Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V

91 odpowiedzi na ten temat

#81 Share ziemowitpl

ziemowitpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 luty 2013 - 13:07

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V problem z tym ukladem taki ze laduje tylko ten akumulator przy wlaczniku masy aten drugi siada

http://www.pronar.pl...ETYN_4_2004.pdf jak to jest z tym ladowaniem . co do rozruchu palilem kiedys go u elektryka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Dzisiaj, 07:21
  •  

#82 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 20 luty 2013 - 10:29

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Witam.
Mam Belarusa 820 z rozruchem na 24V, a instalcją na 12V... Wczoraj siadły mi aku, więc postanowiłem podładować, ładowałem na 24 V, po przeczytaniu tematu zorientowałem się, że tak nie wolno, i tu moje pytanie czy nic nie uszkodziłem, ładowałem tak ok. 1 godz. żaden odbiornik nie uległ uszkodzeniu, dodam że ładowałem prądem ok. 7-8 A?? Mam prostownik na 24 V jak i na 12V, chce ładować aku przy śrubie, przy rozruszniku(przewód od aku), jakim napięciem ładować, skoro na tej śrubie występuje napięcie ok. 24V (nie mam dokładnego miernika więc może być troche błędu)??? A mam też w prostowniku rozruch , więc chyba pasowało by rozruch robić na 24V (prostownik Bester Herkules 501)??? Ładowanie przy alternatorze jakoś mi się "nie widzi'', ponieważ łatwo tam o styk z masą "-", bo są małe styki...
Mam tą "puszke" przed chłodnicą, nie rozkopywałem instalcji, ale tak mi się wydaje, że napięcie z alternatora idzie do tej "puszki", a po tem do rozrusznika...
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#83 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 luty 2013 - 11:42

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Na śrubie rozrusznika masz 24V, więc nic nie uszkodziłeś ładując w ten sposób.

#84 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 20 luty 2013 - 13:09

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Tak 24V. No nie wiem, bo jak wsiadłem to tak jak by śmierdziało elektrolitem z aku... A czy jak bym ładował w tym miejscu 12 voltami to nie uszkodze prostownika?? Naładuje je napięciem 12v, jak jest 24v??
KPK Kumurun Team

#85 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 luty 2013 - 13:22

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Nie naładujesz.

#86 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:51

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Też tak myślałem tylko chciałem się spytać Profesionalisty ;) A wytłumacz mi ten dziwny zapach elektrolitu?? A może to przez to, że tak jak ktoś tu mówił najpierw ładuje 1 aku, a potem 2, (a jak dobrze wiemy musi być prąd ładowania 1/10 pojemności), nie wiem jaką mają poj, te aku, i to może przez to, że za duży prąd szedł na 1 aku... Ładowałem na 2 biegu w prostowniku, amperomierz w nim pokazywał 7-8 A, następnym razem będe ładował na 1... Aku zamieniam co rok ze sobą, ponieważ pożyczam je do Bizona, i wtedy zamieniam przy okazji.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#87 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 21 luty 2013 - 11:28

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Tam masz połączenie szeregowe, więc ładujesz dwa akumulatory jednocześnie. Prąd 7-8A na pewno im nie zaszkodzi. A zapach elektrolitu oznacza awarię akumulatora, możliwe zwarcie którejś celi. Ale nie jest to regułą.

#88 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 luty 2013 - 14:33

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Aha, no fakt sory... Myślę że to nie zwarcie, bo by się chyba gotował przy ładowaniu (raz taki przypadek miałem), kiedyś w tym aku mi się wytopił słupek, i przy nadlewaniu też podobnie śmierdziało... Te aku trzymały całą zimę, tylko teraz jak go miesiąc nie odpalałem to siadły dopiero, a chyba przez to, że stały w ciągniku by się nie zrobiło zwarcie w nim... Dziękuje za pomoc ;)
KPK Kumurun Team

#89 Share adikon532

adikon532

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 15:53

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V mam pytanie mam rocznego belarusza 820 i od jakiegoś czasu nie działają mi kierunkowskazy I cały zegar wskaźników z paliwem, ladowaniem, cisnieniem oleju i pnełmathyki sprawdzałem bezpieczniki wszystkie są sprawne proszę o pomoc

#90 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 15:56

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V W czym Ci pomóc? Przyjechać i Ci to zrobić? Poza tym co to ma wspólnego z podłączaniem prostownika?

#91 Share adikon532

adikon532

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:43

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V ja pytam sie jak może być przyczyna tej usterki a co do tematu to nie ma znaczenia to tez instalacja elektryczna

A ja pytam, dlaczego zadajesz pytania nie odnoszące się do danego tematu, może dla Ciebie nie ma znaczenia gdzie i co piszesz, jednak dla wszystkich innych użytkowników ma i radzę się dostosować do tego !!!!!

Edytowany przez MAT912, 16 marzec 2013 - 20:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#92 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:48

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Temat mówi o prostowniku a nie o usterkach instalacji. A co do deski.... sprawdź masę. Musi być doprowadzona do każdego wskaźnika i każdej żarówki bo deska rozdzielcza jest z tworzywa. Probówka do ręki i heja.

Edytowany przez seweryn20, 16 marzec 2013 - 19:49.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź