Skocz do zawartości

Zdjęcie

Witam mam problem z bykiem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 06 marzec 2010 - 21:22

Witam mam problem z bykiem Witam a więc mój byk ok. 8 miesięcy ma problem z tylnymi nogami.
A więc trzęsą mu się mięśnie i co chwile zmienia nogę miał gorączkę i zadzwoniliśmy po weterynarza dostał 3 zastrzyki wczoraj wieczorem. A dzisiaj rano wchodzę do obory a tam znowu to samo jedynie spadła mu temperatura wyraźnie bydlak nie umie stać na nogach lecz potrafi sam wstać jak narazie ma średni apetyt. Co o tym myślicie może miał ktoś taki przypadek moim zdaniem nie wiem czy może to być porażenie? Prosił bym o porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Witam mam problem z bykiem Dzisiaj, 13:01
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 21:41

Witam mam problem z bykiem Według mnie to byk ma zapalenie ścięgien tylnych nóg. Jeśli jest dobry lekarz to sobie poradzi jeśli nie to zmarnuje ci byka ponieważ dostanie mocnego przykurczu mięśni i nie będzie wstawał. :huh: Wiec jeśli nie będzie w przeciągu kilku dni lepiej to nie wal zastrzyków tylko lepiej sprzedaj go na ubój zanim będzie jeszcze stal na nogach. :blink:

#3 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 22:04

Witam mam problem z bykiem Aha właśnie weterynarz powiedział żeby mu zrobić okład na racie z octem i wodą a może ty masz jakiś inny sposób???
Byłbym wdzięczny.

#4 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 06 marzec 2010 - 22:10

Witam mam problem z bykiem U mnie miał podobnie ale to było zapalenie stawów, przednie nogi miał wygięte a tylne mu się trzęsły... ale miał ponad 600kg to sprzedałem i po kłopocie. Życzę powodzenia

#5 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 22:45

Witam mam problem z bykiem

Aha właśnie weterynarz powiedział żeby mu zrobić okład na racie z octem i wodą a może ty masz jakiś inny sposób???
Byłbym wdzięczny.

Wiesz nie jestem lekarzem choć w swoim życiu dobre z 500 byków wychowałem to zawsze w takich sytuacjach jak długo się zwlekało to źle się kończyło a okład z octu to jest na opuchliznę bardziej tu naprawdę musiał by być dobry (stary) lekarz bo inaczej zmarnuje ci byka i tylko kasy pociągnie. Wiem że sprzedaż byka w takim okresie ( wadze) jest słabo opłacalna ale lepiej teraz jak czekać aż nie wstanie i będą odleżyny i wtedy dostaniesz psie pieniądze :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 23:01

Witam mam problem z bykiem Weterynarze robią tak, że najpierw "leczą" za dużą kwotę, a potem zwierzę i tak idzie na rzeź. A ponieważ jego mięso jest "skażone" lekami, to mało za niego dostaniesz. Więc twój cały zysk ma weterynarz.

#7 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:08

Witam mam problem z bykiem Temat trochę stary ale napisze jak się ta sytuacja skończyła byk sie wyleczył całkowicie.
Weterynarz przypuszczał że z grypy dostał tych bólów nóg i dlatego nie umiał chodzić ale i tak z ojcem smarowaliśmy mu nogi fastumem itp. maściami i po 2 dniach już był efekt a po tyg. się bydlak wyleczył.

#8 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2010 - 21:49

Witam mam problem z bykiem Witam. Na takie dolegliwości najlepszy jest antybiotyk i maść ensbona blau do pielęgnacji wymion .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Z350

Z350

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 maj 2011 - 12:35

Witam mam problem z bykiem Witam ja też mam problem z bykiem ale trochę inny ma około 15 miesięcy i od początku wcale nie je paszy tylko wybiera samą kukurydzę co za tym idzie przyrosty są jakie są