Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzegło T25

200 odpowiedzi na ten temat

#161 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:51

Sprzegło T25

Wez breche do lewej reki i z przodu koniec oprzyj o rame tak abys mógł przepchać za koło wał do tyłu  , druga reka naciskaj i puszczaj sprzegło .    zobaczysz czy wał sie nie przemieszcza przód- tył

witaj kolego GoRAL 1 przy pomocy ośki sprawdziłem luz tego wału i co stwierdziłem to jest mały luz bo się przesuwa, więc to może być przyczyną że się odkształca tarcza? napisz co mam teraz robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzegło T25 Dzisiaj, 15:40
  •  

#162 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 24 luty 2015 - 06:06

Sprzegło T25

Według mnie nie jest to przyczyną tego co opisujesz bo niby dlaczego na nowej tarczy jest dobrze a później przestaje wysprzęglać?

Oczywiście luzu nie powinno być i nie jest to problem żeby go zlikwidować. Wystarczy odkręcić misę i wymienić pierścienie oporowe na podporze wału. Da się to zrobić od spodu bez większego problemu.Chodzi o pozycję 31 tutaj http://agrotrade.hom...ahent.php?g=202

#163 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 24 luty 2015 - 08:28

Sprzegło T25

też się mi to wydawało że to nie powinien być problem bo skoro po założeniu nowej tarczy wszystko jest ok. a po jakimś czasie dopiero zaczyna przestawać działać, przyczyna musi być coś innego

#164 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 marzec 2015 - 14:27

Sprzegło T25

Panowie te łapki w sprzęgle w władku da się wymienić bez rozpoławiania go ?

#165 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:09

Sprzegło T25

Da sie wymienic dzwigienki przez okienko    

sa dwa rodzaje stary i nowy typ  łatwo można to  przeoczyc bo sa bardzo podobne

#166 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 21:34

Sprzegło T25

kolego kapi 123 da się spokojnie wymienić bez rozpoławiania ale tak jak kolega wyżej pisał są dwa rodzaje stary i nowy typ dźwigienek różnią się długością, wyciągnij starą i dopiero kupuj

#167 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 21:57

Sprzegło T25

Okej właśnie tak chce zrobić, tylko żeby to wyciągnąć to muszę wyciągnąć z jednej strony zabezpieczenie i wtedy wybić ten bolec i powinno się bez problemu wyciągnoć ? 

#168 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 22:01

Sprzegło T25

tak musisz zdjąć zawleczkę z jednej strony i wybić ten bolec dasz radę ja mam duże ręce ale spokojnie można tam włożyć i wyciągnąć sprężynę czy podkładki

#169 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 18:58

Sprzegło T25

Daj dobre zawleczki by przypadkiem puzniej bolec nie wypadł

#170 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 18:31

Sprzegło T25

Panowie  łapki które miałem założone mają długość 150mm a w sklepie z częściami  w który byłem, mają o długość 155mm czy brać takie czy szukać takie o tej samej długości co stare ? :huh: :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 21 marzec 2015 - 21:32

Sprzegło T25

Może coś pomoże mój film:

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#172 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 12:22

Sprzegło T25

Witam. Wiem że już to było ale zapytam jeszcze raz w jaki sposób najłatwiej jest rozpołowić władka? Ponieważ czytałem o 2 sposobach, ale nie nie wiem jak jest łatwiej. Dodam że nigdy tego nie robiłem w t-25, raz pomagałem wujkowi przy c-335.

#173 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 20:06

Sprzegło T25

kolego nie wiem jakie masz te sposoby ale ja robię w ten sposób, że odkręcam pompę od hydrauliki odkręcam dekielek za pompą i tam rozkręcam wałek sprzęgłowy, następnie odkręcam wszystkie śruby mocujące korpus silnika ze skrzynią następnie unieruchamiam tylną część czyli koła ze skrzynią aby mi się nie gibły,potem wszystkie kabelki od rozrusznika i alternatora oraz od świateł. Zajmuje mi to około 45 minut potem rozjeżdżam na podnośniku który ma kółka bez problemu samemu można to zrobić a i zablokuj sobie przednią oś aby silnik się nie bujał na boki, ja to klinuję drewnem 

#174 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 20:23

Sprzegło T25 To pytanie już nie aktualne, rozjechałem go poprzez odkręcenie sprzęgła od koła zamachowego. Dzięki

#175 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:40

Sprzegło T25

Co do sposobów rozpoławiania to zależy jak kto woli. Pierwszy sposób, żeby odkręcać całą przystawkę hydrauliki z pompą niby wygodniej jest i łatwiej zjechać go potem ale trochę więcej właśnie odkręcania tej przystawki i tego wałka na klinach a przy okazji ten wałek jak się ruszy to później może się luzować z tego co tutaj piszą niektórzy. 

Ja ostatnio pierwszy raz w ten sposób rozpoławiałem bo zawsze poprzez okienko i odkręcanie docisku tarczy na tych 6 śrubach właśnie przez te okienko.  A co do tego pierwszego sposobu to jeszcze trzeba spuszczać olej z hydrauiki chyba że wkręci się korek w rurkę co wchodzi w pompę hydrauliczną.

Mam takie pytanie też dotyczące sprzęgła . Założyłem nowe łapki dodatkowo naspawane migomatem końcówki i mają 20 mm a wcześniej miałem bardzo wytarte i śruby wkręcone maksymalnie były te na łapkach i na cięgnie też regulacja była już do końca . Teraz mam dużo regulacji i na łąpkach i na cięgnie, wszystko jest dobrze biegi wchodzą ładnie sprzęgło luz ustawione dobrze , tylko ślizga się nie ma zrywu .( Gdy przodem ciągnika obciążnikami zapieram o drzewo to za bardzo grzebać mu się nie chce a wiem, jak ma być ... ) 

Muszę znów rozpołowić i wydaje mi się, że winne mogą być tylko te sprężyny w docisku tarczy chyba 12 sztuk ich tam jest. Wcześniej były te śruby na łapkach podkręcone na max i cięgno i może przez taki długi czas je wydusiło poza tym są od nowości.   Możliwe, że to taka przyczyna  jest bo co jeszcze innego ? A i jeszcze jedno tarcza jest w dobrym stanie prawie jak nowa i prze rozpołowieniem sprzęgło nie ślizgało . 

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#176 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 09:37

Sprzegło T25

Witam przyjechałem moim władkiemz podpiętym siewnikiem na podwórko i zanim pojechałem po bronować to wyregulowałem sprzęgło, i go roskręciłem

i sprawdziłem czy łożysko z sprzęgła się nie kręci.Potem wszedłem do ciągnika wrzuciłem bieg i puściłem sprzęgło i władek tylko delikatnie szarpną i stoi  czuć jak bieg się  wżuca. Co może być przyczyną

#177 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 22 kwiecień 2015 - 04:46

Sprzegło T25

W pierwszej kolejności sprawdź złącze za pompą hydrauliczną. Może tam puściło. Jeśli tam jest ok to spróbuj za nie go złapać jakimś kluczem i obróć wałem wtedy będziesz wiedział czy coś w sprzęgle siadło czy może w skrzyni. Jak złącze jest ok to ja obstawiam wałek sprzęgłowy albo wielowypust w tarczy.

#178 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 18 maj 2015 - 18:52

Sprzegło T25

złapałem za złącze której jest za pompą hydrauliczną i nie chciało się obracać gdy chciałem przekręcić rękami. Później rozkręciłem to łączenie i wałek sprzęgłowy się lekko kręci nawet gdy wrzucam biegi ,ale przez otwór wlewu oleju do skrzyni widać gdy obracam wałkiem sprzęgłowy to kreci się jeszcze jedno koło zębate Czy to jest objaw zepsutej skrzyni biegów ?

#179 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 18 maj 2015 - 20:54

Sprzegło T25

To kręci się wałek od wom z kołem od biegów redukcyjnych.Jak rozebrałeś do złącza wałków to trzeba było odpalić ciągnik wrzucić bieg i sprawdzić czy sprzęgło przenosi napęd bo przypuszczam że oberwało wałek sprzęgłowy albo frez albo tarczę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 18 maj 2015 - 21:27

Sprzegło T25

Ja obstawiam iż wałek sprzęgłowy oberwał i jest do wymiany bo ściągnąłem całe sprzęgło i wszystkie wielowypusty są dobre. @balcerek1 ten wałek wom i koło od biegów redukcyjnych się tak powinny kręcić gdy po rozłączeniu złącza ?