Polecane posty

Adrianos    30

nalałem letniej ropy, odstojnik pełen wody był, został wyczyszczony i co dalej?? jak go odpowietrzyć?? na pompie któroś śrube poluzować czy jak?? proszę o szybko pomoc bo mam głodne krowy a traktor pod paszowozem


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Masz w nim elektryczna pompkę podającą w zbiorniku. Przekręć kluczyk w pierwsza pozycje i niech tak zostanie na minutkę, a potem odpalaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

i jak kolega @katator napisał;) doszedłem jednak sam:D fajnie to zrobione jest:D myślałem że trzeba będzie jakoś śrubę na pompie poluzować a tu się sam odpowietrzył


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jeśli masz filtr paliwa w kształcie walca(bo ze starszymi kwadratowymi to nie wiem) to włączasz kluczyk w pozycje pierwsza i odkręcasz plastikową nakrętkę i tamtędy uciekają pod ciśnieniem bąbelki powietrza. Jeśli będzie wydobywał się ON zakręcasz i gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Ano pasowałoby przeczytać instrukcje obsługi i nie byłoby takich sytuacji.

pasowało by ją mieć

 

 

sprawa załatwiona, temat do kasacji:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

mam taką żółtą książkę ale po pierwsze nie po polku a po drógie nic znaleźć nie mogłem:P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

po angielsku:D a i mierzyłem dzisiaj w paszo-wozie jeszcze spalanie bo mieszałem 3na niedziele dwa dla krów i raz młodzieży to wyszło 5litrów:D obroty 1600 Wom na eko ustawiony


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Powinieneś do niego dostać dwie duże żółte książki. Trochę cieńsza po polsku czyli instrukcja obsługi i trochę grubsza w sześciu językach czyli katalog części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

po angielsku:D a i mierzyłem dzisiaj w paszo-wozie jeszcze spalanie bo mieszałem 3na niedziele dwa dla krów i raz młodzieży to wyszło 5litrów:D obroty 1600 Wom na eko ustawiony

 

no to spalanie nie takie zle

 

@katator mierzyles moze w swoim spalanie w takich pracach jak przetrzasanie, zgrabianie uprawa pola itp.?? bo przy prasie chyba nie miales go podczepione wiec pewnie nie wiesz. mnie interesuje spalanie w lekkich pracach na lakach no i najbardziej z prasa zwijajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@Adrianos Jakiego przedtem ciągnika używałeś do paszowozu i może masz porównanie ile tamten palił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

no to spalanie nie takie zle

 

@katator mierzyles moze w swoim spalanie w takich pracach jak przetrzasanie, zgrabianie uprawa pola itp.?? bo przy prasie chyba nie miales go podczepione wiec pewnie nie wiesz. mnie interesuje spalanie w lekkich pracach na lakach no i najbardziej z prasa zwijajaca.

 

Mierzyłem go na wiosne czyli jak nie miał jeszcze skończone 100 godzin pracy. Było przetrząsanie zgrabianie i załadunek bel + przejazdy z łąki na łąkę. To przy takim miksie prac tankowałem go co 20 godzin pracy silnika i zawsze dolewane było po 100-105l pod korek. W prasie nie pracował więc nie moge powiedzieć. Za to przy rozwożeniu obornika na pole oddalone ok 4km spalił mi ok 7l/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@Adrianos Jakiego przedtem ciągnika używałeś do paszowozu i może masz porównanie ile tamten palił?

 

ursus4512 i palił bardzo bardzo dużo... ok 15 litrów, ale miał za ciężko


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Koledzy proszę o pomoc i radę.Mam Jelonka 6400.Ostatnio miałem 2-razy przypadek że jak zgasiłem rozgrzany silnik gdzieś po godz. pracy i chcę go zaraz ponownie odpalić to albo długo kreci albo wcale nie odpala.Wygląda na to jak by się lekko zapowietrzał.Dziwne jest to jest że pompka gzieś do 5 minut po zgaszeniu nie pracuje mimo że przekręcam kluczykiem.Teraz pytanie czy pomka paliwa w zbiorniku powinna pracowac cały czas.Co może powodować że po uruchomieniu silnika i przez pierwsze 5 min po zgaszeniu silnika pomka się rozłącza i ma brak zasilania.Czyżby sterowanie jej było podłączone w uklad paliwowy gdzieś.Rano kiedy idę zapalić po przekręceniu kluczykiem słyszę w zbiorniku pracę pomki i odpalanie bez problemu.Sprawdziłem układ paliwowy wymieniłem filter założyłem dodatkowo zawór zwrotny przed zbiornikiem i nic porawy .Prosze o pomoc ewentualnie rady.Dzięki pozdrawiam. Poniewaz nikt nie odpisywał to po pol roku sam doszedłem przyczyny.Była uszkodzona obudowa /korpus co., sie przykręca filter paliwa .Tu łapał minimalnie powietrze,Raz było dobrze a raz kicha,.Podebrałem obudowe od fergusona +filrtr i chodzi. Piszę by jak mial ktoś podobny problem to naprawde cikawa rada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek3131    0

Też posiadam 5080m i zjechałem nim na prawą strone wąskiej drogi aby wyminąć sie z samochodem, ajeleń mi sie zapowietrzył i w żaden sposób nie mogę go odpowierzyć :/ poluzowałem nawet rurke wysokiego ciśnienia od wtryskiwacza, i paliwo leci a ciągnik nie chce zapalić :/ wie ktoś jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dokręć wszystkie przewody, włącz kluczyk na pierwszą pozycję na 2 minuty niech pompka poda na filtry a potem kręć. Kilka razy po dłuższym czasie i musi gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie 5080r tez sie zapowietrzył. czysciłem filtry i teraz nie moge go odpalić. :huh: kombinowaliśmy na wszytskie sposoby i nic. srodek zniw traktor potrzebny i stoi czeka na serwis :mellow: . moze ktoś wie co sie dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: kolego jak wymieniałeś filtry to wiadoma rzecz że trzeba motor odpowietrzyć inaczej ci nigdy nie odpali, nie kombinuj tylko odpowietrz pompę potem odkręć o parę obrotów przewód od wtrysku dawka paliwa na max i kręć jak odpali zakręć przewód na wtrysku, i w pole :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja odpowietrzam na filtrze a potem przewód przy pompie poluzowuje jak zaczyna łapać dokręcam i po bólu ludzie po co serwis


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A tam jest inaczej niż w 5720 ?-bo u mnie wystarczy poluzować śrubkę przy filtrze,przekręcić stacyjkę,poczekać aż zacznie płynąć paliwo bez pęcherzyków,dokręcić śrubkę i odpalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale wczesnmiej jak wymieniałem nie musiałem nic odpowietrzac bo pompka samoczynnie ma odpowietrzyc ciągnik. :unsure: wiec czy to mozliwe ze ona nie dziala albo jest zapchana brudem ?? :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj