Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzegło T25

200 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanizacja wędkarstwo

Napisany 06 listopad 2009 - 20:00

Sprzegło T25 Jaki ustawiasz luz między łapkami a łożyskiem,powinno być tak że łożysko się kręci tylko jak wysprzeglasz.
zetor5211 c 360 ZT303D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzegło T25 Dzisiaj, 06:58
  •  

#22 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:09

Sprzegło T25 Luz między łożyskiem dźwigienkami 2-3mm, może nie masz sprężyny przy pedale .
Na pewno to nie wina obciążenia ,z przeciążenia to może ściąć kliny na sprzęgle łupkowym .
Trzeba zmienić MECHANIKA.

#23 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Lubie sport a przedewszystkim jazde moimi ciągnikami

Napisany 06 listopad 2009 - 20:15

Sprzegło T25 luz ustawiony jest tak jamk mówi @goral1 a już 2 mechaników robiło w wciaż to samo kurcze niewiem co to moze być :P

#24 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:19

Sprzegło T25 Może przy jeździe trzymasz nogę na pedale.

#25 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:25

Sprzegło T25 nie trzymam jezdrze jak powinno sie jezdzić tam niekiedy jak ciogna no to sprzegło puszcze szybko a tak to normalnie :P

#26 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:41

Sprzegło T25 Nasuwa mi się jeszcze jedno , może puścił zgrzew i dźwignia na końcu wałka (ta do której mocuje się cięgno)przekręca się powodując zmianę luzu. ( w moim tak było ,a jak nie zauważyłem i podciągnąłem sprzęgło to zaraz było jeszcze gorzej)

#27 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:48

Sprzegło T25 Może i to ja to podciągne sprzegło pojezdze `troche i znuw zgrzyta :P

#28 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 21:22

Sprzegło T25 Może opisz to w jaki sposób zużywa się łożysko i te łapki, ślady zużycia, wyrobienia.

#29 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 21:29

Sprzegło T25 to tak łozysko sie rozwala wyłażą z niego te kuleczki mechanik jak mi muwił to wowiedział że w łozysku są takie miedziane blaszki kture utrzymują te kulii i powiedział że ta blaszka miedziowa poprostu sie stopiła widziałem piersciemn łożyska aż był fioletowy z gorońca a łapki poprostu końcówki sie scierają doszczętnie :P

#30 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 21:37

Sprzegło T25 jak końcówki od łapek w miejscu styku z łożyskiem zniszczone i łożysko to po prostu nie masz w cale luzu łapki-łożysko bo by się tak spaliły to musi chodzić non stop musisz popuścić pedał sprzęgła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 09:47

Sprzegło T25 Coś tu jest nie tak, teraz w wielu konstrukcjach łożyska wyciskowe pracują cały czas i bez luzu. To jest normalne łożysko oporowe dość żywotne. Obejrzyj łapkę wyciskającą tą dźwigienkę (czy nie jest wygięta i nie ma śladów tarcia)i jej mocowanie na osi,oraz tuleję po której ono chodzi(jeśli jet takowa w tej konstrukcji) bo ślady przegrzania wskazują na jakiś dodatkowy opór.

#32 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 16:43

Sprzegło T25 u nas żeby było łatwiej wyregulować sprzęgło to zwiększyliśmy skok łożyska przez wywiercenie drugiego otworu w płaskowniku do którego przypina się cięgło od pedału. i sprężyny - ta która cofa pedał i ta która cofa łożysko razem z tą tuleją muszą dobrze działać i tuleja ta w środku musi lekko sie przesuwać . mieliśmy u siebie podobne objawy dwa łożyska w ciągu pół roku a po tych zabiegach już ponad rok działa.

#33 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 22:50

Sprzegło T25 Może tak jak ktoś już wspominał sprężyna od sprzęgła albo ta sprężyna co odciąga łożysko,
albo też sprawdź luz na panewkach oporawych w siniku też czasem ma to cos do sprzęgła chodzi o luz wału korbowego do przodu i do tyłu
co z tego że ustawisz sprzegło jak silnik ma luz i wszystko zpieprzy po jakimś czasie:p

#34 Share wanted35

wanted35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 13:22

Sprzegło T25 Otóż sprawa wygląda następująco: Wymieniałam olej u wladimirca t 25 i w misie olejowej był klin i 2 podkładki. Po konsultacji okazało się że odbezpieczyła się przeciwwaga i trzeba rozpołowić silnik. Rozpołowiłem, kupiłem nowy obciążnik bo tamten bym przytarty, poskręcałem wszystko i pale. Palić pali bez żadnego oporu tylko jak puszcze sprzęgło to tak jakby coś tam w środku tarło. Ja myślę, że może źle sprzęgło założyłem bo ta tarcza nie jest symetryczna tzn. z jednej strony jest grubsza ale nie wiem bo w tej branży nie robię. Może ktoś z was miał taki przypadek??? Może ktoś wie jak się zakłada tą tarczę bo ja założyłem tym grubszym w stronę tyłu. Dzięki za każdy post

Pozdrawiam Adam

Dodany obrazek
Dodany obrazek

#35 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 14:51

Sprzegło T25 --> schemat sprzęgłą <--

patrz na element nr "3 : tarcza napędzana" czyli dobrze założyłeś. Otwórz ten boczny, okrągły dekiel, odpal traktor i zobacz co się tam w środku dzieje, może łożysko oporowe ... trudno powiedzieć.
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#36 Share wanted35

wanted35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 15:04

Sprzegło T25 jaki ma być luz między łożyskiem dociskowym a dżwignią dociskającą. 2-3 cm czy 2-3 mm??

#37 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 16:48

Sprzegło T25 Na pewno nie cm. Ja ustawiałem zawsze na oko tak góra 5 mm. Ważne, żeby sprzęgło całkowicie wysprzęglało i żeby łożysko oporowe nie opierało się o dociski jeżeli jest wyłączone. Te dociski na początku szybko się ścierają i po ich wymianie polecałbym skontrolowanie po niedługim czasie stopnia ich zdarcia i ponowną regulację. Ja jest źle wyregulowane to zresztą czuć bo ciężko wrzucić bieg no i szarpie ciągnikiem po wrzuceniu biegu.

Łożysko oporowe w t25 jest tak skonstruowane, że jak za daleko się wysunie to lubi się zblokować. Miałem tak kiedyś więc trzeba na to uważać.
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#38 Share Mechanik17

Mechanik17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 17:10

Sprzegło T25 Sproboj regulowac lapkami na sprzegle bo gdy by tarcza byla odwrotnie to by mial ciezko palic i pisk by szedl ;]

#39 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 18:09

Sprzegło T25 Mówiąc grubszym masz na myśli wyższym końcem ?

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:41

Sprzegło T25 ten szelest jest cały czas przy pracy silnika czy tylko chwilę po puszczeniu sprzęgła ale w obu przypadkach ja bym obstawiał na łożysko oporowe które albo traci rozbieg i pracuje na sucho i szumi albo lekko ociera o łapki sprzęgła i też szumi (jak będzie mocna ocierać to nie będzie szumieć).