marian20

Podłączenie hydrauliki ładowacza czołowego z zależności od wydajności pompy i rozdzielacza

Polecane posty

marian20    29

Witam

Orientuje się ktoś może czy prawda jest to ,że po podłączaniu hydrauliki ładowacza czołowego metal fach bezpośrednio do hydrauliki ciagnika MF6140 moge uszkodzić pompe hydrauliczna? Podobno ze względu na to że pompa w mf ma duża wydajność a w ładowaczu metal fach rozdzielacz ma małą przepustowość podłączenie bezpośrednie może powodowac gotowanie oleju.

 

Zna się ktoś na tym?

Wolałbym podłączyć ładowacz bezpośrednio pod układ aby nie właczac dzwigni hydrauliki przy każdym użyciu. W dodatku podobno szybciej podnosza tak podłaczone ładowacze.

 

Prosze o wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

witam założyli mi tura metalfach do farmera olej idzie przez rozdzielacz ciągnika nie jest to az takie złe bespośrednio jest dobrze jak ciągnik jest tylko do ładowacza do obory jak nie ładuje to wyłanczam rozdzielacz bo wyje hydraulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

a jak Ci szybko podnośi? widzisz to jest ten problem. jak masz pod rozdielacz to wyje hydraulika gdy nie pracujesz ładowaczem. Ja w poprzednim ciagniku miałem podpiecie bez właczania żadnej dzwignie i chodziło to super i szybciutko podnosił nawet duży ciężar. A jaką masz wydajnośc pompy w tym farmerze?pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jeżeli nie chcesz mieć żadnych problemów przy wpięciu tura bezpośrednio w hydraulikę ciągnika to trzeba dobrać do tura odpowiedni rozdzielacz o odpowiednio dużej przepustowości np 90l/min(lub większy w zależności jakiej wydajności masz w tym mf pompę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

a przy rozdzielaczu o mniejszej przepustowości coś się stanie? gdzie można kupić bardziej wydajne rozdzielacze? ten standardowy w ładowaczach krajowych jest słabiutki. w MF-ie mam pompe 56l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

bardzo ważny jest olej i czy nie jest zmieszany kiedys dolałem do cyklopa innego to piana wyszła odpowietrznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w grene można kupić i pewnie w wielu miejscach jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Czyli mam rozumieć, że nie wskazane jest podłaczanie bezpośrednio pod hydraulike w przypadku gdy pompa ma duża wydajnośc a rozdzielacz mała przepstowość?w grene nie znalazłem. w sumie słabo szukałem wieć jeszcze poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1307    1

Mam problem z rozdzielaczem podlaczylem go zasilanie do nowego a powrut z tego rozdzielczą dalej do starego i T do skrzyni żeby olej wpływał i nie działa nic a olej musi prszehodzic bo w ciągniku oryginalny działa i podnośnik podnosi z tury dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj