Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power?

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesiek19863

grzesiek19863

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 17:37

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Chce kupic ciagnik Massey Ferguson 3125 i mam do wyboru skrzynie 16+16 i czy to jest skrzynia PowerShift?? na desce nie ma zadnych lampek od skrzyni wiec nie wim jaka to skrzynia.Sasiad ma MF 3095 i ma na desce lampki A i B ludek stojacy i biegnacy to co innego jak w tym MF 3125 co podalem w linku?? inna skrzynia? czy ma jakas inna nazwe? dokladnie to jest ten traktor http://www.allegro.p..._4x4_igla.html. Czy moze jest lepsza skrzynia DynaShift?? bo tam sa chyba A B C D tak? Wiec ktora skrzynia jest najlepsza? Bez lampek na desce czy z lampkami A B czy z lampkami A B C D?? Jest ktoras z nich mechaniczna?? Ktora jest najmniej wadliwa??? POMOCY!!! gubie sie w tym!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Dzisiaj, 05:02
  •  

#2 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 18:47

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Coś mi się wydaje że jest podobny temat, ale nie jestem pewien ;)

W tych seriach Massey'ów montowano dwa rodzaje skrzyni biegów:

16x16 - to jest ta (jak napisałeś) z tym "ludzikiem" biegnącym i stojącym :D To jest taki dwustopniowy dynashift... Zmiana półbiegów z "A" na "B" lub z "B" na "A" odbywa się poprzez wciśnięcie guzika po prawej strony kierowcy (obok włączania przedniego napędu)

32x32 - to jest właśnie skrzynia DYNASHIFT, posiada cztery zakresy : A<B<C<D. Przełączamy półbiegi za pomocą "dźwigienki" (coś takiego jak od kierunkowskazów w samochodzie), znajduje się ona przy kierownicy po lewej stronie (jest tuż pod ręką). Według mnie jest to nawet wygodniejsze miejsce a jeżeli miało to by być na dźwigni zmiany biegów głównych... Przy orce da się odczuć różnice (nie trzeba odrywać ręki od kierownicy :D ) B)

Sam posiadam MF 3655 z Dynashif'em i zdecydowanie polecam Ci właśnie tą skrzynie, jest o wiele lepsza od 16x16, bo masz więcej półbiegów, bardzo przydatna rzecz do pracy w polu... (płynniejsza jazda, bez wciskania sprzęgła)

Co do awarii... Te skrzynie się nie psują (wbrew jakimś opinią wymyślonych przez tępych ch*** ;[ )

#3 Share grzesiek19863

grzesiek19863

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:17

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Czyli jakby nie bylo to w kazdym modelu 3xxx skrzynia DynaShift jest najlepsza. Zastanawiem sie tez na MF 3095 tylko z Dyna bo sasiad ma PowerShift i synchronizator mu padl!! nie podoba mi sie ta skrzynia strasznie delikatna jest.I jescze jedno slyszalem ze Masseye serii 3xx5 sa wadliwe pod wzgledem elektroniki s skrzyni!! Ze te z serii 3xx0 sa duzo lepsze.hmmm ciekwae ile w tym prawdy. Dziekuje za Odopwiedz na wczesniejszy post. pozdrawiam.

#4 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:27

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Hymm... Takie... "mówienie" na temat awaryjności Massey'ów, a tym bardziej skrzyni biegów w MF'ach jest strasznie irytujące... Nic w tych modelach nie ma wady fabrycznej, ani nie psuje się nagannie często...
Ja jeszcze nie spotkałem się ze złą opinią na temat Massey'a tej serii, od bezpośredniego użytkownika.
Elektronika skrzyni??? ;) Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi... Chyba że psuje się coś, czego nie ma... to ok :D

#5 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:12

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? skrzynia powershift była dopiero w serii 62xx i 82xx ta seria miała aytotronic 16x16 lub datatronic chyba i miały dynasfitf 32x32 ale te późniejsze po 92 chyba
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#6 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 07:09

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Bzdura to co ariss pisze, w serii 3xxx były 2 rodzaje skrzyń a po 93 wszedł jeszcze jeden czyli dynashift.A autotronic i datatronic to rodzaj komputera pokładowego w datatronic jest komp na słupku!!! i napis na drzwiach nie ma powiązania ze skrzynią !!!!Co do elektryki skrzyni za pewne chodzi o elektrozawory ale jak się dba o to to śmiga dobrze. Elektryka w tym ciągniku jest nadzwyczaj dobrze zabezpieczona, każdy przewód na zewnątrz ciągnika jest w oplocie (przynajmniej u mnie).
Objaśnie co i jak:

16x16 - 4 biegi podstawowe + źółw/zając + jeden półbieg (powershift)(załączany zależnie od rocznika w gałce albo na desce roździelczej).
32x32 - 4 biegi podstawowe + żółw/zając + jeden półbieg (powershift)(załączany zależnie od rocznika w gałce albo na desce roździelczej + Rewers A i B
32x32 dynashift - 4 biegi podstawowe + zółw/zając + 4 półbiegi (załączane dźwigienką za kierownicą)

Jeździłem tymi ciągnikami z każdą skrzynią no i wydaje mi się że najlepsza ta która ma najwięcej przełożeń. Wydaje mi się że na tereny górzyste najlepsza jest dyanshift, lecz każda jest dobra bo nie słyszałem od nikogo że narzekał by na brak przełożeń w jakiejkolwiek przekładni. Na pewno najprostsza i najtańsza w naprawie jest 16x16 później 32x32 no i na końcu dynashift, Lecz jak kupisz zadbany sprzęt i nie będziesz olewał serwis i co by olei nie mieszać to będzie działała każda.

Pozdro

#7 Share grzesiek19863

grzesiek19863

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 11:32

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Mam jeszcze jedno pytanie. Ile pala Masseye 3125 i 3120??? w orce i podczas pustych przelotow. Planuje kupic ktorys z tych modeli do wożenia kukurydzy na kiszonkę. Ciekawy jestem jak ze spalaniem. Mialem wczesniej Masseye 399 105KM silnik 6 cyl bez turbo. I ON przez caly dzien wozenia miescil sie w 80l!! przy czym fiat 75KM brakowalo tych 80l! To w moim MF 399 wychodzilo 6,5L na mth. A jak jest z tymi wiekszymi z turbina np w modelach 3125 lub 3120?

#8 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:52

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Ja mam masseya 3125 trudno mi określić ile dokładnie spala ale na pełnym baku zorałem 10 hektarów ciężkiej ziemi (glina)
Pług - 4skibowy obracany na szerokich odkładniach, myśle że to nie jest tak dużo,wiadomo nie ma co tych traktorów poruwnywać do nowych;P
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#9 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 03 listopad 2011 - 20:11

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? witam. Dodam coś od siebie. Jestem użytkownikiem MF 3125 Dynashift. Ciągnik chodzi bez zażutu:) staramy sie co roku wymieniać olej w skrzyni i nie ma z nią żadnych problemów, a skrzynia z dynashiftem to czysta przyjemność podczas jakichkolwiek prac, nie trzeba tyle wajchować podczas jazdy. Ze spalaniem też nie jest najgorzej, podczas orki wychodzi nam tyle samo co w ursusie 1014 tyle tylko że MF ciąga większe pługi i niekiedy wyjdzie nawet trochę mniej w zależności od głębokości pracy. Jak masz jakieś pytania to pisz na pw z chęcią odpowiem:) POZDRAWIAM:)

#10 Share lukikokocik

lukikokocik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:51

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? [quote name='radex' timestamp='1320347516' post='806964']
witam. Dodam coś od siebie. Jestem użytkownikiem MF 3125 Dynashift. Ciągnik chodzi bez zażutu:) staramy sie co roku wymieniać olej w skrzyni i nie ma z nią żadnych problemów, a skrzynia z dynashiftem to czysta przyjemność podczas jakichkolwiek prac, nie trzeba tyle wajchować podczas jazdy. Ze spalaniem też nie jest najgorzej, podczas orki wychodzi nam tyle samo co w ursusie 1014 tyle tylko że MF ciąga większe pługi i niekiedy wyjdzie nawet trochę mniej w zależności od głębokości pracy. Jak masz jakieś pytania to pisz na pw z chęcią odpowiem:) POZDRAWIAM:)
[/quote]

witam mam zamiar zakupić fergusona 3060 ktoś może podpowiedzieć jaką dokładnie skrzynie wybrać myślałem o 16*16. Rocznik około 1990. Pomoże ktoś?

[quote name='lukikokocik' timestamp='1320694680' post='809101']
witam mam zamiar zakupić fergusona 3060 ktoś może podpowiedzieć jaką dokładnie skrzynie wybrać myślałem o 16*16. Rocznik około 1990. Pomoże ktoś?
i co to znaczy 4WD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 21:13

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? 4WD to napęd na 4 koła. Polecam skrzynie dyna shift 32x32
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#12 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 07 listopad 2011 - 22:30

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? 4 wheel drive... Szukanie nie boli :mellow:

Edytowany przez andrejus, 08 listopad 2011 - 08:00.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#13 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 23:21

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? polecam 16X16 są mniej awaryjne i mniejszy koszt w naprawie w razie awarii

#14 Share lukikokocik

lukikokocik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:07

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? dziekuje a 16*16 ale power? czy jaką a lepiej datatronic czy jaki?

#15 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 18:00

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Datatronik to rodzaj komputera na słupku, a skrzynia 16*16 chyba jest jedna, zobacz tu http://www.konedata....rit/MF3050b.htm

#16 Share lukikokocik

lukikokocik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 21:34

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? no tak dzieki wiem ze sa datatronik i autotronik spotkałem sie z tym ze ten drugi tez ma komputer na słupku jak je rozpoznac który jest który? czyli skrzynia jest tylko 16*16 powershift ?

Edytowany przez lukikokocik, 09 listopad 2011 - 21:42.

#17 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 17:59

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Jaki komputer to na dzwiach powinno być napisane ale to jest mało ważne jaki, skrzynie są dwie 16x16 i 32x32, w poprzednim poscie podałem ci link do strony gdzie jest wszystko napisane.

#18 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 18:36

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? Autotronic to nazwa modułu znajdującego się pod prawym stopniem kabiny. Ma on sterować załączaniem przedniego mostu,WOM,blokady i kilkoma jeszce funkcjami. Trafiają się egzemplarze które zamiast tego miały zwykle przekaźniki i te mogą mieć nadrzwiach napis Electronic. Do komputera to mu jeszce bardzo daleko, bliżej do sterownika PLC.
A to na słupku niczym nie steruje a tylko może pokazywać kilka mniej lub bardziej przydatnych parametrów.Autotronic w pewnym momencie stał się standardem więc zaczęto pisać datatronic jako wersję bogatszą. Ale mnie cieszyłby bardziej np. przedni tuz w stamdardzie niż ten wyświetlacz na słupku.

#19 Share lukikokocik

lukikokocik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 11:52

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? dzieki bardzo za przydatne info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukikokocik

lukikokocik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 18:27

Jaka skrzynia najlepsza w MF 3125?? Dyna czy Power? a może ma ktoś opis obsługi panelu sterowania hydrauliką?