Skocz do zawartości

Zdjęcie

PIORiN

148 odpowiedzi na ten temat

#41 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 05:42

PIORiN czyli mamy do czynienie z elitarnym/ bazowym więc mielismy pobranie prób do oceny tożsamości i zostało to wysiane na poletku doswiadczalnym, w dokumentach powinienes miec protokół z pobrania lub zwroc sie do swojego dostawcy tego materiału lub do Inspekcji i zlokalizuj poletko i wyniki, to wg mnie jeszcze jedyna szansa jezeli by na poletku wyszło to co u Ciebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PIORiN Dzisiaj, 10:41
  •  

#42 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 21:06

PIORiN dziękuję bardzo, będę wyjaśniał temat

#43 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 21:15

PIORiN daj znac jak się skończy, sam jestem bardzo ciekaw:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 17:08

PIORiN witam prowadze gospodarstwo ekologiczne mam pytanie jak wegląda kontrola gospodarstwa przez piorin jakie dokumenty musze przygotować? na co zwracają szczegulną uwage podczas kontroli ?

#45 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 19:15

PIORiN PIORiN w zasadzie nie kontroluje gospodarstw ekologicznych, nasz rola ogranicza się do wydania jedynie decyzji zezwalających na zastosowanie materiału nieekologicznego w gospodarstwie ekologicznym, jednakże PIORiN mogą interesować sprawy związane z zakupem tego materiału nieekologicznego który chcesz zastosować swoim gospodarstwie...więc w szczególności jezeli są to drzewka: paszporty, dokumenty CAC lub wypisy ze świadectw + faktura zakupu
sam przeprowadziłem takich kontroli ze 20, w 1 przypadku jedynie producent nie dostarczył paszportów i to on został ukarany mandatem przez jednostke PIORiN pod którą podlega, moj rolnik na drugi dziń miał wszystkie niezbędne paszporty,:)

masz pytania pisz, mam akureat urlpo i znowu musze wyjechać, ale do wtorku jestem., później w sobote:)
Pozdrawiam
Piotr

#46 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 20:18

PIORiN a ile lat wstecz kontrolujecie? bo 2 lata wstecz wysiałem bez zgody buraki cwikłowe i za to dostałem liśćik z jednostki , a jak niemam faktury to opakowanie wystarczy? a czy uprawy też oglądacie? czy tylko papierki was interesują. To jak czegoś brakuje to odrazu mandat czy pisemne upomnienie?
Serdeczne dziekuje za odp.

#47 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 07:34

PIORiN to są sprawy związane z jednostką certyfikującą, ich musisz zapytać, PIORiN nie bedzie interesować faktura na te buraczki, nie nasza rola...

#48 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 18:23

PIORiN w temacie pszenicy to nie usuwałem wyższych roślin, już kiedyś miałem do czynienia z rozszczepieniem cech w krisie (tam wystąpiły 3 długości źdźbła) prawdopodobnie nikt nie będzie miał pretensji (odpukać), ale mam inny problem a właściwie dylemat, w jaki sposób powinno być oznaczone opakowanie środków ochrony roślin o pojemności 200 litrów? dzisiaj dostarczono mi beczkę avansu od syngenty i jedynym oznaczeniem są trzy naklejki formatu A4 pierwsza to klasyczna etykieta taka jak na przedniej części mniejszych opakowań (np 5l), druga to szczegółowa instrukcja (również standardowa książeczka) i trzecia budząca najwięcej moich wątpliwości (niespójna czcionka z pozostałymi) oznaczenie tylko producenta "Syngenta" oraz kilka numerów w tym numer produktu i data produkcji (bez najmniejszego problemu napisałbym identyczną na komputerze i to za pomocą notatnika - standardowa czcionka), w jaki sposób można potwierdzić autentyczność i oryginalność środka?

#49 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 06:22

PIORiN urlop:)
ale już odpisuję

-jeżeli masz wątpliwości zgłoś się do przedstawiciela tu masz listę Przedstawiciele syngenta - to najprostsze , najszybsze i najtansze:)
- nie chcesz skorzystać ze syngenty , poinformuj PIORiN swój, ale bez badań laboratoryjnych nikt ci nie da gwarancji na 100% czy to podróbka czy nie, ale nasi ludzie po obejrzeniu juz powinii wiecej ci naświetlić co jak.... co do oznakowania musi być takie samo jak na innych opakowaniach, niewazne czy to 0,25 l czy 200 l, okresla to zezwolenie ministra jak ma wyglądać
- badania śor wykonują w IOR Poznań oddział sośnicowice, kontakt ale to już kosztuje...wiec trzeba samemu zadzwonic i sie dowiedzieć

#50 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 październik 2010 - 19:40

PIORiN dziękuję ponownie za odpowiedź, mam kolejną prośbę, od wielu lat zajmuję się produkcją kwalifikowanego materiału siewnego dla jednego z przedsiębiorstw nasiennych, już od dwóch lat sprzedaję nasiona pszenicy taniej niż ziarno konsumpcyjne (w tym roku narzut moja pszenica kosztowała ponad 1000zł więcej niż cena, którą otrzymałem- mój półprodukt to 46% ceny nasion), w związku z tym zastanawiam się z jakim kosztem wiąże się produkcja materiału nasiennego na własny rachunek, jakie należy uiścić opłaty, aby samemu rozdysponować zebrane nasiona (w stopniu B bądź C1) oraz czy mogę rozmnożyć każdą odmianę zbóż, którą uda mi się nabyć (przy uiszczeniu opłaty hodowcy) czy też muszę mieć na to jego zgodę? bardzo proszę o przybliżenie tematu w przystępny sposób

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 październik 2010 - 09:44

PIORiN Witam
Więc tak: jest to możliwe pod paroma warunkami, szczegóły przekaże Ci najbliższa jednostka PIORIN a wg mnie:
- wpisujesz się do rejestru rolników który jest prowadzony przez Wojewódzkiego Inspektora,
- od hodowcy musisz miec zgode na reprodukcję
- zgłoszenie pantacji do oceny polowej + opłaty za kwalifikacje
- oczyszczenie + zapakowanie, zaetykietowanie materiału

jakie dokumenty dokładnie musisz mieć to masz w art 37 miedzy innymi ustawy o nasiennictwie.

Ogólnie jest to do zrobienia, bez większych problemów, pod warunkiem ze hodowca wyrazi zgodę;) reszta to dokumentacja i mozliwosci techniczne u Ciebie (pakowanie, czysczenie) ale to juz dokładnie ci podadza w piorin

#52 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 24 październik 2010 - 19:02

PIORiN sialem u znajomej pszenzyto,bylo w workach firmowych z hbp-niezaprawiane bez zadnych etykiet czy plomb,nie dopytywalem sie dokladnie gdzie to kupila i po ile ale czy to zgodne z przepisami ?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#53 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 październik 2010 - 08:56

PIORiN na pewno nie:)

- materiał siewny na każdym worku masz etykietę, moze akurat odpadły , ale to mało możliwe...moze sama zdjeła, aby miec w dokumentacji...

- to czy zaprawione, to juz bez znaczenia, mozna samemu zaprawić

#54 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 19:59

PIORiN U mnie w czasie ostatniej kontroli, panienka nie miała się do czego doczepić to znalazła że w zeszycie stosowanych srodków nie dopisałem ze do Titusa dodałem Trend i w magazynie na szafie miałem słabo widoczne napisy " ŚOR", "puste opakowania" i że ktoś moze sie pomylić, panienke zjechałem bo jak ktoś moze sie pomylić skoro na dzwiach jest napisane "Nieupoważnionym wstep wzbronony" i nikt postronny tu nie moze wejsć, ale ona swoje że takie są przepisy, to ja za telefon zadzwoniłem do jej szefa i panienka pojechała, po godzinie sama przyjechała i przywozął protokuł po kontroli że wszytsko dobrze. Jak sie dowiedziałem to ona dopiero zaczeła robić.

#55 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 22:12

PIORiN Adiuwanty zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami nie są środkami ochrony roślin, więc nie podlegają pod kontrole PIORiN.
Pomieszczenie/szafka najważniejsze aby było zamknięte a oznakowanie można zawsze nawet podczas kontroli poprawić,
Dziewczyna musiał już ponad rok pracować, inaczej by jej nie puścili samej:) Nie miej do niej żalu, może miała zły dzień, może coś innego, może nie doczytała czegoś...
Na pewno poprawi się w przyszłości:)
Pozdrawiam

#56 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 08:22

PIORiN NIe mam do niej pretensji taka jest jej praca. Ale jako jedyny we wsi mam zrobione pomieszczenie na ŚOR, przed kontrolą u innych każdy przychodzi spisac co byłopryskane i kiedy. W zeszłym miesiącu miałem kontrole z ARiMR jako MR i sprawdzali to samo i wszytko było dobrze. A ona musiała sie do czegoś przyczepić, nawet na wiosne miałem kontrole z PIORIN ale był inny gościu i wszytko było dobrze.
Mam pytanie do @fito1973 jezeli pryskam ściernisko jakimś glifosatem to w ewidencji zabiegów wpisuje rodzaj uprawy czyli pszenica czy ziemniaki które bedą na tym polu w pszyszłym roku? i jeżeli po ścierniku zrobiłem podorywke i później pryskałem to co wpisuje jako roślina uprawna?

#57 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 11:59

PIORiN Fakt, dziwne że tak często Cię odwiedzają:( A może Ty kawaler i dziewczyna była obczaić gospodarstwo:) Oczywiście żartuję:)

Co do wpisów wpisujesz tak jak wykonujesz, czyli jak masz zasianą pszenicę, to pszenica, jak masz nieużytki to nieużytki, jak ściernisko to wpisujesz ściernisko,
Podałeś przykład glifosatu i tu ja się przyczepię:D Środki ochrony roślin stosujemy zgodnie z etykietą-instrukcją stosowania, W praktyce rolnik jeżeli jest ta sama sama substancja to stosuje różne środki w różnych uprawach, a nie zawsze producent otrzymał zezwolenie na zastosowanie go w danej uprawie, mimo ze inny środek z tą samą substancją ma zezwolenie , to jeżeli nasz środek nie ma zapisu, że można go stosować np. na ściernisko to zgodnie z przepisami prawa nie wolno.....

Tak to wygląda od strony prawa, a glifosaty są najlepszym tego przykładem:)

Przypominam, że ja tu się wypowiadam tylko od strony przepisów, moje zdanie prywatne może być inne, ale w tym temacie inaczej niż przepis mówi nie mogę:)

#58 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 18:35

PIORiN Fakt nawet nie zauwazyłem że na różnych "glifosatach" są aż takie różnice w ich stosowaniu.
Jeżeli chodzi o kontrole to ta osoba która wykonowała kontrole na wiosne to sie okazało ze nie miała uprawnień i wszytkie kontrole przez niego robione były niewłaściwe, więc zatrudnili nowa osobę i ona robiła jeszcze raz te same kontrole, ona została zatrudniona jakoś w wakacje i we wrześniu robiła kontrole.

#59 Share laszlo1

laszlo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 15:01

PIORiN Witam wszystkich - pierwszy post na forum :rolleyes:

Mam pytanie odnośnie obrotu środkami ochrony roślin.
Znam już wymagania jakie trzeba spełniać aby dostać pozwolenie na obrót, jednak nie mogę znaleść informacji odnośnie wymogów technicznych lokalu np wysokość pomieszczeń. Czy jest coś takiego? Proszę o pomoc :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 11:41

PIORiN rozporządzenie:

Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 99 poz. 896
ROZPORZĄDZENIEMINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
z dnia 24 czerwca 2002 r.
w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy stosowaniu i magazynowaniu środków ochrony roślin oraz nawozów mineralnych i organiczno-mineralnych.
(Dz. U. z dnia 4 lipca 2002 r. ze zm.)

+ musisz sie skontaktować z Ispekcja Ochrony Środowiska+ Sanepid+Straż, jak od nich uzyskasz dokumenty stwierdzające, że można prowadzić obrót ś.o.r to reszta pojdzie z górki...

pozdrawiam
piotr