Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemniaki gnicie

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 13:32

Ziemniaki gnicie Moja rada taka:
- stosuj mniej azotu i zamiast mocznika daj saletrzak,
- na pierwszy oprysk na zarazę daj Infinito onj est lepszy niz pyton a cenowo podobnie,
- jak ziemniaki wykopiesz i np. zakopcujesz to najlepiej po miesiacu wymień słome bo w ciagu miesiaca one spokojnie odparuja i lepiej sie przechowaja.
- nie wiem czym pryskasz na chwasty bo niektóre środki chemiczne np. mistral żle wpływa na niektóre odmiany ziemniaka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemniaki gnicie Dzisiaj, 18:10
  •  

#22 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:33

Ziemniaki gnicie Chyba tak zrobię z tym nawozem. Ale wydaje mi się że infinito to tylko na zaraze a python jeszcze na alternarioze. Pozatym infinoto też pryskałem. W kopcu nie przechowuję tylko w piwnicachi mam jeszcze w przechowalni. Od ziela nie pryskam bo niema bo macina ładna duża i nie puszcza ziela.

W tym roku oddzielnie ale w tamtym w jednej piwnicy tylko odgrodzone. Zobaczymy po tym roku.

#23 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:42

Ziemniaki gnicie

Być może i przeazotowane bo naprawdę dajesz końskie dawki, mniej azotu więcej wieloskładnikowych na przyszłość a co do centrali to właśnie oni roznoszą bakteriozę bo w tamtym roku kupiłem w GRANUM i są prawdopodobnie porażone takie dostałem pismo i kwarantannę ale nie gniją bo badania wyszły negatywnie

o jakim GRANUM piszesz? bo ja chce kupić sadzeniaki w Granum Wodzierady i tu mnie przeraziłeś z lekka...???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 07 marzec 2010 - 20:56

Ziemniaki gnicie Masę ludzi tam kupuje akurat moje były z tej partii co gościa, który chciał wysłać do Niemiec i mu cofneli z powodu bakteriozy i mnie też wj...li kwarantanne nie potrzebnie brałem fakturę bo mieli namiar
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 marzec 2010 - 09:32

Ziemniaki gnicie Jeżeli rosły na tym samym polu i to samo nawożenie a każda z partii jest przechowywana w innym pomieszczeniu i jedne gniją a drugie nie to ja upatrywał bym przyczyny właśnie w niewłaściwych warunkach przechowywania w którymś z pomieszczeń.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych