Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzegło T25

206 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 07 marzec 2013 - 19:14

Sprzegło T25 Dokładnie jest tak jak piszesz. Przez okienko się teraz nie zmienia bo łożysko wysiada szybciej. Najlepiej mieć stare z zapasów to jeszcze pochodzi może.
Co do łapek często jeszcze mają źle wywiercone otwory i potem nie pasuje trzeba od razu przy zakupie patrzeć na to. Ale wymieniać przez okienko może być ciężko ale pewnie mieć wtedy bardzo spokojny dzień :) Ale władka idzie rozpołowić w 45 minu -sprawdzone. W ten sposób bez zdjemowania przystawki pompy tylko odkręceniem 6 śrób od koła zamachowego i rozjechaniem.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzegło T25 Dzisiaj, 11:33
  •  

#102 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 07 marzec 2013 - 19:42

Sprzegło T25 Otwory to są w cały świat powiercone. Na szybko żeby sprawdzić w sklepie to trzeba powiesić dźwigienkę na np śrubokręcie wkładając go w ten otwór. Dźwigienka musi się ustawić pionowo, główką współpracującą z łożyskiem do góry.
Odkręciłeś całą tarczę ze sprężynami dociskowymi od koła zamachowego?
Ja robię inaczej. Wkręcam trzy śruby odciągające tarczę dociskową aby poluzować tarczę sprzęgłową, później rozciągam ciągnik 1-2 centymetry aż poczuję że wałek sprzęgłowy trzyma. Wrzucam bieg w skrzyni (zaciągnięty reczny!!) i powoli obracam wałem silnika. Wałek ustawi się w odpowiednim miejscu i przechodzi przez zewnętrzną tarczę bez problemu. Ale pierwszy raz to myślałem że nerwicy dostanę jak jeszcze nie wiedziałem jak to jest zbudowane.

#103 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 07 marzec 2013 - 20:06

Sprzegło T25 Robię w identyczny sposób co ty. Kiedyś w jednym tygodniu co drugi dzień rozbierałem i składałem to opanowałem to nawet wtedy. Przy okazji nie dałem aby korozja się wkradła na śruby :) Też wkręcam te 3 śruby aby poluzować no dokładnie wszystko tak jak piszesz. Według mnie najprostsza metoda to jest.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#104 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:20

Sprzegło T25 panowie mam pytanie czy ten walek ktory wchodzi ze skrzyni i laczy sie z tym drugim walkiem po przez sprzeglo lubkowe i wchodzi w tarcze sprzeglowa powinien mec jakies bicie??
gdy nim obracam widac ze obraca sie krzywo...
wymienilem wszystko zostala tylko stara luba i walek ten co wychodzi ze skrzyni resza wymieniona .. prosze o pomoc lub jakas rade

#105 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2562 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:23

Sprzegło T25 Nie powinien mieć bicia.

#106 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:12

Sprzegło T25 wiec co zrobic skoro wszystko wymienione na nowe??
jak zaloze tarcze sprzeglowa na ten walek to widac ze tarcza ma bicie gora dol... jakies niecaly centymetr

#107 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2562 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:19

Sprzegło T25 szukać co jest nie tak.Złożysz tak i co długo pojeździsz raczej nie.A może w złącze jakiś paper podszedł i teraz bije.

#108 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 12:48

Sprzegło T25 Przy składaniu Władymirca trzeba uważać, żeby wałek dobrze wszedł w łożysko wahliwe, które to znajduje się w wale korbowym. ja miałem podobnie i winne było te właśnie łożysko mimo że wymieniłem je na nowe. Podczas zjeżdżania do kupy wałek ścisło w nie wchodził i niezbyt precyzyjnie trafiał w wyniku czego środkowa bieżnia łożyska się przekręcała i nie można było do końca dociągnąć silnika do komory sprzęgła.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#109 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 13:16

Sprzegło T25 Wałek sprzęgłowy będzie miał bicie przed zjechaniem ciągnika. Ciężko jest idealnie równo skręcić go na tym sprzęgle łupkowym. Najlepiej to sprzęgło skręcać na dobre dopiero po zjechaniu ciągnikiem wtedy wałek ustawi się w tym łożysku w kole zamachowym i będzie ok.

#110 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 19:51

Sprzegło T25 panowie mam problem
mianowicie: po z polowieniu ciagnika nie idzie za ch*j...obkrecic walem.. gdy popuszcze sruby to sie kreci... ale gdy dokrece lubke to znow za ciula pana nie idzie obrecic walem ... pytanie co zrobilem zle gdzie szukac problemu...???
cos zle zlozone?? tarcza na odwrot??
wydaje mi sie rowniez ze lapki sa za blisko lozyska i chyba nie bedzie mozliwosci wyregulowania sprzegla... ;/
prosze o pomoc..

Edytowany przez ltz55aluki, 09 lipiec 2013 - 17:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1672 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 10 lipiec 2013 - 22:03

Sprzegło T25 Chłopaki, mam problem, bo po wymianie łapek ciągnik rusza ze zrywem, a nie łagodnie, tak jak kiedyś.
łapki są równe,
przy ruszaniu nie poszarpuje,
tarcza założona jak była i ta sama, co była.
Niby się znam, ale nie wiem jak to przeregulować, żeby znów ruszał łagodnie?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#112 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2562 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 19:23

Sprzegło T25 Spróbuj popuścić dźwignie sprzęgła na cięgle i podkręć łapki tak żeby nie opierały się o docisk.Jak skapowałeś o co biega to powiem inaczej przy bliż łożysko i łapki bliżej skrzyni.

#113 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 19:35

Sprzegło T25 Upewnij się również czy łożysko cofa się bez zacięć.

#114 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1088 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 22:22

Sprzegło T25 Witam,prawdopodobnie zacina łożysko oporowe jak pisze kolega wyżej, lub ciężko chodzi po tulei ,albo też wałek na którym są widełki bardzo ciężko chodzi,ale ja miałem takie objawy w swoim jak była tarcza nitowana i nity wypadały i powodowały wówczas identyczne objawy, teraz mam klejoną i jest dobrze :rolleyes: Pozdrawiam.

#115 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1672 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 12 lipiec 2013 - 08:54

Sprzegło T25 Sprobuje z tymi lapkami. Przyznam sie, ze przy skladaniu ciagnika podczas remontu zapomnialem posmarowac walek sprzeglowy a byl zardzewialy. dam znac o efektach, na razie to musze zmienic olej, bo wychodzil swoje godziny po remoncie.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#116 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1088 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:31

Sprzegło T25 Witam ,jeśli wałek sprzęgłowy był pordzewiały, to przyczyna jest w tym że tarcz sprzęgłowa z trudem się porusza po frezach, pomimo że wykonuje mały ruch posuwisty ale jednak ma opory przez rdzę i z tąd takie działanie sprzęgła, trchę potrwa zanim się oczyści i powinno zacząć dobrze działać.Pozdrawiam.

#117 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2562 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:42

Sprzegło T25 Wszystko się zgadza ale nie był nowy tylko wyrobiony i tarcza też pracowała a ciągnik nie stał latami tylko może z miesiąc tak że nie mógł zardzewieć bóg wie jak tylko nalotem.To tylko zależy od ustawienia łapek.

#118 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 14:43

Sprzegło T25 Czy warto wymienić cały kompletny docisk czy lepiej wymieniac pojedyncze części

#119 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2013 - 21:01

Sprzegło T25 To chyba zależy czy jest taka potrzeba aby wymieniać cały docisk. Jak tylko łapki, sprężyny są do wymiany to wymienić tylko to bo po co wymieniać coś co jest sprawne i działające dobrze? No chyba, że jest całkiem inaczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2768 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 08:39

Sprzegło T25 Chyba znalazłem ból na te tandetne lożyska oporowe troche kosztowny ale powinno wypalić Założyć nowy docisk nową tuleje od wysprzęglika i tam przychodzi łozysko jak w MTZ a one troche trzymaja i można je smarować
Mój Wladimirec podbija świat