Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrowłącznik rozrusznika.

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 06 marzec 2010 - 19:33

Elektrowłącznik rozrusznika. mam ursusa 1014 i ma przerobioną instalację na tzw koguta czyli 12/24.Podczas dzisiejszej próby uruchomienia nie chciał odpalić prawdopodobnie słabe akumulatory i po chwili elektromagnes zrobił się gorący co może być za przyczyna wymieniałem na inny i nadal jest to samo :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrowłącznik rozrusznika. Dzisiaj, 02:26
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:13

Elektrowłącznik rozrusznika. Masz na myśli elektromagnes przy rozruszniku, jeżeli tak to może ma słaby styk w środku (drugi nowy czy używany?).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share misiekzak007

misiekzak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:27

Elektrowłącznik rozrusznika. mogły się również skończyć szczotki w rozruszniku

#4 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 22:57

Elektrowłącznik rozrusznika. Spróbuj odpalić go na tak zwane ,, zwarcie" ( jednym pewnym ruchem zwierasz kluczem duże nakrętki przy elektromagnesie) Jeżeli nie będzie poprawy trzeba będzie sprawdzić rozrusznik . Gdy poprawa wystąpi elektromagnes do wymiany.

#5 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 07 marzec 2010 - 00:51

Elektrowłącznik rozrusznika. Pół ciągnika od razu wymienić, na początek dobrze naładować akumulatory i spróbować odpalić

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#6 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 07 marzec 2010 - 06:35

Elektrowłącznik rozrusznika. dokładnie - Stan naładowania -potem sprawdzić jakość połaczeń przy automacie-zły styk silne grzanie na sróbunku -stan klem na Aku

#7 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 10:23

Elektrowłącznik rozrusznika. dzieki panowie muszę naładować porządnie aku ale przed zimą były brzytwa włożyłem je do piwnicy porządnie naładowałem i coś ciężko na nich odpala nie wiem co może być dodam że aku mam dopiero rok i już by było po nich?? :blink:

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 11:09

Spróbuj odpalić go na tak zwane ,, zwarcie" ( jednym pewnym ruchem zwierasz kluczem duże nakrętki przy elektromagnesie) Jeżeli nie będzie poprawy trzeba będzie sprawdzić rozrusznik . Gdy poprawa wystąpi elektromagnes do wymiany.

Ten patent nie przejdzie bo rozruch jest 24V (sterowany stycznikiem 12/24 który jest sterowany przyciskiem START), więc tym sposobem więcej uszkodzisz niż sprawdzisz.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 marzec 2010 - 11:30

Elektrowłącznik rozrusznika. No, chociaż jeden tu myśli. Natomiast co do Twoich akumulatorów to nic dziwnego, że nie możesz odpalić ciągnika skoro przez zimę ich nie ładowałeś. To, że stały w piwnicy nie uchroniło ich zbytnio przed rozładowaniem. W zimie akumulatory ładujemy raz na miesiąc. Tak więc naładuj je porządnie, i sprawdź czy odpali. Jeżeli nie to będziemy dalej myśleć.

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 marzec 2010 - 13:07

Elektrowłącznik rozrusznika. święte słowa - u mnie raz na 4-6 tygodni robię pielgrzymkę i każdy akku (zetor, ciapek, bizon i kilka innych sztuk) ładuje "małym prądem" przez 4-8 godzin i działają po kilka lat aż się znajomi dziwią że takie stare akku jeszcze działają.
Nie ma że zima - jak sprzęt nie pracuje na tyle aby osprzęt silnika podładował akku to trzeba doładowywać w każdą porę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 14:46

Elektrowłącznik rozrusznika. Wiele się pisze że słabo doładowany itd ... ,ale tak naprawdę to Nasza wina -pomijam to ze prądnica niszczy akumulator..niedoładowanie...akumulator musi pracować!!!!!! mieć ładowanie i rozładowanie.....

#12 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 18:39

Elektrowłącznik rozrusznika. i nadal mam ten sam problem napiszę co i jak.Dałem jedno nowe aku i jedne stare ale w pewni naładowane i problem jest nadal .Przeryłem całego "koguta" nic nie zwarte nic się nie fajczy popsikałem wd-40 i nadal elektromagnes sie grzeje już wypróbowałem 3 elektromagnesy i nadal to samo moze opisze jak mam to podłączone
1 kabel co niby zasila instalację ma napięcie 12.8 V
2 kabel główny 12.6V zasilający mam połączony razem z pierwszym do tej śruby na elektromagnesie
3 kabel to ten który ma wzbudzać cewkę do ruchu jest podłączony do tej małej śrubki z boku i mnie coś niepokoi bo na tym kablu płynie prąd 9v i wygląda na to że z elektromagnesu a nie z instalacji

odpali mi na zwarcie ale druga osoba przytrzymuje przycisk na desce rozdzielczej ten od odpalania

i najciekawsze jest to że z 3 razy udało się go normalnie odpalić reszta prób same niepowodzenie

co może być bo sił brakuje mi do tego sprzętu :)

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 20:55

Elektrowłącznik rozrusznika. Najlepiej narysuj jak masz to podłączone, bo piszesz jak uczeń podstawówki i nic nie można z tego zrozumieć. A może masz źle zamontowany elektromagnes w rozruszniku? Tzn. odwrotnie i zacisk, do którego powinno być podłączone zasilanie podłączyłeś do rozrusznika, a na zacisk do rozrusznika masz podłączone zasilanie z akumulatora.

#14 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 08:02

Elektrowłącznik rozrusznika. nie sugeruj się napięciem które pod obciążeniem spada - zwalony akumulator tak to chyba wyglada ale nie sprawdziłeś samego rozrusznika -szczotki -wyczyścić wirnik może tam problem ...

#15 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 14 marzec 2010 - 08:20

Elektrowłącznik rozrusznika. Szukasz przyczyny w instalacji, a może czas do rozrusznika zajrzeć i ocenić stan tulejek i szczotek oraz wirnika

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#16 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 16:30

Elektrowłącznik rozrusznika. rozrusznik mam zrobiony bo już kiepsko z nim było i sprawdziłem go dwa razy i kręcił jak napisałem odpalił mi kilka razy a elektromagnes mam dobrze podłączony w tym tygodniu ma wlecieć elektryk i sprawdzić co i jak :)

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 marzec 2010 - 19:15

Wiele się pisze że słabo doładowany itd ... ,ale tak naprawdę to Nasza wina -pomijam to ze prądnica niszczy akumulator..niedoładowanie...akumulator musi pracować!!!!!! mieć ładowanie i rozładowanie.....

Hmm - ursus c330m z 1987roku, fabryczna prądnica w której w zeszłym roku wymieniliśmy łożyska i szczotki (pierwszy raz od nowości a zrobiono tym ciągnikiem ponad 4400mtg). Akumulatory wytrzymują średnio 7-8 lat i to na prądnicy. Mam jakiś dziwny ciągnik z prądnicą która nie niszczy akku :(
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:55

Elektrowłącznik rozrusznika. To nie jest to, że masz dziwny ciągnik tylko po prostu masz sprawny, prawidłowo działający układ ładowania. Ja od jakiegoś czasu walczę na tym forum ( i nie tylko na tym) z niesłusznym poglądem, że prądnica niszczy akumulatory. To są całkowite bzdury. W moim C-330 rok prod. 1976 prądnica przepracowała bezawaryjnie ponad 6500 mth i z tego co dowiedziałem się od ojca to przez ten czas tylko raz były wymienione szczotki, oraz wyczyszczony i wyregulowany regulator napięcia (oczywiście mechaniczny). A na alternator wymieniłem ją tylko dlatego, że musiałem założyć dodatkowe oświetlenie do nocnych oprysków. Bo gdyby nie to, prądnica pracowałaby dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 20:07

Elektrowłącznik rozrusznika. Moim zdaniem prądnica ma jedną wadę nie ładuje na niskich obrotach, i jest to wadą gdy ciągnik często zapalamy i gasimy ale jeżeli ciągnik pracuje po kilka godzin na pełnych obrotach to ten problem jest nieodczuwalny.

Odeszliśmy troszkę od tematu.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878