Skocz do zawartości

Zdjęcie

PIORiN

148 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:49

PIORiN kupilem najprawdopodobnie przemrozony chwastoks ale o 50 zl to chyba nie warto robic zamieszania,co ciekawe przemrozony roundap zadzialal,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PIORiN Dzisiaj, 07:41
  •  

#22 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 maj 2010 - 20:19

PIORiN po czym wnioskujesz ze był przemrożony???:lol:

#23 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 maj 2010 - 21:10

PIORiN zima byla ciezka tego roku a raundap babka trzymala w garazu i to 4 lata a perz i tak poszedl.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 12 maj 2010 - 18:36

PIORiN Ja mam pytanie. Kiedy są i jakie okresy ochronne na kartofle i ziarka jeśli wogóle są. Bo z tego co czytałem to coś o pszczołach jest itp. Ja słyszałem tylko tyle że nie można wywozić gnojówki od listopada do końca lutego?
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

#25 Share rikisam

rikisam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 maj 2010 - 13:10

PIORiN Odpowiedz Kolego dlaczego na stronie PIORINU nie można otworzyć w zakładce nasiennictwo wykazu plantacji kwalifikowanych w 2009 roku!!
Co będzie z danymi za rok 2010?

Pozdrawiam

#26 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:37

PIORiN co do plantacji nasiennych za rok 2009 - pytanie do Warszawy do Głownego Inspektoratu:) ja jastem na dole , od roboty:)
a na powaznie, zapewne dane za rok 2009 nie zostały jeszcze wprowadzone, zauważ ze za 2009 nie podaja danych w żadnej kategorii.. a dane za 2010??- jeszcze trwa nabór wniosków, wiec do tego ile tego bedzie dłuuuga droga:)

co do postu ,,PGRdobrawola ,, nie łapie do konca o co chodzi...
- nawozy organiczne i mineralne nie podlegaja pod PIORiN, więc nie wypowiadam sie
- co do pszczół, czytaj etykiete instrukcje stosowania , tam masz wszystko opisane co jak..

#27 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:26

PIORiN @fito1973 co do tych worków to nie dawało mi spokoju B).

No i Twe informacje są błedne. Proszę tutaj tekst rozporządzenia (nie wiem skąd wziąłes tekst który podałeś ale sa w nim nieścisłości):

§ 11. 1. Zaprawianie nasion środkami ochrony roślin odbywa się mechanicznie w przeznaczonych do tego celu zaprawiarkach.

2. Zaprawiarki eksploatuje się w pomieszczeniach wyposażonych w system wentylacji awaryjnej.

3. Zaprawione nasiona, do ich wysiewu, przechowuje się w:

1) opakowaniach, które powinny:

a ) być zabezpieczone w sposób trwały oraz uniemożliwiający ich otwarcie bez uszkodzenia,

b ) zabezpieczać przed kontaktem z zastosowanymi pestycydami,

2) oddzielnych, zamkniętych i oznakowanych pomieszczeniach.

3a. Przepis ust. 3 pkt 2 nie dotyczy nasion opakowanych hermetycznie o wadze netto do 0,5 kg.

4. Przepis § 7 stosuje się odpowiednio przy przechowywaniu zaprawionych nasion.

5. W pomieszczeniach, w których zaprawia się nasiona lub je przechowuje, po wykonanym zabiegu niedopuszczalne jest wykonywanie innych prac.

Nie ma tu nic o workach papierowych tylko zalecenie w jakich opakowaniach ,,POWINNY" być przechowywane nie ma nic że należy ani musza być.

Podejrzewam że jak zwykle polscy urzędnicy lubia byc świętsi od papieża :). To samo co z płytami gnojowymi itp.

Zreszta jest to na stronie twojej firmy : http://piorin.gov.pl/index.php?pid=118

Mam nadzieję że reszta udzielanych przez Ciebie informacji jest prawdziwa.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2010 - 10:36

PIORiN Moim zdaniem worek foliowy lepiej izoluje, bo nie jest wrażliwy na wilgoć. Chyba, że mamy worki trójwarstwowe: papier-folia-papier.

#29 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:42

PIORiN @Bobek niby masz rację B), ale nasiona to żywy organizm i dlatego wymiana gazowa na niewielkim poziomie jest niezbędna.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#30 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 maj 2010 - 17:49

PIORiN moje dane były w oparciu o moje rozporządzenie, które jest nadal aktualne, jednakże w 2005 roku wyszła zmiana zmieniająca zapis paragrafie 11, której nie wprowadziłem do swoich danych, tak, jest to mój bląd

i obecnie mozna uzywać opakowań które:
,,3. Zaprawione nasiona, do ich wysiewu, przechowuje się w:
1) opakowaniach, które powinny:
a) być zabezpieczone w sposób trwały oraz uniemożliwiający ich otwarcie bez uszkodzenia,
B) zabezpieczać przed kontaktem z zastosowanymi pestycydami,,,

osobiście uważam ze powinny być papierowe jedynie, ale rozporzadzenie wazniejsze

za błąd przepraszam, pozostałe informacje podaje proawidłowo zgodnie z obowiazujacymi przepisami (bede teraz jeszcze dokładniej sprawdzał teraz....)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 16 maj 2010 - 22:38

PIORiN Jakieś papiery są potrzebne żeby przeprowadzić badanie opryskiwacza? Podaje numer, typ i rok produkcji i starczy?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#32 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 maj 2010 - 08:00

PIORiN jak masz dokumenty to przeprowadzającemu badanie prościej wypełnić wszystkie dokumenty, ale jezeli nie masz nic, to badajacy dojdzie po tabliczkach, wygladzie jaki typ, rok itd.... wiec brak dokumentów nie wpływa na to czy ktos przeprowadzi badanie czy tez nie...

#33 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 17 maj 2010 - 11:20

PIORiN Potrzebne jest zaświadczenie z ostatniego badania?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#34 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 maj 2010 - 13:06

PIORiN jak masz to owszem , jak nie to albo diagnosta bedzie miał w swoich ewidencjach, a jak nie to tez nie przeszkadza, brak poprzedniego zaswiadczenia nie bedzie powodem do odmowy badan:)

#35 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 17 maj 2010 - 15:01

PIORiN Dziekuje za pomoc B)

sprzedam

#36 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 07:27

PIORiN wskażcie mi proszę jakie może być zanieczyszczenie kwalifikowanego materiału siewnego pszenicy innymi odmianami, wysiałem nasiona na plantacji nasiennej (stopień kwalifikacyjny materiału wysianego ;) i pojawiła się obca odmiana w ilości trudnej do usunięcia i teraz zastanawiam się czy pociągnąć do odpowiedzialności hodowcę, gdyż moja plantacja nie przeszła wstępnej kwalifikacji

#37 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 08:15

PIORiN zasady kwalifikacji masz opisane w ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1) z dnia 1 lutego 2007 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących wytwarzania i jakości materiału siewnego 2) 2007 Dz.u nr 29, poz 189 a w szczególnosci załacznik nr 2

plantacje musisz miec czysta bez obcych gatunków i tego nie przeskoczysz..musisz usunac obce...

co do tego skad sie wzieło, wroc pamiecia do siewu...siewnik wyczyszczony mialeś? , co rosło w zeszlym roku itd...jak tu jestes pewien ze dopilnowałes i ze materiał zakupiony miałeś nie taki,skontaktuj sie z dostawca( nie wiem na jakich zasadach masz umowe i skad dostales materiał wyjsciowy...) i probuj renegocjować,...zlae bedzie ciezko, za duzo roznych innych możliwych przyczyn...

#38 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:35

PIORiN dziękuję, rozporządzenie precyzuje, iż czystość odmianowa winna wynosić 99,9% czyli wg moich obliczeń może pojawić się jeden kłos obcej odmiany na każde 3 metry kwadratowe uprawy, na mojej plantacji zagęszczenie to jest znakomicie większe i równomiernie rozłożone po całej plantacji, ponadto taka odmiana pszenicy nigdy nie występowała na tym stanowisku, podobnie maszyny stosowane do siewu, uprawy, nawożenia jak również zbioru są zawsze oczyszczane przed wjazdem na plantacje nasienne, jedynym uzasadnieniem poza nic nie wartym materiałem siewnym mogłaby być działalność zwierząt (głównie ptaków) ale one raczej nie opanowałyby tematu na tak dużej powierzchni

#39 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:56

PIORiN udało mi sie troche wiecej dowiedzieć, ale musisz mi jeszcze podać w jakim stopniu miałeś materiał wyjsciowy, to wazne bo w zalezności od tego bede wiedział czy próba do oceny tozsamości był pobierana..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 19:21