Skocz do zawartości

Zdjęcie

PIORiN

148 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 15:25

PIORiN niedlugo ma byc wprowadzony przepis, ze jesli ktos chce nabyc jakikolwiek sor[nawet malo szkodliwy] to musi miec uprawnienia do opryskiwania,ciekawe kto i jak to bedzie sprawdzac,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PIORiN Dzisiaj, 02:09
  •  

#62 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:32

PIORiN może będzie, może nie..... dopóki nie ma ustawy i rozporzadzen zmieniających to możemy gdybać......

sprawdzać bardzo prosto...i jest to już robione przy toksycznych i bardzo toksycznych dla człowieka...

#63 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:57

PIORiN ale dyrektywa juz jest wiec pewnie predzej czy pozniej ten poroniony pomysl wejdzie w zycie, ciekawe czy bedzie dotyczyl "kolekcjonerow" bo dzialkowcow podobnio nie,
takich srodkow nie uzywam, wiec nie wiem jak to wyglada, dyplom trzeba bedzie chyba ofoliowac zeby sie nie zniszczyl,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#64 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 17 luty 2011 - 17:52

PIORiN Takie szkolenia tzw. chemizacyjne robione są od przeszło 10 lat. Jak chcesz mieć taki papier to zgłoś się do Oddziału Doradztwa Rolniczego tzw. ODR lub Mazowiecki ODR tzw. MODR, tam zawsze co roku w lutym i w marcu są organizowane takie szkolenia. Rolnik płaci za szkolenie 70 zł, przynajmniej w siedlcach. Zaświadczenie to jest ważne 5 lat. U nas taki papier ma każdy rolnik a do tego jeszcze ważny przegląd opryskiwacza no chyba że wynajmuje kogoś do pryskania wtedy nie potrzeba. Panowie z ODR kontrolują wszystkich, jeżdżą nawet po polach jak widzą że pryska i każą pokazać papier. Jak nie ma papieru w ogóle czyli przy sobie czy też w domu bo wiadomo że na pole mało kto wozi dokumenty to mandat przeważnie koło 500 zł.

#65 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 luty 2011 - 07:56

PIORiN oj,oj.....mylisz wszystko,
po pierwsze powyższe posty dotyczyły czego innego....
a po drugie mylisz ODR z PIORiN...ODR nie kontroluja i nie dają mandatów....

Pozdrawiam

#66 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 luty 2011 - 09:59

PIORiN

ale dyrektywa juz jest wiec pewnie predzej czy pozniej ten poroniony pomysl wejdzie w zycie, ciekawe czy bedzie dotyczyl "kolekcjonerow" bo dzialkowcow podobnio nie,

Paradoks jest taki, że ci działkowcy robią większe spustoszenie niż pół Polski rolników.
Kupi sobie taki delikwent środek owadobójczy II klasy, nie dość, że nie ma uprawnień, często nie czyta etykiet, mieszaninę roboczą robi "na oko", stosuje sobie konewkę do wykonania zabiegu, to jeszcze później wyrzuca opakowania z rsztkami pestycydów do normalnych śmietników, bo nikt go nie ściga z odbiorem opakowań do firm sprzedających SOR. \
I to jest w porządku?
Bomba ekologiczna jak każda inna.
DEZERTER

#67 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 17 maj 2011 - 13:14

PIORiN A jak jestem zarejestrowany jako producent ziemniaka to musze prowadzić jakąś ewidencję uprawy czy tylką tą kartę: kiedy sadziłem - skąd materiał itp????
-----

#68 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 maj 2011 - 05:44

PIORiN - wystarczy ta tabelka która otrzymałeś z piorin

#69 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 15 listopad 2011 - 20:32

PIORiN Jeśli ktoś ma jakieś pytania związane z PIORIN to również postaram się udzielić informacji (oczywiście w ramach posiadanej wiedzy)

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#70 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 18:07

PIORiN Mam pytanie odnośnie mieszania środków np. antywylegacz + fungicyt + insektycyt (np modus+ tilt turbo + Bi58) Gdy w etykiecie nic nie pisze odnośnie mieszanin jak to z prawnego punktu wygląda?
Drugie zapytanie czy zamiast stosowania np herbicydu Legato plus zawierajacego DFF+ IPU można zmieszac dwa srodki jeden zawierajacy samo IPU np protugan drugi zawierajacy samo DFF i tym sposobem uzyskac skład legato 20% taniej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 08:56

PIORiN co prawda już nie pracuję w PIORiN , ale to łatwe pytania:)
na dzień dzisiejszy- jeżeli mieszamy środki ochrony roślin ze sobą, a nie ma na to przyzwolenia w etykiecie to jest zakazane i należy się mandat i ta sama odpowiedź co do 2 pytania, możesz tylko wykonać oprysk 2 oddzielnie, ale gdzie tu wtedy oszczędność....

#72 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 11:06

PIORiN dzieki, proszę doprecyzuj jeszcze jak wpisać to w książkę czy w jednym dniu mogę wpisać ze pryskam rano modusem po godzinie tiltem i po następnej godzinie bi58?:) czy jakies dłuzsze kilkudniowe odstepy?

Drugie pytanie odnośnie ewidencji czy taki zapis jest prawidłowy ?
powierzchnia uprawy- pszenica 8 hektarów
powierzchnia na której wykonano zabieg- działka nr 4/4 pow. - 6hektarów, działka nr 3/4 - 0,5hektara, działka nr 136 - 1,5hektara
dawka-podajemy 1l na hektar, 8l na całą powierzchnię, czy może przy kazdej działce piszemy ile zużyto śor?

#73 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:28

PIORiN

dzieki, proszę doprecyzuj jeszcze jak wpisać to w książkę czy w jednym dniu mogę wpisać ze pryskam rano modusem po godzinie tiltem i po następnej godzinie bi58?:) czy jakies dłuzsze kilkudniowe odstepy?

Drugie pytanie odnośnie ewidencji czy taki zapis jest prawidłowy ?
powierzchnia uprawy- pszenica 8 hektarów
powierzchnia na której wykonano zabieg- działka nr 4/4 pow. - 6hektarów, działka nr 3/4 - 0,5hektara, działka nr 136 - 1,5hektara
dawka-podajemy 1l na hektar, 8l na całą powierzchnię, czy może przy kazdej działce piszemy ile zużyto śor?

Co do mieszanin to ma się to troszkę zmienić ale po uchwaleniu ustawy i mieszaniny środków zarejestrowanych do danej uprawy prawdopodobnie będą mogły być stosowane na odpowiedzialność stosującego ale jeszcze pieśń przyszłości. Więc na dzisiaj jest tak jak podał kolega wyżej.

Co do wpisów to dla spokojności można wpisać każdy środek w osobną pozycję i nikt wtedy nie jest wstanie udowodnić że była to mieszanina. Z resztą każdy na swoim polu ma prawo jeździć sobie tyle razy ile mu się podoba. Według mnie jeden zapis z wyszczególnieniem działek i areału jest jak najbardziej prawidłowy.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#74 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 09:08

PIORiN na nową ustawę czekamy już od kilku miesięcy.....poczekamy pewnie jeszcze trochę...czy przyniesie to nam jakieś zmiany-czas pokaże:)

#75 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:18

PIORiN a czy istnieje jakaś granica ha po wyżej której musze sie zarejestrować jako producent ziemniaka??

#76 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 21 luty 2012 - 20:25

PIORiN tą granicą była sprzedaż ziemniaka jadalnego, o ile nic się nie zmieniło

#77 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:46

PIORiN no ale jak sprzedawałem je bez faktury to raczej nikt by mi tego nie udowodnił ze np. ich wszystkich nie zjadłem czy tez nie skarmiłem zwierzętom <_< ale teraz jak chce je sprzedawać z faktura to raczej muszę sie zarejestrować -_-

#78 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:51

PIORiN z tego co wiem to każdy producent ziemiaka jadalnego musi być zarejestrowany. Może jak sprzedasz ziemniaka na wsi to nikt Ci nie udowodni, ale jak stoisz na targu/ giełdzie to PIORIN ma prawo ( i tak robią ) skontrolować Cię na miejscu. Każda partia ziemniaka ( worek, skrzynia itp) musi być oznakowana nr producenta ( włożona karteczka z nr)

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi bo w sumie jakoś nie miałem z producentami ziemniaka doczynienia osobiście.

#79 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:59

PIORiN no dobra dzieki za info co i jak :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama