MarekZulawy

Ile pala wasze 6030?

Polecane posty

jaro    166

Też bym postulował zaimplementowanie silnika Perkinsa do w/w JD-wtedy nawet w cięzkich pracach nie spaliłby więcej niż owe 6 l/h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro Niemcy też tak skrupulatnie mierzą spalanie ciągników? Da się zauważyć, że spalanie to jedno z głównych kryteriów wyboru ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jest to chyba ostatni z parametrów które biorą pod uwagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To może napiszesz co jest u nich priorytetem. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niezawodność

-serwis biggrin.gif (to tak tytułem niezawodności)

-jakość wykonania

-szeroko rozumiana ergonomia

-Fendt,JD a potem cała reszta (niestety u nich Valtra to nie jest jakiś hicior-dziwne biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wychodzi 6 l na godzine to chyba z przewracarką jak po łące jeździsz i gazu wogóle nie dotykasz.

 

Niekoniecznie, w siewniku do kukurydzy 6 rzędowym przy prędkości 8 km/h i obrotach 1550 spala mi również 6 litrów.

Ale racja gazu nie dotykam, ustawiam gaz ręczny i nie dotykam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Wychodzi 6 l na godzine to chyba z przewracarką jak po łące jeździsz i gazu wogóle nie dotykasz.

 

 

Prace typu: roztrząsanie obornika rozrzutnikiem 3 t, wozenie obornika przyczepa, cos przywieźć itp. takie lekkie prace.

 

W transporcie: odleglosc 49 km, jak wyjezdzalem mialem 39% zbiornika, predkosc 50 km/h to w 1h i 5 min dojechalem na miejsce. Jak wrocilem do domu to mialem 16% zbiornika. Obroty 2150, z przodu obciążnik 900 kg, opony: 420 przod, tyl 460. Wracając miałem podczepiony agregat Ares XL 3 m z walem rurowym. No to spalil B) komputer pokazywal w granicach 16-18 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to w transporcie pali Ci prawie 100 na 100 B) No ale kto normalnie jeździ na pełnym gazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

hehe na pelnym gazie to jedzie 53,5 na rownej drodze a spalanie komputer pokazuje w granicach 20-22 l/h B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wniosek , ciągnik nie jest najlepszym środkiem dalekobieżnego transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Prawda-z drugiej strony dziwne że aż tyle osiąga blink.gif -z drugiej strony wiem z dobrego źródła że taki 5820 na pełnym gazie (osiąga wtedy tak 44-46 km/h) pali 11 l/h (oczywiście na pusto )-ciągnik mocniejszy o raptem 20 KM i cięższy o 1 t paliłby aż dwa razy więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na zachodzie w transporcie do 50-60km to ciągniki śmigają. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak tylko zauważ jakie jest spalanie przy max obrotach. Oczywiscie nikt cięzarówki nie kupi po to aby pare razy w roku cos powieźć. Przy takich obrotach pusty pełny już tak wielkiego znaczenia nie ma poprostu silnik musi swoje przepalić. Jak przekroczy się obroty mocy maksymalnej spalanie jeszcze bardziej wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po to są skrzynie ECO, żeby ciągnik mniej palił, wtedy jedziesz na 1700-1800 obrotów i masz mniejsze spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgoda tylko w pl czesto gęsto eko jest ustawione na 40 km/h jak ktoś blokade zdejmie wtedy pojedzie nawet ponad 50 km/h ale to już nie będzie eko. Tak myśle że fabryczna skrzynia eko 50 km/h musi mieć inne przełożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnD6830    0

na 40 km/h jest ustawione ze względu na przepisy bo tu pojazd wolnobierzny jakim jest ciagnik rolniczy nie może jechać więcej niż 40 a co do eko to nie spotkałem sie z wersją skrzyni 50 eko prócz oczywiście skrzyń bezstopniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Ciągnik np 7530 ze skrzynia 50 km/h uzyskuje tą prędkość przy obr. ok 2000 a maksymalnie przy nominalnych jedzie 56-57 i to jest taka teoretyczna skrzynia 20/20 50 km/h eco. Teoretyczna, bo nie ma ogranicznika, ze przy 50 km/h komputer ogranicza obroty i więcej nie mozesz pojechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Prawda-z drugiej strony dziwne że aż tyle osiąga blink.gif -z drugiej strony wiem z dobrego źródła że taki 5820 na pełnym gazie (osiąga wtedy tak 44-46 km/h) pali 11 l/h (oczywiście na pusto )-ciągnik mocniejszy o raptem 20 KM i cięższy o 1 t paliłby aż dwa razy więcej ?

Tak zastanwaiałem się ile dokladnie moglby moj 6430 premium spalic przy predkosci 45 km/h. Byłem w domu i nie sprawdzilem bo nie pamietam o takich sprawach. Przy 40 km/h i obrotach 1700 to w granicach 11-13 l/h pokazuje komputer, więc przy 45 km/h to może w granicach 15 l/h, ale kolega z serwisu z JD mowil mi zeby tej wrtosci nie brac pod uwage bo wiele czynników przeważa na stron]ę, że może mniej spalić: m. in. gęstość paliwa jest ważna... w tej ocenie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj