yacenty

Z jaką prędkośią siać nawóz?

Polecane posty

yacenty    3871

Jak w temacie z jaką prędkością siejecie nawóz?

Myslę aby w tym roku ustawić się na 15 km/h, ciekawe co z tego wypali, w końcu mam dość równe pola, cięższy traktor w dodatku z miękką osią tak więc chyba powinno się udac?

Jak myślicie czy większa prędkość robocza będzie miała wpływ na dokładność rozrzutu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ja myślę że powinno się "udać"... Nie widzę najmniejszego problemu, aby osiągać takie prędkości podczas rozsiewania nawozów... (My rozsiewamy z prędkością ok 12km/h)

Spotkałem się też z taką prędkością że im szybciej jedziesz tym jest dokładniej (zwłaszcza większe dawki - np. ok. 300kg saletry). Ja osobiście uważam że dokładność rozrzutu zależy tylko i wyłącznie od rozsiewacza :D Nie ważne czy się jedzie szybko, czy wolno... ;)

yacenty@ ty chyba nie masz tyle ha, żeby tak zasuwać... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja dzis 14 km/h popylalem, ale nie mam pojecia jaki to ma wplyw na dokladnosc, tak rozsiewacz ustawilem, zeby dobrze wysiewal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Sorry, za lekkie OT, ale... brzozak2@ rozsiewałeś już saletrę czy co??? Jakim ciągnikiem latałeś same czy zetorkiem??? I chyba najważniejsze - jak z koleinami na polu, czy jest strasznie mokro??? (albo po przymrozku jechałeś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Brzozak gdzie Ty mieszkasz ?-na równiku czy jak ?biggrin.gif -ja musiałbym podczepić do drugiego ciągnika pług śniezny aby siać nawozy huh.gif -a żeby OT nie robić to 15 km/h powinno być ok. (na równiejszych kawałkach tak mniej więcej jeżdżę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

pewnie NH jechał :-) tu jak dobrze pamiętam ma miękki przodek i szerokie lacze.

ja się boję jeszcze jechać bo ciągnik waży 6ton a oponki wąziutkie (13.6 z przodu i 18.4 z tyłu) - a wiem już co to znaczy dobra opona na wiosnę - zetor pokazał ze szerokie opony na prawdę ratują d...

teraz jakbym posadził jaśka to raz ze byłby obciach a poza tym czym by go było wyciągać? ciapkiem? hahaha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

my siejemy c360 to trójką albo czwórką czyli ok 9-12 km/h szybciej nie bo przodek podrywa jak jest 600kg na tyle


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Mi sie Jacku wydaje że 12-15km/h to dobra prędkość do siania nawozu. Ja sieje 3 miejscami 4.czli ok.12-15 km/h.

Z reszta, zobaczysz sam jak jechać jak ruszysz w polu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Jak najbardziej odpowiednia prędkość choć my w tym roku dokładnie wczoraj tak koło 11km/h lataliśmy bo tak ustawiliśmy rozsiewacz a w zeszłym roku to podajże ponad 15km/h i niebyło jakich kolwiek problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MTZ to sieje ok 12 km/h a najlepiej to 1224 jakieś 17km/h na szerokość 20 metrów.W przyszłym tygodniu wyjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No panowie ja bym nie przesadzał z tą prędkością jazdy :blink:.

 

Jeśli wieje wiatr z prędkością 15km/h i jedziesz pod wiatr 15 km/h to na rozsiew nawozu ma wpływ wiatr który wieje 30 km/h. A to już na pewno ma wpływ na dokładność rozsiewu. Ja dobieram prędkość do wiatru i z wiatrem to i owszem z 15km/h jadę, ale pod wiatr to nawet nie 10 km/h jeśli czuć że wieje.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam wszystkie łąki i pola między lasami-w czasie siania nawozów to predkośc wiatru wynosi u mnie jakieś 0 km/h biggrin.gif -tak że no problem-zresztą tak szybko jeżdżę tylko na dwóch kawałkach...a mam taką fajną łąkę (dwie biggrin.gif ) że tam jakies 7 km/h to wyczyn .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Brzozak gdzie Ty mieszkasz ?-na równiku czy jak ?biggrin.gif -ja musiałbym podczepić do drugiego ciągnika pług śniezny aby siać nawozy huh.gif

 

U nas jeden już siał. Śnieg padał ale co tam. 2 ciągniki linka i w pole. On tak zawsze...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A nie mówiłem ?-równik biggrin.gif -u mnie jeszcze 20-30 cm śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jeden już siał. Śnieg padał ale co tam. 2 ciągniki linka i w pole. On tak zawsze...

Pospiech jest wskazany,ale przy łapaniu pcheł :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ja sieje nawoz na 4 biegu 60-siatka 1600-1700 obr. lejkiem ile to moze byc km/h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie mierzyłem tego ale z obliczeń wychodzi że prędkość waha się w granicach 11km/h(1600obr)~12km/h(1700obr)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja w sobote siałem saletre ursusem 3512 i trójką i 1500-1700obr/min.


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tam szału nie robię przy prędkościach. Mamy stary rozsiewacz Amazone 1-tonowy. Prędkość jest uzależniona od obrotów WOM i tego ile chcę wysiać. W tym roku średnio jeżdzę 11km/ha. Gdybym był w stanie dokładnie ustawić dawkę nawozów pewnie jeździłbym szybciej, lecz na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe.

 

PS. Na rzepak miało być 300kg Saletr 34% - za pierwszym przejazdem poszło 350kg za drugim 260kg po 3 ustawieniu wyszło 285kg i tak zostawiłem. Ah..kiedy ojca przekonam, że dobry rozsiewacz przyniesie wiele korzyści... Będę musiał chyba poza jego plecami coś kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj