Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzegło T25

200 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:29

Sprzegło T25 Witam napisze od początku :

Mam od lat już problem z Tym sprzęgłem. Pochodzi trochę i się kończy. Trzeba tylko podciągać i podciągać. Sprzęgło było robione na wiosnę (tracza, łożysko, łapki, sprężynki), wyregulowane pochodziło dwa i pół miesiąca i nie ma. (Sprzęgło ciągnie, nic nie daje wciśniecie pedału, bo ciągnik jedzie, wystarczy tylko na śrubach od łapek dać po obrocie i działa. Za tydzień dwa trzeba to samo robić)

Mechanik mówił mi że to jest źle zrobione, powinno być mniej więcej tak jak narysowałem(ktoś musiał kiedyś w nim grzebać. Jest spawane bo musiało się oberwać, albo się ukręca powoli) :

Dodany obrazek
sprzęgło bierze odtąd :
Dodany obrazek
a tak wygląda w środku :
Dodany obrazek

Mierzyłem odstęp tego płaskownika do ramy silnika, bo myślałem że się ukręca ale guzik nie ukręca się odstęp wynosił 18 cm i wynosi.
Dodany obrazek
Czy może być tak że ukręcają się te widełki co wypychają łożysko, a tego nie można zauważyć ? (Zaznaczone na zdjęciu)

Edytowany przez pawel807, 31 styczeń 2012 - 20:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzegło T25 Dzisiaj, 07:52
  •  

#62 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:45

Sprzegło T25 Jak ktoś kiedyś to robił , to może nie ma klina na tym wałku co są widełki i przesuwają sie , tylko dokręcił śrubkę,kilka razy depniesz na pedał i znowu regulacja sprawdź to!

Edytowany przez piotr697, 31 styczeń 2012 - 20:46.

#63 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:49

Sprzegło T25 Szczerze powiedziawszy tym się jeszcze nikt nie interesował. Nie wiem Czy nie rozpołowię ciągnik i kupię nowy ten wałek.
Sprawdzić czyli co ? dokręcić czy rozkręcić i sprawdzić ?

#64 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:00

Sprzegło T25 odkręć śrubkę [klucz bodajże 12] i wyciagnij ten wałek, wybijaj go z prawej strony,około 1,5cm powinien pokazać CI sie klin a dopwiesz sie czy jest.

#65 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:23

Sprzegło T25 A jeszcze się spytam czy żeby wymienić ten wałek o ten :

http://www.sklepdlar...874/produkt.htm

Trzeba rozpoławiać ciągnik ? Czy można go wymienić normalnie poprzez rozkręcenie widełek i wybicie go. ?

#66 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 luty 2012 - 09:35

Sprzegło T25 Nie musisz rozpoławiać. Powinien wyjść bez problemu tylko jak będziesz stukał to widełek nie złam.
Stukaj w wałek z praw strony ciągnika i jednocześnie przez okienko w widełki tuż przy wałku.

Przyczyna awarii według mnie jak najbardziej słuszna i wyjaśnia wszystko. A na łączeniu wałka z widełkami nie widać jak by brud pękał?
Poluzuj tę śrubkę na widełkach zdejmij sprężynę i cięgło z pedału i spróbuj cofnąć ten płaskownik wałka do silnika jak pójdzie to sprawa wyjaśniona brak klina.

#67 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 01 luty 2012 - 17:36

Sprzegło T25 a gdzie tam jest klin?
przecież dźwignia jest dospawana na stałe do wałka a widełki są blokowane tylko tą śrubką - w wałku jest stożkowy otwór i koniec śrubki wciska się w ten otwór ustalając widełki w odpowiednim położeniu.

#68 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:37

Sprzegło T25 Nr 47 to jest klin!

Edytowany przez piotr697, 05 luty 2012 - 11:47.

#69 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 luty 2012 - 19:22

Sprzegło T25 Chyba jak zrobi się ciepło, to go rozpołowię. Będzie dostęp i zrobi się lepiej.

Trzeba kupować te widełki ? Czy zostawić stare, a kupić wałek i ten klin ? Czy też kupić wszystko nowe ?

#70 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:37

Sprzegło T25 Ja bym nie rozpoławiał,za dużo roboty,wykręć tę śrubkę , rozepnij cięgno i pomału wybijaj ten wałek,{dobrze bo było żeby ktoś Ci pomugł wybijać ],a zobaczysz jak to wszystko wygląda, a póziniej co trzeba kupić!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:29

Sprzegło T25 Odkręcić mam śrubę co trzyma łapki, i zacząć wybijać o stąd ? Tak ?

Dodany obrazek

#72 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:39

Sprzegło T25 Tak,śrubka którą zaznaczyłeś czerwoną strzałką,a wybijaj jak zaznaczyłeś zieloną strzłką.

#73 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:42

Sprzegło T25 Zobaczę. Ja mam wózek do rozpoławiania, więc szybko by mi to poszło. Ale jeszcze się zastanowię, tam jest mało miejsca wybić to jeszcze się wybije, ale złożyć będzie ciężej.
Ale w każdym razie dziękuje za pomoc, jak będę robił napisze :)

#74 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:43

Sprzegło T25 Klin jest na pewno, a dokładnie wpust czółenkowy.
Ja bym rozebrał i ocenił, bo jeśli tylko nie było klina to go kupił i składał na oryginalnych częściach.
A w sensie rozbierał to tylko wybił wałek bez rozpoławiania.
Jeśli jednak będziesz kupował któryś nowy element to zabierz wszystkie do sklepu aby sprawdzić czy średnice są te same i wymiary na wpust także bo teraz rożnie robią. Może się okazać, że kanałek na wałku jest mniejszy i będziesz musiał jeszcze dokupić widełki bo oryginalnie maja większy kanałek.
Trzeba niestety tego pilnować bo w sklepie nie zawsze podpowiedzą i trzeba jeździć 2 razy.

Edit:
Rozbierzesz jak i złożysz bez rozpoławiania.
Przy składaniu najtrudniejsze to będzie tylko pilnowanie żeby klin nie wypadł. żeby było lżej składać to widełki dobrze rozegnij to wsuniesz bez stukania.
Rozpoławianie to ostateczność.

Edytowany przez mtracz, 01 luty 2012 - 21:58.

#75 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 luty 2012 - 13:23

Sprzegło T25 Witam.

Sprzęgło teraz kończy się momentalnie. Przed wczoraj podciągnąłem i dziś pojeździłem 20 minut żeby podwórko sobie po odśnieżać i sprzęgła nie ma. Sprzęgło ciągnie, biegi zgrzytają. Jak wyjeżdżałem z garażu było ok a teraz wcale nie ma. Musi się coś ukręcać, bo to jest nie możliwe że po podciągnięciu jest sprzęgło 20 minut. Próbowałem tą śrubę przykręcić co jest na wałku (co trzyma widełki) i dało się ją wkręcić. I dzwoniłem do sklepu pytając się o ten wałek pedału sprzęgła kosztuje 20 zł. Widełki kazała mi przywieźć bo jest kilka rodzajów.

#76 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 18 luty 2012 - 13:33

Sprzegło T25 Jedynie co może się tam ukręcając to wał sprzęgła,ale w to wątpię aby się ukręcał,on może od razu pęknąć jak to było u mnie.

#77 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 luty 2012 - 13:52

Sprzegło T25 No to w czym może być przyczyna że sprzęgło jest i za 20 minut nie ma ? Dodam że jak odśnieżałem dużo razu wciskałem sprzęgło. Ja myślę że może na widełkach się obracać.

Edit ....

No i jak mówiłem obracają się widełki. Już sprawdziłem to . Rozpiąłem sprężynę, odpiąłem to cięgło i puknąłem lekko młotkiem w ten płaskownik wałek się cofną. Zaczepiłem cięgno pod płaskownik, brat nacisną powoli pedał i się obraca na widełkach. Czyli tam leży wina. Dodam że nie jestem pewien, ale tez widełki się wyginają . Kupuje wszystko nowe i rozpoławiam ciągnik i muszę to wymienić i skończ może sie problem z Tym sprzęgłem. Dziękuje wam.

Edytowany przez pawel807, 18 luty 2012 - 15:13.

#78 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 luty 2012 - 15:34

Sprzegło T25 Ja nie wiem ty nie czytasz postów w tym temacie. Już dawno znaleźliśmy ci awarię. Że nie masz klina i wałek się obraca w widełkach.
I jak masz to sprawdzić.
Co ty się uparłeś tego rozpoławiania to idzie rozebrać przez otwór w obudowie sprzęgła. Może całym kosztem będzie tylko nowy klin za 5 zł i 2 godziny roboty.

#79 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 luty 2012 - 11:15

Sprzegło T25 Mam pytanie, pewnie wielu z was wymieniało już łożysko wycisku sprzęgła, kupiłem nowe, typ ten sam i po wsadzeniu na tuleję wyciskową okazuję się że wg mnie jest zbyt luźne, niby jak obracam łożyskiem to się obraca na kulkach ale jak obrucę tuleję to łożysko spada bez żadnego oporu, czy to możliwe że tuleja się tak wytarła, że ma już taki luz czy może tak powinno być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 22 luty 2012 - 12:02

Sprzegło T25 No raczej być tak nie powinno. Zapewne tuleja się wysunęła ( wytarła). Według mnie najlepszym wyjściem będzie zakup nowej tuleji wyciskowej łożyska ( nie jest jakaś droga - do c 330 kosztuje jakieś 50 zł ). Załóż i łożysko nie powinno spadać ;)
welcome :D