Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tanco96    10

No jak sprzęgła nigdy nie miałeś robionego to chyba nadszedł cza :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groch    0

Podejrzewam, że do czasu Twojej rady zdążyłby wymienić je kilka razy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie u kultywatora nigdy mi 4 nie brakło no chyba że zimny..........A tak to się zakopie , siądzie na podwoziu ale nie braknie mu 4 , a moze byc nawet i agregat , bedzie kopał ale go nie zdusi w obydwuch c-330.Obecnie mam 17 kultywator.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groch    0

Czytałem Twojego posta kilka razy i naprawdę to niewiele nie zrozumiałem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

a ja obstawiam ze to nie sprzeglo tylko walek zdawczy poprost ma juz wurobione frezy i dlatego tak szarpie


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sie stało gdy nacisnę sprzęgło w mojej c330 to mi nie rozłącza i 30 jedzie dalej.

jakie koszta by były gdyby trzeba było wymienić tylko tarcze + naprawa? może się orientujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Musisz odkrecić osłone okienka w bloku i zobaczyć co sie stało mogły wyrobić sie podkładki półokrągłe (takie kapturki) pod łapkami I stopnia lub coś z łożyskiem wyciskowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pod tą blaszką-dźwigienką są takie podkładki-kołyski, i czasami pękają i nie ma sprzęgła, kiedyś bez rozpaławiania ich zmieniłem , a klołem przy tym... nie ma podejścia, łatwiej rozpołowić


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

koledzy jak w c330 ciężko chodzi sprzęgło to musicie sie przesiąść na c328 tam to najpierw kierownice łapiesz i dopiero naciskasz na sprzęgło ale on tak od nowości ma a tarcza jeszcze orginał i w dobrym stanie ma okładziny , tylko koło zamachowe w miejscu styku z sprzęgłem spękane ale to ze starości wkońcu 1965

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaboll    0

Witam mam problem z c330m otoz zgrzytaja mi bardzo biegi sprzegło jest dobre gdyz się nie slizga itp nie bylo regulowane od 20 lat :rolleyes:

znalazlem link w tym temacie ale nie moge w niego wejsc gdyz pisze ze nie znaleziono :lol: Proszę o pomoc gdyz juz dobija mnie to zgrzytanie gdyz wrzucam bieg nr 4 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek66    0

Mam ciągnik Ursus 330m i nie działał ani wałek ani podnośnik, rozkręciłem wymieniłem tarcze sprzęgła i teraz podnośnik i wałek działa kiedy sam chce. ;/ Kiedy jeżdżę to bardzo mi szarpie koła... Co może być? Może źle włożyłem tarcze? Czy to może być to? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To by nie mógł sprzęgła wcisnąć,pewnie trzeba tylko ustawić


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario330    1

no tarcza jest prawidłowo założona.ale 2 stopnia wogóle nie ruszałem bo tarcza jest gruba widac bez rozkręcania docisku.regulowałem sam 1 stopien i ciagle to samo.teraz są do oporu śruby łapek przykręcone i nie wiem czy to dobrze...a dodam że 2 stopien działa prawidłowo.

Edytowano przez mario330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro1991    237

a Jak tarcza wchodziła na frez łatwo czy ciezko sie przesowała?, jezeli ciezko to na zgaszonym ciągniku włacz 6 bieg i na sprzegle odpal ciagnik (najlepiej gdyby nie odsprzegliła to rob to na wiekszej przestrzeni dla bezpieczenstwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pewnie docisk się zaciął, trzeba rozkręcić te śruby regulacji ile się da, poruszać pedałem i powinno odskoczyć,i wtedy doregulować,aa czasem nie pękł kamien pod dźwigienką? sprawdź czy pierścień ślizgowy docisku jest równoległy do łożyska oporowego


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Cytus
      Panowie mam pytanie bo wymieniłem tarcze 1 i 2 stopnia i po zakręceniu docisku łapki sie za bardzo cofnęli w stronę sprzegla i jest straszny luz na pędzle co moze byc przyczyna?
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj