Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Slawuss    1

I tu cię zaskoczę. Niestety akumulatorki od aparatu się rozładowały i foty fonem robione, tak więc nie za dobra jakość ale się połapiesz.Lewy

Prawy


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy531    0

Witam. Chcę zamontować radio i głośniki w Forterze. I o ile na radio jest wnęka w kokpicie to o głośnikach producent już nie pomyślał (w moim starym 5340 już były dziury na głośniki a tu nie ma).

Jak poradziliście sobie z tym problemem, czy wycinać dziury samemu? Górny kokpit jest bardzo niesymetryczny, tzn. jeden głośnik byłby skierowany w dół drugi jakoś pod skosem ;) Jak macie wskazówki to piszcie.

 

zrób sobie sam ja zrobilem i wyszło elegancko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

@Slawuss, z którego roku twój Zetor? Bo chyba masz tą nowszą kabinę. W mojej nie ma w tym miejscu żadnych dziur, nawet zasłoniętych. No nic, pozostaje kroić dziury z przodu koło nawiewów.

Ponawiam pytanie:

Cytat
Ma ktoś z was podłączoną pamięć że po wyłączeniu hebla radio nie traci pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

U mnie po wyłączeniu masy nie rozprogramywuje się. Może dlatego, że starsza wersja radia :) Slawus, ja nie mam tych dziur, bo podnosiliśmy dach żeby antenę zamontować. Proxima z 2009


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

@Sławus tam były dziury czy je wycinałeś i jak tam są doprowadzone przewody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
Dnia 10.04.2011 o 08:29, Kamil1998 napisał:

U mnie po wyłączeniu masy nie rozprogramywuje się. Może dlatego, że starsza wersja radia :) Slawus, ja nie mam tych dziur, bo podnosiliśmy dach żeby antenę zamontować. Proxima z 2009

A to swoje radio masz z pamięcią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Jeśli Ci chodzi o to czy się kasują zapisane stacje po wyłączeniu hebla to tak. Mam w radiu automatycznego zapisywania stacji które są najsilniej odbierane ale się jeszcze nie bawiłem więc hebla nie wyłączam ;p


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92
Dnia 10.04.2011 o 11:47, danielhaker napisał:

A to swoje radio masz z pamięcią?

ono jest stare. Radio to grunding z citroena berlino , czyli pewnie z 99 jak samochód.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

danielhaker jeżeli masz radio z pamiecia to niestety ale musisz podciagnąć sobie pod radio dwa kabelki na pamieć z plusa i do masy z radia bo zetor heblem odcina mase, co do radia poponuje starsze wersje, vw radia dobre są ale jak odłączysz mu zasilanie to trzeba wprowadzić kod, ja zakładałem radio blaupunkt dresden, odbiera zarąbiscie antene mam na kontowniku w sklepie 0,5zł przykręcony do śrubki od lusterka a głośniki zrobiłem sobie skrzyneczke głośniki 10cm, obita skyem i przyklejona do boku nad dźwigniami od podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

musisz dach odpiąć jak masz radio to w kostce zetora są 3 piny plus z akumulatora plus ze stacyjki i masa, kolega też miał taki problem w proxie zrobił tak ze zasilanie radia podpiął pod plus stały a mase i pamieć 12V podciągnął z akumulatora on zrobił to ładnie kupił peszla załorzył kable i wsunął je w peszel a ten zapiął pod całą elektryke, do całęj wiązki, potem odbił w lewo koło silnika pod maską dalej wsunął go w kabine w słupek od lewej strony i dalej pociągnął przez dach do radia i podpiął, ma tak że jak wyłączy hebel to radia nie włączysz ale pamieć jest podtrzymywana przez akumulator a pod ten plus co pojawia sie po przekręceniu stacyjki to podpiął sobie antene wysuwaną także łapie mu stacje super, a mówił mi tylko że na zime odpina kleme żeby radio nie rozładowało akumulatora, mam też tak zrobione ale w lublinie 3 z tym ze tam rozłączasz na heblu 12V podciągnąłem plus z radia i plus z pamieci kablem do akumulatora, z tym ze tam jest prościej bo jak mówie zetor rozłącza mase a nie plus. A i radia nie musisz rozkręcać bo powinieneś mieć napisane na kabelku memory, bodaj pomarańczowy kabelek, to musi lecieć do akumulatora, a i jeszcze na kabelku pasowało by bezpiecznik założyć

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Mam czerwony (zasilanie), żółty (pamięć) i czarny (masa). To mówisz żeby masę i pamięć razem połączyć i doprowadzić do klemy (o to ci chodzi?) A czerwony gdzie?

Tak w ogóle to chcę to zrobić w dwóch radiach w Zetorach(Forterra i 5211). W 5211 są bezpieczniki na kablach w radiu a w Forterze nie.

W tej chwili mam masę gdzieś do blachy a czerwony i żółty razem połączone i pod klemę.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słuchaj ja ci napisałem żeby podłączyć radio tylko pamieć i mase zasilanie mozesz zostawić w kostce będzie ono w tedy jak ustawisz hebel np jak odpalasz ciągnik, mozesz prościej wykonać nowy obwód pamięć i plus czyli twój pomarańczowy i czerwony skręć razem i podłącz je do zacisku plus do akumulatora a kabelek czarny z radia do zacisku minus, w tej chwili masz osobny obwód do radia, radio będzie chodziło pomimo tego że wyłączysz włącznik masy, tak jak mówie masa musi być z akumulatora, jak nie będzie z niego a weźmiesz z ciagnika to nic ci nie da bo i tak rozłączysz obwód jak wyłączysz hebel. a masy i pamieci nie łącz bo możesz radio spalić, pamieć i zasilanie to + a masa -. a i dla bezpieczeństwa w wygodnym miejscu i o dobrym dostępie bezpiecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

To akumulator rozładujesz jak hebla nie wyłączasz.

Mówiąc "pokrętła" chodzi mi o to jak ustawiasz stację. Masz guziki od tego czy pokrętło jak w starych radiach domowych.

Nie, nie ma takiego pokrętła, ale chyba z ojcem nie bawiliśmy się w podłączanie pamięci, a zapisuje stacje itp


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak masz na przykład starego kaseciaka tak jak ja mam blaupunkt drezden to po odłączeni masy nie kasuje sie pamięć jak raz ustawisz stacje to są zapamiętane a jak masz jakieś nowe mp3 to niestety po odłączeniu kasuje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Ja nie mam takiego problemu po włączeniu radia daje 2 przyciski i po 10sec mam zapisanych 6 stacji które są najlepiej odbierane :D


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Warto jest zainwestować 480zł w radio by założyli oryginalne czy lepiej samemu montowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Mam takie pytanie czy kabel od lampy ostrzegawczej jest podciągnięty pod dach?? Mam włącznik od niej i się świeci lampka jak przełączę ale nie wiem dokładnie gdzie jest kabel o ile wgl jest.

 

Sorry, że w temacie z radiem


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez HornetZnawca
      witam mam głośniki samochodowe i nie wiem jak je zamontować nie maja obudowy co radzicie???
    • Przez PiotrekNHts
      Witam chcę zamontować w oborze głośniki aby można było słuchać muzykę dobrze w całej oborzę głośniki będą podłączonę pod laptop lub radio i tu pytanie jakie głośniki wybrać i jakie by były najlepsze ?
    • Przez rafal4610
      miałem antene za 15zł i do tego wzmacniacz i było wszystko w porządku. Ale jakie pieniądze taka antena, więc jej żywot sie skończył Kupiłem drugą za 30zł i tu pojawia sie problem. Gdy podłącze ją bez wzmacniacza to odbiór jest ok, ale zdarzają sie zakłócenia więc założyłem wzmacniacz. Ku mojemu zdziwieniu radio zaczęło trzeszczeć. Gdy chwyce ręką za jaką kolwiek część anteny to trzeszczenie znika, a radio odbiera bardzo ładnie. Czym to może być spowodowane ? Moge chwycić za gumową, plastikową część anteny i problem znika.
    • Przez DdamiaNn
      witam . mam takie pytanie jak wyprowadzić kabel min jack z radia , żeby jak podlacze cos do minijacka gralo to w glosnikach radia
    • Przez BrzozaZetor
      Witam, ten temat może i był poruszany, ale ja wciąż mam wątpliwości.Jeśli moglibyście to doradźcie jakie radio wybrać do Zetora 7045, tak aby było słychać dobrze, oraz żeby dźwięk nie był  zniekształcony. Wraz do tego radia chciałbym kupić jakieś głośniki. Jeśli możecie napiszcie swoje propozycje, gdyż niedługo będzie remont i chciałbym założyć radio
      A i byłbym zapomniał, cena jaką mogę przeznaczyć to tak około 150zł(może nieco więcej ) 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj