Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik?

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marceli

marceli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 23:51

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? zaglądał ktoś na agrotrader.pl jest tam pelno ciągników typu fendt 411 vario 2003r za kilka tys euro?? to jakies "wałki" ktos kręci chyba na tym

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Dzisiaj, 13:23
  •  

#22 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 12:03

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? właśnie że źle myślicie. kraj ma duże znaczenie ponieważ w takiej francji gospodarze są bardzo duzi, mają po pare tys ha, po za tym tam gospodarze łączą się u kupują maszyny wspólnie, także wyobraźcie sobie jak jest wygląda ciągnik który ma paru właścicieli a na dodatek francuzi sami sobie prowadzą serwis czyli robią to jak chcą ;) sam znam przypadek gdzie człowiek kupił JD dwu letniego i korek od spustu oleju nie był dotykany a olej czarny jak smoła :) także tłumacze że ciągnik najlepiej kupować tam gdzie są mali rolnicy w Holandi tacy są i serwis prowadzi firma tak samo jak w niemczech. moim zdaniem najlepiej z tych krai brać :)

#23 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 15:25

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? @dawid2795x, znajomy handlarz ma MF'a 6180 do sprzedania, maszyna jest w całkiem niezłym stanie posiada elektrohydrauliczny rewers, nie pamiętam jaki przebieg ale wiem, że chce za niego coś koło 60 tys.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#24 Share dawid2795x

dawid2795x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Sport

Napisany 09 marzec 2010 - 15:45

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Ile kosztuje sprowadzenie ciągnika z Anglii chodzi mi o cenę transportu ?
Czy to możliwe ze taki ciągnik kosztuje tak mało kosztuje?link
Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

#25 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 15:56

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Także widziałem te oferty tanich ciągników. Jeszcze kiedyś w autogiełdzie. Miałem zamiar kupić jakiś, zadzwoniłem do gościa, który chciał od razu zaliczkę- to mu z góry podziękowałem. Za jakiś miesiąc później znalazłem info bodajże w Tygodniku Rolniczym jak gościu (prawdopodobnie ten sam) kantował rolników, którzy wpłacali zaliczkę i na tym kontakt się kończył.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#26 Share dawid2795x

dawid2795x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 16:04

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Aha mój kolega pisał tam do tego gościa i mu odpowiedział ze można przyjechać zobaczyć i pisze tez ze ma wszystkie dokumenty.

#27 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 17:21

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? To może inny handlarz. Ale za te pieniądze to musi być coś nie tak. Gdybyś miał kupować to nie wpłacaj żadnej zaliczki tylko gotówka, oryginalne papiery i zabieraj go do Polski. ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#28 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 17:52

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? hahaha dobry bajer z tym JD ;) nie wierzcie w takie rzeczy

#29 Share dawid2795x

dawid2795x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 19:49

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Mam pytanko czy ktoś zna jakiegoś handlarza lub kogoś który możne wyjechać np ze mną za granice i pokazać mi gdzie tam są komisu lub miejsca gdzie są tanie ciągniki i jak się jakiś znajdzie dobry ciągnik kupić go? ;)

#30 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:18

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? a jaki ciągnik kolege interesuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:34

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Kolego jak chcesz kupic ciagnik to pakuj 4 litery do auta i jedz za miedze cos poszukac. Handlarze jak zawsze szukaja najtaniej czyli zajechane,zeby sprzedac jak prawie nowy w Polsce.Jest duzo stron z ogloszeniami na necie.Spisujesz kilka ciekawych propozycji ,bierzesz GPS ,dwa kilo kielbasy :) i jedziesz szukac. Handlarz Cie zawiezie do 2-3 komisów i jak Ci nic nie bedzie pasowało to ma Cie w tyle i wraca do Polski bo dla niego to nie wycieczka a biznes.Ale zeby jechac kupowac trzeba miec kase w kieszeni bo jezdzic kilk razy to bez sensu.Europa jest nieduza wiec szerokiej drogi...

#32 Share pustaczyskodrungol

pustaczyskodrungol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 15:13

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Jak sprowadzać to najlepiej z Narwi jak za 50 tyś to pronara 82a.

#33 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 17:43

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Za 50 tys to nie ma co po europie jexdzić. Ci co sprowadzaja maszyny mają często znizki u handlarzy na zachodzie bo biorą hurtem kilka sztuk więc na jedno wyjdzie nie zapominaj o koszcie transportu. Teksty w stulu że z jednego kraju nie warto bo katuja z innego bo nie dbają uważam za głupote. ktoś spotkał się z jednym przypadkiem i odrazu uogólnia a to przecież zalezy od użytkownika. Myslenie że holandia jest mała i małe gospodarstwa są to szczyt głupoty. Widziałem w holandi kilkunastoletnie ciągniki w super stanie a inne zgnojone u jednego handlarza. To samo dotyczy innych krajów w tym francji angli i niemiec.

kupno u rolnika w domu jest możliwe jesli masz niskopodwoziówke lub naczepe z najazdem. policz koszt takiego transportu. taniej jest wozic zwykłym tirem bo licza w jedną strone ale najlepiej mić 3 sztuki no i ograniczeniem jest wysokosc. I jeszcze jedna reguła czym dalej na zachód tym taniej.

#34 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 18:23

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Co do transportu z Anglii to od 5 tyś zł w górę.

#35 Share qamil

qamil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Napisany 23 marzec 2010 - 17:35

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Ile może kosztować sprowadzenie ciągnika z Hiszpani? Bo kolega mojego ojca jeździ tirem i on mógłby przywieźć (nawet kilka sztuk) za ok 3/4 tyś euro czy to sie opłaca. Jak to jeszcze jest z opłatami na granicach, czy coś się płaci?

#36 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 18:11

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Hiszpania jest w uni więc opłat zadnych nie ma jesli kupisz 3 sztuki naraz to zważywszy na to ze tam sa tańsze jest to jakies wyjśćie a co do ceny no cóz oni jeżdża po 1 lub 0,8 euro za km zresztą nie wiem jakie teraz są ceny policz kilometry i bedziesz miał cene. Tam jexdzi sporo tirów z polski więc znalezienie jadącego z powrotem może nie być trudne tylko warunek trzeba kupic 3 sztuki. Jednego wieźć sie nie opłaca.

#37 Share qamil

qamil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Napisany 23 marzec 2010 - 20:16

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Dzięki za pomoc

#38 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:28

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Kraj raczej nie ma znaczenia, bo ciagniki wg mnie wychodza z fabryki takie same do wszystkich krajow. Problem polega aby taki uzywany ciagnik dokladnei zdiagnozowac przed kupnem. Oczywiscie to nei uchroni kupujacego przed kupnem jakiegos zlomu, bo moga byc przypadkowe awarie nie koniecznie wynikajace z tego skad ciagnik byl. Warto zawsze sprawdzic, podlaczyc kompa pod ciagnik lub wziac osobe ktora naprawde sie zna. TO i tak czasami nei wystarcza bo po kilku miesiecznej pracy ciagnikiem(maszyna) moze sie cos stac. Nie zobaczymy czy wewnatrz silnika i przekladni cos jest nie tak... Tak to jest jak kupuje sie uzywke...

#39 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:31

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik? Najlepszy jest oczywiście nowy, lecz gdy decydujemy się na używany (z zagranicy) to najlepiej mieć jakiegoś znajomego w rejonie, w którym chcemy ten ciągnik kupić. Zawsze to wiadomo (mniej więcej) jak był eksploatowany oraz na jakim faktycznie areale pracował. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share aaaaaaaa

aaaaaaaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 październik 2013 - 19:05