Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaraza ziemniaka

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 maj 2007 - 20:26

Zaraza ziemniaka Chciałbym sie dowiedziec jak u Was z tym jest i kiedy to pryskacie?? Mam zamiar pryskac jutro nawozem dolistnym i tak mysle ze mógłbym dożucić jakiś środek?? Myślalem o Gwarancie, Brawo 500 lub helm-cymi. A za jakieś 3 tygodnie pojechac Pytonem Consento?? Co Wy na to??? Czekam na odpowiedzi :lol:

Pozdrawiam!!

młody17

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaraza ziemniaka Dzisiaj, 09:03
  •  

#2 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 08:25

Zaraza ziemniaka ja daje helm cymi plus regent na stonke bo już sie pojawia i w zależności od potrzeby co drugi tydzień powtarzam . U mnei w okolicy neiktórzy pryskaja na zaraze po 5 razy ale to nei jest do końca ze zaraza niszczy zimniaka wszystko zależy od odmiany jedna jest mniej druga bardziej podatna
\

#3 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 22:07

Zaraza ziemniaka za jakieś 2 tyg. na początek ridomil gold, potem jakiś wgłębny np curzate, potem pyton, antracol, na koniec altima 3x. prawie wszystkie odmiany zachowują zdrowotność. do tego basfoliar i actara przy stonce.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 17:32

Zaraza ziemniaka Opryskałem wczoraj trochę i dzisiaj resztę i dałem Bravo 500 (myśle że za tydzień jeszcze raz powtóże zabieg nim) Actare, ekolista i Agrolef-a Totala 20-20-20 :D Zobaczymy za kilka dni jak beda wygladać :D

Dzienks za propozycję i oczywiście czekam na następne :D

Pozdrawiam młody17

#5 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 21:25

Zaraza ziemniaka na zaraze ziemniaka pierwsy oprysk nalezy wykonać w 7tygodniu po posadzeniu a później co 2tygodnie naprzemiennie środek działający wgłębnie i kontaktowo

#6 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 09 czerwiec 2007 - 21:24

Zaraza ziemniaka Pryskałem Pencozeb +actara(stonka) +nawóz dolistny, powtarzam tak za 2 tygodnie tym samym srodkiem i jakoś od ok 10 lat nic sie nie dzieje z ziemniakami
ps
wiem wiem ,,,jak mozna 2 razy tym samym pryskac ale się sprawdza

#7 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 06:34

Zaraza ziemniaka

za jakieś 2 tyg. na początek ridomil gold, potem jakiś wgłębny np curzate, potem pyton, antracol, na koniec altima 3x. prawie wszystkie odmiany zachowują zdrowotność. do tego basfoliar i actara przy stonce.

myśle że stosujesz najlepsze środki...są coprawda drogie>ale skuteczne...ja ridomil kupuje głównie do warzywek(cebula por cukinia) a w ziemniakach to corok inne środki stosuje>w tamtym roku jechałem :pyton naprzemiennie z jakimś tanim kontaktowym>w tym roku curzate indofil antracol...już mi ziemniaczki mimo wszystko upadły(jeszcze niecałkiem ale dzisiejszy deszcz ich pewnie dobije)....>a na stonke regent>ale na drógi rok zrezygnuje z niego...

#8 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 12:04

Zaraza ziemniaka jeśli chodzi o stonke to nie byłem zadowolony z regentu w tym roku . Wyczytałem gdzies o apaczu na hektar koszt około 40 zł super sparwa wszystko padło . pozdrawiam
\

#9 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 19:35

Zaraza ziemniaka ja od dawna stosuje regent..ale w tamtym i w tym roku sie niesprawdził musiałem poprawiać drugim zabiegiem...zrezygnuje z tego środka na przyszłość(prawdopodobnie jest już rozcieńczany) bo mimo wysokiej dawki stonka niespada wszystka B) trzeba zmienić na coś z inną substancją czynną . Nie wiem jeszcze jaki to będzie środek....zobaczy sie na drugi rok :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 21:03

Zaraza ziemniaka

Pryskałem Pencozeb +actara(stonka) +nawóz dolistny, powtarzam tak za 2 tygodnie tym samym srodkiem i jakoś od ok 10 lat nic sie nie dzieje z ziemniakami
ps
wiem wiem ,,,jak mozna 2 razy tym samym pryskac ale się sprawdza

to można tak actare9na stonke) z grzybobójczym łącznie....ciekawostka...tak sobie myślałem że (jeśli chodzi o stonke) to właśnie na ten środek sie przeżuce

#11 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 sierpień 2007 - 21:35

Zaraza ziemniaka ja stosuje Actara razem z pencozeb x2 zabiegii +udaje sie co roku :P

#12 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 08 maj 2009 - 22:01

Zaraza ziemniaka Żeby nie zakładać nowego tematu - zastanawiam się jaki kupić środek na zarazę (o działaniu układowym albo wgłębnym) - Toska 72,5 WP, Tanos 50 WG, co lepsze? Co polecacie?

#13 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 09 maj 2009 - 20:45

Zaraza ziemniaka Są to podobne preparaty zawierają tą samą substancję aktywną o działaniu wgłębnym cymoksanil ,natomiast inne mają substancje o działaniu kontaktowym wydaje mi się ,że ta zawarta w Tanosie jest nowocześniejsza, jeżeli różnica w cenie nie jast duża wybrałbym Tanos 50WG.

#14 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 10 maj 2009 - 15:09

Zaraza ziemniaka W końcu kupiłem Galben - niestety w sklepie przy WGRO nie mieli nawet Chwastoxu :P, a co dopiero jakiejś tam Toski (pan nawet proponował mi - tu cytat - "Kużate" :P )

#15 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 czerwiec 2011 - 09:18

Zaraza ziemniaka Przepraszam za odkop, ale mam pytanie. Czy można mieszać opryski na stonkę i zarazę?

#16 Share dlugin

dlugin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 14:55

Zaraza ziemniaka [quote name='lukaasz' timestamp='1309162735' post='744039']
Przepraszam za odkop, ale mam pytanie. Czy można mieszać opryski na stonkę i zarazę?
[/q
no pewnie ze tak :rolleyes: normalna sprawa :rolleyes:

#17 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 21:31

Zaraza ziemniaka ja osobiście ich nie łączę , na szkoleniu gościu mówił że niektóre środki się gryzą , tzn spadek działania . nie polecił mi łączyć acrobatu i apacza. Apacz na stonkę jest ok , działał na polu przez 3 tygodnie.
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 20:24

Zaraza ziemniaka Tydzień temu ziemniaki były opryskane na zarazę środkiem curzate w dawce 2kg/ha (taka jest zalecana na opakowaniu) do tego był dodany mocznik w stężeniu ok 6,5% byłem dzisiaj na polu i część krzaków straciła turgor zaczyna się kłaść i nie wiem czy to mogła byc wina tego zabiegu dodam że solidnego deszczu nie było już z miesiąc? Jest szansa że jeszcze się podniosą?