Skocz do zawartości

Zdjęcie

Marka Zetor

326 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 21 lipiec 2007 - 12:19

Marka Zetor albo forterra 2
a co do tematu ja mam jednego zetora 11441 ma zajrecone 150 mtg i jak na razie nic
ale mój sąsiad ma zetora 5211 i to jest tez maszyna luks nie psuje sie prawie wcale i jest z niego zadowolony i dlatego kupił teraz proxime 8441

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Marka Zetor Dzisiaj, 07:08
  •  

#42 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 21 lipiec 2007 - 17:29

Marka Zetor jaka jest rożnica w spalaniu w lekkiej i cięzkiej robocie pomiędzy zetorami 6441 7441 i 8441?

#43 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 17:34

Marka Zetor Słyszałem od dielera że dawki paliwa są minimalnie większe w większych proximach, więc najlepiej brac 8441 bo spalanie jest właściwie to samo, a przeciążona 60km może spalic więcej, z tego co słysze to każda proxima pali od 6 do 9 l / mtg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zetor ma nową siedzibę! zobacz »

•  

#44 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 12:46

Marka Zetor Ja mam zetora 5320 03r i poza problemami z hamulcami z którym nie mogłem dojść końca jest ok, ale w agromie nie można kupić filtra powietrza a przydało by sie już wymienić. W przyszłym roku mam zamiar zakupić proxime plus 10541 i 5211 z turem:)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 wrzesień 2007 - 08:35

Marka Zetor ja mam zetora 7341 w orce pali ze 22 litry na ha a ciągnie tylko 3* 35 z unii 4 było za ciężko. Jest dosyć słaby jak na 78 koni. Co do niezawodności to zależy od szczęścia na jaki się egzemplarz trafi w moim już 5 razy uszczelkę spod głowicy wydmuchało 2 razy je magnetyzowaliśmy,od nowości chodził z pękniętym pierścionkiem i porysowało tuleje a oleju wtedy żarł 10 litrów na 100 motogodzin reklamacje nic nie dały pisali że wszystko ok. na własny koszt zrobiliśmy remont, raz wysiadły hamulce zimą , 2 razy sprzęgło, 1 raz rozrusznik siedzi w nim teraz 3 akumulator 2 poprzednie pociekły i tak ledwo teraz odpala; zimą to grzałka na 2 godziny musi być podłączona no i reszta pierdoł cieknące słowniczki hydrauliczne, wskaźnik paliwa od pierwszego dnia wskazuje zawsze ful serwis 3 razy wymieniał pływaka i resztę i nic nie pomogło aha i raz robiliśmy turbosprężarkę bo sam już ledwo jechał bez obciążenia i po roku siadła pompa od wspomagania układu kierowniczego. patrząc w przyszłość to szykuje się kolejna wymiana akumulatora i chyba rozrusznik trzeba będzie sprawdzić. taki jest Zetor w moich oczach tylko wziąć młota i pier..... mu to tu to tam i w pokrzywę postawić

#46 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 09:52

Marka Zetor

ja mam zetora 7341 w orce pali ze 22 litry na ha a ciągnie tylko 3* 35 z unii 4 było za ciężko. Jest dosyć słaby jak na 78 koni. Co do niezawodności to zależy od szczęścia na jaki się egzemplarz trafi w moim już 5 razy uszczelkę spod głowicy wydmuchało 2 razy je magnetyzowaliśmy,od nowości chodził z pękniętym pierścionkiem i porysowało tuleje a oleju wtedy żarł 10 litrów na 100 motogodzin reklamacje nic nie dały pisali że wszystko ok. na własny koszt zrobiliśmy remont, raz wysiadły hamulce zimą , 2 razy sprzęgło, 1 raz rozrusznik siedzi w nim teraz 3 akumulator 2 poprzednie pociekły i tak ledwo teraz odpala; zimą to grzałka na 2 godziny musi być podłączona no i reszta pierdoł cieknące słowniczki hydrauliczne, wskaźnik paliwa od pierwszego dnia wskazuje zawsze ful serwis 3 razy wymieniał pływaka i resztę i nic nie pomogło aha i raz robiliśmy turbosprężarkę bo sam już ledwo jechał bez obciążenia i po roku siadła pompa od wspomagania układu kierowniczego. patrząc w przyszłość to szykuje się kolejna wymiana akumulatora i chyba rozrusznik trzeba będzie sprawdzić. taki jest Zetor w moich oczach tylko wziąć młota i pier..... mu to tu to tam i w pokrzywę postawić

No to ci sie trafił super egzemparz <_<

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 11:34

Marka Zetor Może pali troche więcej ale do ursusa lub tych " składaków" co się oszczedzi na paliwie w części trzeba wsadzic prawda? ;)
Fakt, może się trafił ferelny egzęplarz ( który to rocznik Sebol?), ale i znajomy kilka podobnych problemów miał z 7341, a najgorsze w zetorze jest to że serwis mówi że wszystko jest ok i nic nie chce robic. Farmtrac ma już dużo lepszy serwis jak trzeba to i silnik cały wymieni, pronar czy farmer też naprawi jak trzeba.
Biore pod uwagę proxime ale jakoś nie mam zaufania do zetora

#48 Share ARTUR05

ARTUR05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 20:59

Marka Zetor zetor ma tyle wspólnego z czołgiem że dużo palą!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowany przez tommy66692, 18 listopad 2007 - 12:13.
błąd ortograficzny i literówka

#49 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 09:23

Marka Zetor

zetor ma tyl wspulnego z czołgiem że dużo palą!!!!!!!!!!!!!!!

zgadzam się zupełnie mam 5340

#50 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 12:16

Marka Zetor Panowie to chyba tylko wasze zetory dużo palą :lol: Mój w ciężkich pracach jest na prawdę ekonomiczny.... :P A co do porówna nia z czołgiem to ono jest dobre ale w pewnym sensie :) (wszędzie przejedzie,ciężko go zniszczyć,i jaka moc)co do spalania to się nie zgodzę..... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 18 listopad 2007 - 12:21

Marka Zetor

Panowie to chyba tylko wasze zetory dużo palą :lol: Mój w ciężkich pracach jest na prawdę ekonomiczny.... :P A co do porówna nia z czołgiem to ono jest dobre ale w pewnym sensie :) (wszędzie przejedzie,ciężko go zniszczyć,i jaka moc)co do spalania to się nie zgodzę..... :)

Jak ktos porównuje zetora do C-330 to jasne że duzo pali haha ;] Mój podobnie jak tommy66692 nie pali dużo i jestem zadowolony
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2007 - 12:39

Marka Zetor Ja jestem ciekawy jak jest naprawdę ze spalaniem. Użytkownicy proximy 6441 piszą że zejdzie do 5,5 litra w lekkich pracach, a to za dużo jak na tą moc, powinna poniżej 5 zejść. Ale czy to prawda? Jakoś nikt nie podaje dokładnego spalania na godzinę pracy. Jak by nie patrzeć to silnik Zetora nie jest zbyt nowoczesny i pali więcej od zachodnich.

#53 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 13:16

Marka Zetor

Ja jestem ciekawy jak jest naprawdę ze spalaniem. Użytkownicy proximy 6441 piszą że zejdzie do 5,5 litra w lekkich pracach, a to za dużo jak na tą moc, powinna poniżej 5 zejść. Ale czy to prawda? Jakoś nikt nie podaje dokładnego spalania na godzinę pracy. Jak by nie patrzeć to silnik Zetora nie jest zbyt nowoczesny i pali więcej od zachodnich.

ot i cała prawda o zetorze

#54 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 13:45

Marka Zetor Ja mam Zetora 7745 naprawde polecam wszystkim solidne wykonanie, zdażają się jakieś awarie ale to przez długie urzytkowanie. prawdą jest że spali sporo ale co przez ten czas narobi, mam porówanie do ursusa 4514 znajomego na sąsiednich polach ja orałem 4*30 na około 28-30 cm a on 3*30 też na podobna głębokoś tyle ze ja nie dość że jeździłem szybciej to i miałem dużo mniejszy poślizga a z tego co widać było to u niego moc wystarczała ale braklowało uciągu.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#55 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 14:01

Marka Zetor 4514 można dociążyć i szersze opony założyć, a tak w ogóle to 6441 pali może 1 -2 l więcej, ale można śmiało lać ruską ropę bo ma pompe tłoczkową, a do td60d to nawet na dobrej ropie pompy padają, różnica w cenie do mc cormic lub landini 40 tyś to 20 lat w paliwie się zwraca, a tak w ogóle to 6441 ma 61 km według ece r24 czyli ursusowskich to jest około 65 km może wiecej, słyszałem że 6441 chodzi z tym samym co stary mtz i ma nawet lepszy uciąg a mocny podnośnik i duża masa własna pozwala nawet na mały uprawowo-siewny

Edytowany przez tommy66692, 18 listopad 2007 - 14:06.
literówki

#56 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 12:57

Marka Zetor Może mi ktoś podać mase przedniego obciążnika w proximie 6441 - 8441 (bez tych pod maską bo te to w standardzie są tak?) oraz ile ważą te grzybki na tylnych kołach i czy te odstające w 8441 są jakieś większe czy inne jak w 6441 i w starych zetorach, oraz ile kosztują te grzybki i ważą i czy łatwo je się zdejmuje i zakałda?

#57 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 21:10

Marka Zetor co do masy obciaznikow zetora to wszystkie waza chyba po 25kg :P

a tak wracajac do tematu to mam zetorka 5340 z 1996r :lol: jestem z niego bardzo zadowolony, kabinka jest super :) ogrzewanie radyjko itp.
jedyna wada jakia sie dopatryje w naszym egzemplazu to brak prawych schodów do kabiny, ale to nie bląd mechaników i wykonania tylko (chyba) słabego traktorzysty, niewiem dokladnie ci sie z nimi stało bo juz bez nich my go kupilismy :)

#58 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 21:18

Marka Zetor Ok 25kg ale tylne te tależe ile ważą i na ile śrób i jak są montowane? Bo na przód to cokolwiek można założyć nawet skrzynie z piachem lub betonowy blok ale z tyłu to już co innego

#59 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 21:33

Marka Zetor Dużo ludzi pisze że ZETORY dużo palą ale czemu nie piszą ile to jest dużo jeśli się przesiądziesz z c330 lub mf 255 do 80 konnego zetora to chyba różnica musi być Ja mam zamiar kupić jakiegos zetora lub ursusa
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 21:41

Marka Zetor

Ok 25kg ale tylne te tależe ile ważą i na ile śrób i jak są montowane? Bo na przód to cokolwiek można założyć nawet skrzynie z piachem lub betonowy blok ale z tyłu to już co innego

tylne obciazniki sa mocowane za pomoca 4 srub do koła, a waza chyba cos koło 20kg jeden :lol:

Dodaj odpowiedź