Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 - sprzęgło

279 odpowiedzi na ten temat

#261 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2015 - 15:21

Ursus C-330 - sprzęgło

Witam , zeby nie zakładac nowego tematu zapytam tutaj , w mojej 30-stce ostatnio zaczeło cos piszczeć w sprzegle tylko po dłuzszej pracy ciagnika i tylko w tedy jak jechało sie na biegu po wciśnięciu sprzegła pisk ustawał , jak znów zaczałem jechac znów piszczało , sprzegło juz ślizgało wiec zmieniony został cały komplet łozysko wyciskowe oraz to małe w kole zamachowym no i cała reszta (2 stopień nie ruszany ) teraz po remoncie pisk znów sie pojawił objawy dokładnie te same co opisałem , nie mam pojecia co sie tam dzieje , ustawione jest dobrze bo łozysko wyciskowe nie pacuje cały czas i po puszczeniu pedału ma luz i nie obraca sie , dodam ze pisk słychac tylko podczas jazdy , po wcisnieciu pedału jest cisza na luzie z puszczonym pedałem tez cisza tylko jak sprzegło ciagnie , ma ktos pomysł co to moze być ? podejrzewam to małe łozysko w kole zamachowym ale też jest nowe ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 - sprzęgło Dzisiaj, 05:58
  •  

#262 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 16:38

Ursus C-330 - sprzęgło

Gdyby było wadliwe małe łożysko w kole zamachowym to podczas wciskania sprzęgła pisk by nie ustawał, może to nie sprzęgło tylko coś w skrzyni

#263 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 16:54

Ursus C-330 - sprzęgło

ale co ? słychac tak jak by sprzegło chyba że dzwiek się przenosi ..

#264 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 17:08

Ursus C-330 - sprzęgło

Bo łożysko w kole zamachowym i tak się kręci podczas wciskania sprzęgła, stają wałki ale łożysko z kołem zamachowym się kręci. Jeżeli sprzęgło zrobiłeś a pisk nie ustał to trzeba dalej szukać, teraz już na początku skrzynii

#265 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 17:32

Ursus C-330 - sprzęgło

tak trzeba zrobić ;/ może ktoś jeszcze cos doradzi albo miał podobny problem , byłbym wdzieczny za pomoc :)

#266 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 30 grudzień 2015 - 09:03

Ursus C-330 - sprzęgło

może to nie sprzęgło tylko coś w skrzyni

w skrzyni na pewno nie, bo tam za bardzo nie ma co i wszystko pracuje w oleju.Małe łozysko tez nie będzie na 100% .

Podejrzewam I stopień.A nie dałeś tarczy przypadkiem od nowego typu?Jest większa.A Ty masz stary typ a tam idzie mała tarcza.

#267 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 15:30

Ursus C-330 - sprzęgło

hm w sumie  tarcza nowa od starej różniła sie tylko szerokoscia okładziny , (na nowej było mniej ) :P poza tym tarcza była wielkoscia taka sama jak i stara wiec chyba powinno być ok , poza tym piszczy dopiero jak sie nagrzeje  i sprzęgło nie ślizga, w sumie nic tam wiecej takiego nie ma jakby to rzeczywiscie tarcza to co moze sie stać ?  . Tez mi sie wydaje ze skrzynia odpada dzwiek jest na 100 % ze sprzegła bo po wcisnieciu pedału przestaje piszczec 

#268 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 17:05

Ursus C-330 - sprzęgło

w 60 między wałkami I i II stopnia są łożyska igiełkowe, zmieniałem je u wuja bo też tam coś szumiało, może u Cb to samo jest przyczyną

#269 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 17:54

Ursus C-330 - sprzęgło

nie wiem czy tutaj sa jakies łożyska nic takiego tam nie widziałem ...

#270 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 18:36

Ursus C-330 - sprzęgło

napisz konkretnie co wymieniałeś , bo zdarzyło mi się  że po remoncie wałek Istopnia z drugim się zatarł ( niestety takie mamy częścI)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 19:38

Ursus C-330 - sprzęgło

konkretnie to łozysko wyciskowe oraz to małe w kole zamachowym , tarcza 1 stopnia i wszystkie uszczelniacze poza tym reszta została bo była ok 

#272 Share jacek741

jacek741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 17:06

Ursus C-330 - sprzęgło

Mam problem z tarczą drugiego stopnia w sprzęgle nowego typu. Przynajmniej raz w roku obcina mi frez na tarczy, wałek sprzęgłowy był wymieniany ale nie pomogło. Nie używam maszyn które bardzo obciążają WOM.  Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Okładziny uszkodzonych tarcz wyglądają prawie jak nowe. Tarcza pierwszego stopnia nie była zmieniana z 10 lat a drugiego już kilka razy.

#273 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 26 kwiecień 2016 - 18:45

Ursus C-330 - sprzęgło

wiesz to jakiś wadliwy   materiał musi być żeby wycięło frez bo przeważnie obcinało nity na piaście ja tam używam swojego do kosiarki rotacyjnej i cyklopa i nic się nie dzieje wiesz może masz nie równo sprężyny i tworzą jajo podczas pracy albo wałek ma luz

#274 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 19:11

Ursus C-330 - sprzęgło kup porządna tarczę Chełmno lub ursus i zapomnisz że tam jest tarcza.

#275 Share kaseton

kaseton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 10 maj 2016 - 10:14

Ursus C-330 - sprzęgło Ja. Mam teraz skrzynoe po remoncie 5 mth. Jak zmieniam z 4 na 5 to zgrzyta i dopiero jak ciagnik lekko sie toczy to dopiero wejdzie

#276 Share Micha3l

Micha3l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 maj 2016 - 19:10

Ursus C-330 - sprzęgło

Witam, podepnę się pod temat, bo czytałem cały wątek i widzę że jest tu sporo osób które znają się na rzeczy. A więc...  zaczyna mi się ślizgać sprzęgło jezdne (I stopnia) i przymierzam się do jego wymiany. Ponieważ chce się możliwe najlepiej przygotować do wymiany, chciałbym zapytać was jakiej firmy kupić samą tarcze sprzęgła, bo rozrzut cenowy jest spory. Wiec pytanie jakiej firmy tarcze wy zakładaliście i jak się sprawują? (sprzęgło nowego typu)

Druga sprawa to jakie jeszcze części warto przygotować za w czasu żeby zrobić to raz a dobrze. Na myśl przychodzą mi, łożysko wyciskowe, sprężynki odciągowe łożyska. Oczywiście wiem, że wszystko okaże się jak rozpołowię ciągnik, ale na pewno macie jakieś doświadczenia w tym temacie i wiecie co jeszcze często wymaga wymiany. Albo po prostu ze względu na małe koszta, jakiś sprężynek czy uszczelniaczy warto wymienić.

Edytowany przez Micha3l, 17 maj 2016 - 21:23.

#277 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:30

Ursus C-330 - sprzęgło

Witam mam problem w moim c-330m sprzęgło nowego typu na 6 łapek od wiosny nie moge dobrze wyregulować sprzęgła co je wyreguluje to za tydzień czasu jest rozregulowane ustawiam jezdne na odległość 7 mm po ostatniej regulacji jedna łapka nie wróciła do normalnej pozycji sprzęgło ciężko chodzi i szarpie ale działa co zrobić?? pomóżcie 

#278 Share kaseton

kaseton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 19:10

Ursus C-330 - sprzęgło Lapki sprzegla do wymiany. Mialem to samo. Jak bedziesz mial rozebrane to przegladnij cale sprzeglo

#279 Share PaweZanik

PaweZanik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 18:09

Ursus C-330 - sprzęgło

mam taki problem. po wymianie tarcz sprzeglowych mam malo reguacji na drugim stopniu przez co nie moge wylaczyc i wlaczyc wom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych