Skocz do zawartości

Zdjęcie

Marka Zetor

326 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 00:02

Marka Zetor

Dużo ludzi pisze że ZETORY dużo palą ale czemu nie piszą ile to jest dużo jeśli się przesiądziesz z c330 lub mf 255 do 80 konnego zetora to chyba różnica musi być Ja mam zamiar kupić jakiegos zetora lub ursusa

Mój spala tyle ile zatankuję :lol:
Teraz przymierzam się do pierwszego remontu. Traktorek 5211 jest z 86 roku, przebieg jest nieznany, ale po pierwszych niespełna dwóch latach eksploatacji wystukało ponad 1400mtg. Wygląda na to, że może mieć około 15 tys. mtg. W tym czasie poszło dwa komplety pompek sprzęgła, pierścienie podnośnika wymieniłem, no i przód amortyzowany dwa razy się zużył, tak samo dwie pompy wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Marka Zetor Dzisiaj, 09:36
  •  

#62 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 08:02

Marka Zetor

Dużo ludzi pisze że ZETORY dużo palą ale czemu nie piszą ile to jest dużo jeśli się przesiądziesz z c330 lub mf 255 do 80 konnego zetora to chyba różnica musi być Ja mam zamiar kupić jakiegos zetora lub ursusa

Piszą ze dużo palą bo sąsiada mtz 81 km lub jakiś landini lub inny perkins z ursusa pali połowe tego w lekkiej pracy, a robotę tą samą wykona, ba innego sąsiada lambo 110 km pali tyle co zetor więc jak można pisać że dużo pali bo dużo zrobi jak by to już innych ciągników 81 km nie było w polsce a w porównaniu do innych marek to smok

#63 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 10:53

Marka Zetor napewno lepszy od ursusa :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zetor ma nową siedzibę! zobacz »

•  

#64 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 22:03

Marka Zetor W porównaniu do innych marek Zetor przynajmniej model 11441 jest naprawde przyzwoity i nie jest smokiem paliwożrenym, podam kilka przykładów moi koledzy mają Fendt 309CI na pusto oszczędny bardzo 5l/h a w pługu 4x40cm za godzinkę średnio łykał po 14l to wiecie co moja 11441 też nie wiecej pali i to z 4x50cm owszem na pusto nie zaoszczędzę ale dlatego mam 4 traktory a niedługo 5, to samo i z koncernem SDF fajnie się pisze że mało pali jak stoi sobie 100KM z wozem paszowym 5m3, sam kupuję traktor z koncernu SDF i deler mi prosto powiedział że cudów nie ma jak 83KM to i żebym nie liczył że spali 6litrów na godzine. Mój wniosek taki żeby Zetor bez obciążenia potrafił zaoszczędzać paliwo to ni gram więcej nie spali a tak trzeba do konkretnej roboty podpinać i wtedy jest ok.

#65 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 22:19

Marka Zetor

W porównaniu do innych marek Zetor przynajmniej model 11441 jest naprawde przyzwoity i nie jest smokiem paliwożrenym, podam kilka przykładów moi koledzy mają Fendt 309CI na pusto oszczędny bardzo 5l/h a w pługu 4x40cm za godzinkę średnio łykał po 14l to wiecie co moja 11441 też nie wiecej pali i to z 4x50cm owszem na pusto nie zaoszczędzę ale dlatego mam 4 traktory a niedługo 5, to samo i z koncernem SDF fajnie się pisze że mało pali jak stoi sobie 100KM z wozem paszowym 5m3, sam kupuję traktor z koncernu SDF i deler mi prosto powiedział że cudów nie ma jak 83KM to i żebym nie liczył że spali 6litrów na godzine. Mój wniosek taki żeby Zetor bez obciążenia potrafił zaoszczędzać paliwo to ni gram więcej nie spali a tak trzeba do konkretnej roboty podpinać i wtedy jest ok.

Masz racje, bo same lambo itp jak dostanie po garkach to też skopci, a spalanie w lekkich pracach to największa bolaczka zetorów

#66 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 13:04

Marka Zetor Panowie mam pytanie...Ile kosztują filtry paliwa do zetora 7211??

#67 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 23 listopad 2007 - 13:40

Marka Zetor

Panowie mam pytanie...Ile kosztują filtry paliwa do zetora 7211??

Tak jak ci mówiłem 5zł jeden nawet mamy sie pytałem bo kupowała wujkowi niedawno bo on nie miał czasu ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#68 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 01 grudzień 2007 - 18:51

Marka Zetor Nie mogłem znaleść odpowiedniego tematu a nowego zakładać nie chciałem.... ;)

A więc mam pytanie:

Jakie prace można wykonywać przy docieraniu nowego Zetora...??

I od ilu mtg można wpuścić go w orke?

Pozdrawiam..... :) :)

#69 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 12:10

Marka Zetor jak kupisz nowego to w instrukcji pisze; w Forterrach pisało żeby przez pierwsze 10mth nie stał na pusto ale i nie był przeciążany a pomiędzy 10 a 50mth można normalnie pracować z obciążeniem także nie szalejąc, od 50mth można że tak powiem robić co się chce.

#70 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 17:21

Marka Zetor Kolega który jest posiadaczem forterry 112441 orze 4 skibowym obracanym vooglem. pewnego dnia sąsiad pożyczył od niego zetora, bo zetor jest w turze do załadunku jęczmienia, a dał mccormica135 bodajże, wiem, ze 6garowy. przy tych samych ustawieniach pługa mccormic spalił 18 na h, a na drugi dzień forterra spaliła 16l. Więc Zetor nie jest taki straszy w spalaniu, fakt Mccormikiem lepiej i szybciej mu się robiło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 17:39

Marka Zetor moj zetor 5211 jak zalalem pol baku to caly dzien bronowałem brona 5-polowa z POM Augustów (lekka)
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#72 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2007 - 18:00

Marka Zetor ja mam 6340 z 2005 roku w turze z silnikiem ECO to w turze i belówce spali mi 4 litry ON, a jak go puścić w orke to w 3x40 to skopci 8litrów. ale jak orze zetorem 1biegiem tak jakieś 2500obrotów to C-360-3P przy nim wysiada musze jechać nim 3biegiem i opór i to go jeszcze zetor przegania.
mam jeszcze zetora 7211 z 1988 po spaleniu to mało pali. nie narzekam na niego. i to prawda że te zetorki to czołgi po tym spaleniu śmiga jak nówka sztuka prosto z salonu. stał 3lata bo nie było chęci go zrobic i były inne ciągniki i to sie niechciało. tylko podnośnik w nim zrobiłem bo i tak był zepsuty. opony nowe mu złorzylaismy wymalowalismy i jazda. Nprawde mocne sprzęty.
mamy jeszcze z braciszkiem i tato jeszcze zakupic zetorka 7340. ale to jeszcze nie wiadomo.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#73 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 18:05

Marka Zetor @Zetmen spalił ci się zetorek??Jak to się stało??

A co do tego spalania to naprawdę one nie palą dużo jak to sobie ludzie wymyślili. :D A do tego to bardzo mocne maszyny.

#74 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2007 - 18:24

Marka Zetor to było w 2005roku. braciszek pojechał belować zapchała mu sie prasa on miał zepsute te drugie sprzęgło ten zetor i nie mógł wylączyć przekażnika i go zgasił. a póżniej go palił i rozrusznik nie odbił i iskra poszła na słome i sie stało. dobrze ze to był blisko innych domów to prase uratowli. i to było w połowie żniw. a roboty było duuużo.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#75 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:46

Marka Zetor Ja ma forterke 11441 od niedawna i podczas lekkich prac transport jazda samym ciągnikiem spala nie całe 6l ropki ;)

#76 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 03:44

Marka Zetor

Nie mogłem znaleść odpowiedniego tematu a nowego zakładać nie chciałem.... ;)

A więc mam pytanie:

Jakie prace można wykonywać przy docieraniu nowego Zetora...??

I od ilu mtg można wpuścić go w orke?

Pozdrawiam..... B) :P

Nasz na początku był tak słaby, że pożal się Boże... Po 50 też niewiele było lepiej. Jak poszedł 4 skibowy pług to naprawdę czuć było, że ma ciężko. Był wręcz ospały. Generalnie dopiero tak po 150 mth możesz oczekiwać, że będzie mieć już tą swoją moc..
A co docierania, i późniejszej eksploatacji pamiętaj, o chłodzeniu turbiny, tzn, po pracy pod dużym obciążeniem, daj silnikowi chwilę popracować na biegu jałowym, żeby turbina trochę ostygła zanim zgasisz silnik. No i oczywiście nie przesadzaj z obrotami na zimno zaraz po rozruchu, chociaż wiem jak świst turbo kusi :D

#77 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 08:35

Marka Zetor

Ja ma forterke 11441 od niedawna i podczas lekkich prac transport jazda samym ciągnikiem spala nie całe 6l ropki :P

Pali tyle na mtg? jeśli tak to z tego co zmierzył Wojtas wynikało by że na godz to jest jeszcze mniej.

Nie będe zakładał nowego tematu, ale w proximach i forterrach jest ten sam silnik i czy to 61 km czy 81 czy nawet coś tam dużo km w 11441 ;) , to wszyscy podajecie że w lekkich pracach transpoprcie itd spala niecałe 6l/mtg - o co w tym chodzi? :D Czyżby spalanie w lekkich pracach było prawie takie samo we wszystkich ciągnikach? a we wiekszych intercooler nadrabiał i na jedno wychodziło?

#78 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 13:05

Marka Zetor tak chodzi mi o mtg ;)

#79 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:34

Marka Zetor Mi moja proxima 7441 spaliła 4,3 litra na mth. wszystko to w pracach z ładowaczem czołowym. Ciągnik jest nowy więc po dotarciu spalanie powinno jeszcze spaść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:45

Marka Zetor ja mam 5320 i mi ww bronowaniu bronami 3 m jeździłem drugim biegiem na 1500obr/min i spalił mi okolo 4,5 ;) l na a jak jeżdze w pługu czy w guberze to mi mieści sie w 9 l poniżej 8 l nie schodzi :P
Zetor i tylko Zetor

Dodaj odpowiedź