Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - sprzęgło

279 odpowiedzi na ten temat

#101 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 22:17

Ursus C-330 - sprzęgło witam jak wyregulować sprzęgło w c330m jak odkręciłem ten dekielek z prawej strony to są tylko nakrętki na klucz 17 skontrowane jak patrzałem do książki to są niby jeszcze jakieś na śrubokręt i trzeba popuścić nakrętkę na klucz 10 wyregulować i skontrować jak tam żadnej śruby na śrubokręt nie widzę może ktoś mi pomoże bo jak c330m ma dużo do ciągnięcia to silnik pracuje jest na biegu a nie jedzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - sprzęgło Dzisiaj, 15:28
  •  

#102 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 11 sierpień 2010 - 05:03

Ursus C-330 - sprzęgło W swoim ciagniku masz sprzęgło nowego typu na 6 łapek i ustawia się właśnie rozkontrowując te nakrętki regulujesz i znów kontrujesz. To co w książce znalazłeś to opis ustawiania sprzegło starego typu na 3 łapki.
I taki temat juz był wystarczy poszukać :) , jest tam opisane jak regulowac te starsze i nowe :) http://www.agrofoto....-sprzego-c-330/

#103 Share Damianoss123

Damianoss123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Ursus, remonty

Napisany 31 październik 2010 - 18:37

Ursus C-330 - sprzęgło Siema mam takie pytanie lub problem. Ponieważ mam tego ursusika po remącie silnika niby idzie jak strzała ale gdy wczoraj podczepiłem kultywator ciapek się dusił a wcale nie kopał i jest takie pytanie czy ciapek ma cos zjebane czy to nie jest ciągnik do tej maszyny?? A był bym zapomniał jest jeszcze taka sytuacja gdy w żniwa podczepiłem do niego 6 ton zboza i posciłem sprzeglo ciapek chodził normalnie but nie poruszał sie . Wiec kto sie na tym zna niech odpowie . Za odpowiedzi serdecznie dziekuję. Pozdro :D

#104 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 31 październik 2010 - 18:51

Ursus C-330 - sprzęgło To zależy jaki kultywator mu podczepiłeś a tak wogóle to jaką masz glebe opadów jakiś czas nie było może twarda gleba.

#105 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 31 październik 2010 - 19:58

Ursus C-330 - sprzęgło ja obstawiam sprzegło

#106 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 31 październik 2010 - 20:48

Ursus C-330 - sprzęgło calkiem realne gdy sprzęgło ślizga puścisz pedał , traktor stoi w miejscu a silnik przydusi

Opus meum est

#107 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 31 październik 2010 - 22:40

Ursus C-330 - sprzęgło A ja mam podobne pytanie kiedy puszczam sprzęgło i jeszcze nie mam go do końca puszczonego to ciapek podskakuje i to jest w pewnym zakresie obrotów głównie podskakuje na wstecznym ale i przy zmianie też odczuwam. Czy to jest spowodowane zużyciem tarcz sprzęgła czy należy się sprzęgle regulacja ???

#108 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 01 listopad 2010 - 06:29

Ursus C-330 - sprzęgło Mam identycznie jak cofam to mi czasem szarpie i podskakuje tak jak damjan15 napisał przy pewnych obrotach tak się dzieje szczególnie jak coś cięższego jest podczepione, ale do przodu jest normalnie. Tylko tyle że w tamtym roku robiłem sprzęgło i wymieniłem wszystko, stare zostało tylko koło zamachowe i docisk. I stawiam właśnie na to że albo koło albo docisk może być zwichrowane, ale nie przejmuje się tym zbytnio bo do przodu jest ok.

#109 Share Damianoss123

Damianoss123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 08:42

Ursus C-330 - sprzęgło Wiec chyba jest zepsute sprzęgło. Jak by nie patrzec nigdy nie było robione a to juz 25 lat. U mnie tez podskakuje traktor przy cofaniu ale to żadko. Ale ja słysałem jak bardzo podskakuje to jest zle ustawione sprzegło u mnie nie ma tak aż źle jak u damjan15. A do kultywatora to nic ciapek nie powinien miec bo to jest 2.2 metra i jescze 5 łap urwanych takze <hahaha> . Takze czy tak czy tak cos jest zepsute w sprzegle. Dzieki za odpowiedzi. :D

#110 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 13:58

Ursus C-330 - sprzęgło Roki nawet jak na pusto jadę to odczuwam mam nadzieję że regulacja sprzęgła wystarczy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Damianoss123

Damianoss123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 16:05

Ursus C-330 - sprzęgło A ile moze kosztowac generalny remont sprzegła tarcze itp tak wszystko dokładnie ??

#112 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 17:39

Ursus C-330 - sprzęgło tarcze z chełmna po 60 zł sztuka , docisk jakies 200 zł , ale co do docisku nie jestem pewien całe sprzęgło zrobić to jakieś 400 zł do 500 max

Opus meum est

#113 Share micha86

micha86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:32

Ursus C-330 - sprzęgło Witam
Mam problem odnośnie ciągnika c-328/c-330, a dokładnie jego sprzęgła. Nie wiem jak tarcze sprzęgłowe mają iść, która stroną dłuższego frezu, i jak to się reguluje. Mam sprzęgło chyba starszego typu z trzema łapkami, Przedtem pierwsza tarcza od silnika dziobek maja skierowany do koła zamachowego a drugą do skrzyni, to ułożenie wyglądało na niewłaściwe <_< <_< . Trochę zgłupiałem :blink: :blink: :blink: proszę o pomoc.

Dziękuje i pozdrawiam

#114 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:42

Ursus C-330 - sprzęgło cos mieszasz.dłuższa cześc frezu do skrzyniale dawno składałem wiec tak na 50%ale chyba mam racje.sprzegło dwu stopniowe ruznica w łapkach ok 3mm miedzy jezdnym a wom.

#115 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:41

Ursus C-330 - sprzęgło Tarcze powinny być ustawione krótszymi częściami frezu do siebie czyli pierwsza od silnika dłuższą stroną do silnika a druga dłuższą do skrzyni.

#116 Share micha86

micha86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 01:51

Ursus C-330 - sprzęgło tomku właśnie tak miałem, tylko coś mi się nie podobało. W sklepie rolniczym mechanicznym mówią, że pierwsza tarcza od silnika dziobkiem do skrzyni, a druga dziobkiem do silnika. Znajomy mechanik specjalizujący się w c-360 mówi, że c-328/c-330 ma te sprzęgła ułożone odwrotnie jak c-360. Naprawdę nie wiem, ciągnik stoi rozebrany, do końca tygodnia muszę go złożyć, potrzebuje to wiedzieć na 100%. Te sprzęgło reguluje się jak, w którym miejscu i czy wyreguluje to na rozpołowionym ciągniku.

#117 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 25 styczeń 2011 - 09:08

Ursus C-330 - sprzęgło Wszyscy macie koledzy racje ale mieszacie informacje...
Były dwa rodzaje sprzęgieł :)
Pierwszy rodzaj był z 3 łapkami i tam właśnie tarcza I stopnia szła dłuższą częścią frezu do silnika, a tarcza II stopnia dłuższą częścią frezu do skrzyni.
Drugi rodzaj to sprzęgło z 6 łapkami i tu tarcza I stopnia szła dłuższą częścią frezu do skrzyni. Tarcza II stopnia dłuższą częścią frezu do silnika, czyli obie tarcze dłuższymi częściami frezu do siebie.

Edytowany przez Roki212, 13 marzec 2011 - 17:58.

#118 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:07

Ursus C-330 - sprzęgło ja jak regulowałe poradził mi dobry mechanik, to od pierścienia sprzęgła tego co jest na łopatkach. Przykładasz coś prostego o do obudowy ustawiasz odległość 35mm. na łopatkach, ja tak zrobiłem i chodzi idealnie. No a ta druga różnica to 3mm
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#119 Share micha86

micha86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:17

Ursus C-330 - sprzęgło Roki212 jesteś pewny, bo nie uśmiech mi się ponowne rozpoławianie tego ciągnika z powodu źle założonych tarcz sprzęgłowych, muszę wiedzieć na pewno. Z tego co napisałeś to tarcza I-stopnia frezem do silnika (to ta od koła zamachowego) a II-stopnia do skrzyni (to ta od przekładni), sprzęgło ma z trzema łapakami. Z każdym, co rozmawiam to mówi mi inaczej.
motocrossboy piszesz o sprzęgle z trzema łapkami. A o co chodzi z tą drugą różnicą jak to regulujemy, w jakim położeniu wciśnięty pedał???. Proszę o bardziej dokładną instrukcję :) :huh: :D .

Dzięki wszystkim za tak szybką reakcję nie spodziewałem się :lol: :lol: :lol: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:30

Ursus C-330 - sprzęgło ja mam silnik 28 a skrzynie 30. I mam trzy łopatki regulujesz tak jak napisałem od pierscienia sprzęgła na 35mm każda łopatka. A potem masz takie śrubki z nacięciem na śrubokręt, odkręcasz kontrę wkręcasz je do oporu, a potem znaczysz położenie kredą i odkręcasz 1.75 obrotu w lewo( prościej jeden pełny obrót, pół, i ćwiartka :D )na wszystkich z tym na śrubokręt. wszystko na rospołowionym. 10475539 jak coś to pisz ;)
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.