszyn pracujących pod ziemią w kopalni,rura wydechowa jest doprowadzona do baniaka z wodą,spaliny przechodzą przez wodę i wychodzą dużo mniej uciążliwe dla zdrowia.

Pył materiałów organicznych jest wybuchowy.Woda przy wylocie służy eliminacji iskier,a nie spalin.

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 14:41

Katalizator do diesla W kopalni miedzi nie występuje zagrożenie wybuchowe, a wszystkie silniki spalinowe mają taki filtr.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 20:04

Katalizator do diesla Metan.Zawsze moźe się pojawić i choć ryzyko małe przepisy BHP na kopalni muszą być zachowane.
Zresztą kiedyś stosowano wodę do wyłapywania iskier przy omłocie zboża silnikami spalinowymi.

#19 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 20:32

Katalizator do diesla Od początku eksploatacji rudy miedzi raz pojawił się prawdopodobnie metan KGHM Rudna w styczniu 2010r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2010 - 21:52

Katalizator do diesla W kopalni trzeba dmuchać na zimne,w razie "w" trudno wyskoczyć oknem lub skorzystać z wyjścia awaryjnego.