Skocz do zawartości

Reklama

Sprzegło T25

t-25 sprzęgło pomoc

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
129 odpowiedzi na ten temat

#1 TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:24

Witam

Robiłem już ze sprzęgłem bo nie trzymało ale taki problem mam pierwszy raz. Mianowicie sprzęgło nie wysprzęgla a co za tym idzie bieg wrzucić baardzo ciężko. Jak zapalę z wrzuconym biegiem to traktor stoi no ale wyrzucę bieg i nie da się wrzucić. Zbliżyłem już maksymalnie do łożyska oporowego te 3 popychacze co odciskają docisk ale nie pomogło. Odkręciłem kwadratową pokrywę za pompą hydrauliczną i ewidentnie widać, że jak nacisnę sprzęgło to oś idąca do skrzyni nadal się kręci. Co mogło paść ? Po mojemu to chyba docisk coś nie tak bo jakby tarcza padła to by w ogóle nie brało.

Pozdrawiam
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#2 Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 04 czerwiec 2009 - 15:21

A wogóle możesz jeżdzić i czy masz te 2 biegi terenowe.

#3 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2563 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 20:28

U mnie jak nie wysprzęglał to łożysko było padnięte, po prostu, jak wcisnełem sprzęglo on nie stanoł tylko jechał
Mój Wladimirec podbija świat

#4 zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • 11931967

Napisany 04 czerwiec 2009 - 20:45

albo łożysko albo tarcza się zjarała niewykluczone że coś z dociskiem

#5 lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:40

A to śię stało od razu po wymianie sprzęgła? Bo jeżeli tak to przy składaniu skrzywiłeś tarczę sprzęgłową.

#6 TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:58

czy mogę jeździć hmmmm w tej chwili nie bo traktor nie ma kabiny zwolnic połowy skrzyni ;) - do sprzegła jeszcze nie doszedłem a przed tą demolką to. Jeżeli się uparłem to przy wielu zgrzytach biegi wchodziły ale szkoda skrzyni więc po prostu przez jeden dzień zapalało się np na wrzuconej jedynce z wciśniętym sprzęgłem no i w sumie ruszanie po puszczeniu sprzęgła odbywało się normalnie. Podejrzewam że coś niewiele brakuje, że sprzęgło nie wysprzęgla, jednak jest jakiś niewielki gdzieś opór na wałku, tarczy i oś za sprzęgłem się skręci mimo wciśniecia. Wnioskuję po tym, że jak bieg jest wrzucony to traktor nie jedzie na wciśniętym sprzęgle.

To się stało w sumie nagle, przy czym nic od ok 10 lat z traktorkiem nie było robione/zmieniane.

No nic, nie mogłem dojść do ładu, kręcenie regulowanie nie pomogło to planowany remont trzeba zrobić teraz czyli hamulce i układ kierowniczy a teraz doszło i sprzęgło.

#7 Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 05 czerwiec 2009 - 13:39

Pod podłagą bo winna być wałek co się zakładało koło pasow i to powinieneś rozkręćić te wszystkie łożyska co na tym wałku wisieć możliwe że się urwał nie wontpię że coś mogłeś zrobić nie tak przy składaniu.

#8 lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 17:01

A co ma wałek rewersu do wyszprzęglania?  ;) Gdybać to se można całe lata ale dopuki nie rozbierzesz to i tak nie będziesz wiedział.
PS mogły sie rozlecieć okłedziny w tarczy sprzęgłowej i jej kawałki mogą zahodzić jeden na drugi.

#9 TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:29

no właśnie, co ma wałek rewersu do sprzęgła. Przy okazji on też został rozebrany zresztą będą fotki ;) T25 w 1000 części :P. CO do sprzęgła to właśnie skończyłem skręcać rozpołowiony ciągnik, szczerze, działa OK, nie mam pojęcia co było nie tak. Tarcza OK, docisk też ok - te części są wg mnie niezniszczalne :). Jak już robiłem to zaglądłem tam czy wszystko OK. Może to była kwestia doregulowania dokładnego, zobaczę jak się będzie sprawował. Narazie wysprzęgla dobrze, choć dziwi mnie, że jak nacisnę sprzęgło to ciężko silnikiem okręcić. Moze kwestia doregulowania, nie wiem. Nie ma tam żadnej filozofii i powinno działać. Zobaczę jeszcze jak poskładam zwolnice i skrzynię.

Mam jeszcze pytanie - muszę zrobić coś z układem kierowniczym bo luz okropny (regulacja już nic nie pomaga). W sklepie gość powiedział, że wystarczy wymienić łożyska ślimak ślimacznicę i będzie OK. RObił ktoś jużtak, myślicie że warto to wymienić, pytam bo to troszkę kosztuje i nie chcę żeby nic nie pomogło.

#10 lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:29

Z ta przekładnią to możesz próbować i jak będziesz pilnował poziom oleju w przekładni to przez pare lat powino być ok, ale musisz jeszcze dorobić podpórkę wałka tuż przy wąsie kierowniczym żeby dobrze wykasować luz, jutro postaram się wstawić fotki to zobaczysz jak to wygląda.

#11 t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 16:57

witam mam takie pytanie dlaczego podczas zmiany biegu badz ruszania pod wiekszym obciazeniem pedł sprzegła ni wyciska sie do konca tylko jesli zdejmniemy to obciazenie to wtedy odskoczy od czego to zalezy??

#12 TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 21:06

Jeżeli chodzi o mnie to niebardzo rozumiem pytanie a konkretnie przypadki w których sprzęgło nie wyciska ale: Sprzęgło wg mnie może nie 'wyjść' do samej góry jeżeli bieg nie jest wrzucony do końca. Wtedy nie puszcza go w górę blokada wodzików połączona ze sprzęgłem. Myślę i nie znajduję powodu takiego zachowania w samym sprzęgle ale zawsze można odkręcić dekielek do sprzęgła i zobaczyć czy wszystko ok, czy docisk i sprzęgło oporowe dobrze pracuje.

#13 t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 09:27

Zobacz postTBhog, o Jul 21 2009, 22:06, powiedział:

Jeżeli chodzi o mnie to niebardzo rozumiem pytanie a konkretnie przypadki w których sprzęgło nie wyciska ale: Sprzęgło wg mnie może nie 'wyjść' do samej góry jeżeli bieg nie jest wrzucony do końca. Wtedy nie puszcza go w górę blokada wodzików połączona ze sprzęgłem. Myślę i nie znajduję powodu takiego zachowania w samym sprzęgle ale zawsze można odkręcić dekielek do sprzęgła i zobaczyć czy wszystko ok, czy docisk i sprzęgło oporowe dobrze pracuje.
chyba racja z tymi wodzikami regulacja sprzegła raczej nic nie da.

#14 dezerter3321

dezerter3321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 13:21

Witam wszystkich jestem nowy użytkownikiem.
A teraz przejdę do mojego problemu otóż robię remont rozrządu w t25a i już wszystko było by ok tylko jedno małe ale podczas przykręcania silnika w ramę uszkodziłem tarcze od sprzęgła nie wszedł wałek do końca równo a ja ściągnąłem śrubami.
Mam nową tarczę ale teraz nie wiem którą stroną ją włożyć jest na niej wypuklenie z jednej strony a z  drugiej jakby wgłębienie (nity)
i teraz wgłębieniem do silnika czy tez wgłębieniem w stronę skrzyni?????

W trzech książkach nic nie ma o tym możliwe to że bez różnicy by to było???

#15 zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • 11931967

Napisany 27 lipiec 2009 - 13:37

dłuższym do silnika (tą wypukłością) ale nie jestem pewien

#16 TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 15:38

"wgłębieniem" do silnika  :)  ->> sprzeglo t25 . Zresztą po mojemu to nieważne. Wg rysunku ważne bo odwrotnie nie spasuje tzn nie wejdzie 'wypustem' w koło zamachowe, ale w praktyce tak i tak wejdzie i raczej na to samo wyjdzie  :D .

#17 dezerter3321

dezerter3321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 07:34

Już wszystko złożone i maszyna działa całkiem co innego inny dźwięk pracy silnika po wymianie tulei na rozrządzie dzięki za info z tą tarczą faktycznie na odwrót ją włożyłem

#18 odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • 9680581
  • Zainteresowania:Lubie sport a przedewszystkim jazde moimi ciągnikami

Napisany 06 listopad 2009 - 19:41

Witam wszystkich
Mam taki problem w moim katafieju dlaczego musze 3 razy w sezonie wymieniać łozysko i łapki sprzęgłowe wszystko jest dobrze poskładane i pojezdze troche i zaraz sie luzuje podciągne 3 razy i łozysko i łapki siadają a Tarcza jest nienaruszona czesci kupywane u znajomego (dobre czesci) prosze o pomoc

#19 GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2046 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:45

Normalnie to niemożliwe
Robisz jakiś błąd w montażu

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • 9680581
  • Zainteresowania:Lubie sport a przedewszystkim jazde moimi ciągnikami

Napisany 06 listopad 2009 - 19:57

Własnie sam sie dziwie juz tak jakieś 1,5 roku tak sie morduje a ja nie składam tego tylko mechanik on mi robił generalke w katafieju i jakiś rok po remoncie tak sie zaczeło robić pomozcie jak to zlikwidować nie ciagam nim wiele te 4,5 tony to max mechanik mi mówi ze to wina rozdrabniacza bo jest za duży do rusina ale w to nie wirze bo ostanio nie uzywałem rozdrabniacza i to samo bylo :P

Edytowany przez krolikNH, 12 kwiecień 2010 - 21:55.

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk