Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V

91 odpowiedzi na ten temat

#1 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 05 marzec 2010 - 18:58

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Tak jak w temacie,jak a raczej gdzie podłączyć prostownik 12v w MTZ 820 z rozruchem 24V,aby nie rozłączać akumulatorów i zostały naładowane oba.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Dzisiaj, 15:32
  •  

#2 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:09

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V w tych traktorach nie ma takiej mozliwosci w serwisie mi powiedzieli ze trzeba wyciagac kazdy akumulator osobno i ladowac

#3 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 05 marzec 2010 - 19:35

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Jeżeli instalacja jest 12V a rozruch 24V to prostownik podłączasz plusem do wyjścia z alternatora a minus gdzie wygodnie na masę. ( chciałbym porozmawiać z tym serwisantem żeby mi wytłumaczył w jaki sposób ładuje alternator te akumulatory czy też je wyciąga i osobno ładuje) ;) :D :D

#4 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 marzec 2010 - 19:46

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V  widać rozum serwisu :-) dokłądnie jak kolega wyżej napisał p\naładujesz bez problemów   

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:49

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Ludzka głupota nie zna granic (mam na myśli serwisanta), bo serwisanci myślą że rolnik nie ma pojęcia o niczym i takie głupoty mu wciskają. . Tak jak pisali poprzednicy odnośnie podłączenia.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:54

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V  I prawdą jest , że jak sam nie zrobisz to Ci nikt nie zrobi a w serwisie to  tlyko żeby im zapłacić to Ci naładują ..... UMIESZ LICZYĆ LICZ NA SIEBIE BO TWOJE SZCZĘŚCIE INNYCH JE... i wychodzi na to że to przysłowie to prawda  ;)  

#7 Share BAGHIS1

BAGHIS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:04

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V o następny serwisant co pojęcia nie ma - ale co się dziwić w serwisach pracują absolwenci zawodówek, którzy mieli znajomości u jakiegoś dilera i nie ważne czy po za skończoną szkołą mają pojęcie do tego co robią.
assasasas

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:20

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Kolego w niektórych przypadkach nie liczy się szkoła tylko czy robi się to co się lubi czy to że się musi.

Są takie zawody do których nie jest potrzebne duże wykształcenie tylko dobry tok rozumowania.

Tak dla porównania : Ja w technikum miałem w 3 klasie 1 dzień praktyk i w 5 klasie 1 miesiąc i nic poza tym, zaś w zawodówce mieli po 2 czy 3 dni w klasach 1-2 i chyba 4 w 3 i jeżeli był ktoś kto się chciał nauczyć to się nauczył praktyki w zawodówce a w technikum teoretycznie dużo rzeczy wiedzieliśmy ale nawet tego nikt na oczy nie widział.

I nie ceń kolego tak nisko ludzi po zawodówce (mam wyższe żeby nie było że mnie uraziłeś i się tak unoszę).

Wykształcenie to nie wszystko.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 00:36

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V panoiwie macie racje o tym nie pomyslalem ale ten traktor mam 2 miesiace i nie mysle o ladowaniu akumulatorow . az wstyd sie przyznac ze jestem takrze elektrykiem
a najbardziej w serwisie wkorwilo mnie to ze jak spalila mi sie tarcza chamulcowa to dopiero mi powiedzieli ze w fabryce zle sa ustawiane i tarcza do wymiany we wtorek i nie chca uznac gwarancji . a sami sie przyznaja ze to nie moja wina

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 12:20

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V a możesz podać namiary na ten serwis? zakładam że oni sprzedali Ci ciągnik skoro u nich go serwisujesz w ramach gwarancji?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 12:47

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V to jhest agro masz w nysie tak jest firma ok co do czesci ale ta tarcza hamulcowa za ktora musze zaplacic to mnie wkurzylo mialem kupic drugi traktor mniejszej mocy jako pomocniczy ale wezme chyba zetora proxima

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2010 - 14:31

Tak jak w temacie,jak a raczej gdzie podłączyć prostownik 12v w MTZ 820 z rozruchem 24V,aby nie rozłączać akumulatorów i zostały naładowane oba.

Zrób sobie wyjście z prostownika zakończone wtyczka pasującą do gniazda zapalniczki lub zasilania świateł przyczepy.

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 14:51

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Do gniazda świateł przyczepy? Jest tam masa (-) ale plus pojawia się dopiero przy włączonych światłach?
KPK Kumurun Team

#14 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 14:52

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V A zapytam z ciekawości, jakim prądem ładujecie te akumulatory przy podłączeniu w ten sposób (do alternatora i masy)?

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 15:01

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Prawidłowy prąd ładowania to 10% pojemności akumulatora. Jest to napisane w karcie gwarancyjnej. Poza tym zawsze możesz podłączyć miernik i sprawdzić napięcie. W granicach 14,5 v akumulator 12 voltowy.
KPK Kumurun Team

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2010 - 16:10

Do gniazda świateł przyczepy? Jest tam masa (-) ale plus pojawia się dopiero przy włączonych światłach?

Gniazdo przyczepy posiada wolny pin do światła przeciwmgielnego.Załączenie tam stałego + w wygodny sposób umożliwia wykorzystanie tego gniazda do różnych celów

#17 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 16:28

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Jeśli tylko rozruch jest na 24V a reszta instalacji na 12V, to nie musisz nic kombinować tylko 'plus' podłączasz do rozrusznika a 'minus' na masę. Na rozrusznik płynie prąd 24V jedynie podczas rozruchu a normalnie tam jest 12V- przynajmniej ja tak mam w ursusie z instalacją 12/24V.

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 16:53

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Fakt.można i tak zrobić z gniazdka. Proste, wygodne, nie przekombinowane.
KPK Kumurun Team

#19 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 06 marzec 2010 - 17:33

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Rusek to dziwna maszyna i na rozruszniku ma cały czas 24V.Ale podpięcie się z + do alternatora rozwiązuje problem.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share BAGHIS1

BAGHIS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:35

Jak podłączyć prostownik 12V w instalacji 24V Sadek wczytaj się uważnie w moją wypowiedź to zauważysz że nie mam nic do wszystkich ludzi po zawodówce, tylko do tych którzy dostają pracę po znajomości a pojęcia o niej nie mają

szacun za czujność :blink:
assasasas

Dodaj odpowiedź