Polecane posty

stempos1980    7905

koledzy małem pytanko a mianowicie u wuja w t25 rozwaliło się łożysko oporowe przez docisk i po wymianie tarczy nowego docisku wałka nie idzie ustawić sprzęgła.jak go popuści to się ślizga a jak go ustawi tak jak powinno być to jest za ścisłe.powiem że to już 3 docisk w ciągu 2 miesięcy bo te dwa wcześniejsze były zwracane do sklepu bo się w palcach rozlatywały takie części teraz robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

Witam.

Mam problem z moim władkiem a mianowicie gdy mam zapięta kosiarke rotacyjną albo Orkana czy cokolwiek  co wymaga trochę więcej siły na wałku wom przy rozpedzeniu np kosiarki na luzie nie da się wbić biegu sprzęgło ciągnie, wybić też się nie da bo jak się sprzęgło wciśnie to ciągnik jedzie i tak  jest od nowości a jest z 1990r. Ogólnie sprzęgło chodzi bardzo dobrze nie i biegi lekko wchodzą tylko jest problem gdy ma ciężej. Czy ktoś miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiu84    1

Czy w łożysku oporowym można wywiercić otwór i tam wlać jakiegoś oleju lub roztopionego smaru bo problem jest taki że zaczyna już trochę szumieć i trochę ciężko chodzi a jest oryginalne jeszcze i nie chce wymieniać wymieniłem tylko łapki i ustawiłem na razie jest ok biegi wchodzą bez zgrzytu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Można, tylko po napełnieniu trzeba ten otwór zaślepić żeby smar nie wypłynął po rozgrzaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie mam pytanie. Sprzęgło u mojego t25 od jakiegos czasu zaczęlo slabnoc to zaczalem je podciagac podciagac az podciagnalem całe i na pedale i na łapkach w srodku a sprzeglo nadal jest slabe co moze byc nie tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Co to znaczy słabe sprzęgło? Źle wysprzęgla czy się ślizga i nie ciągnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Zle wysprzegla, i wystarczy tylko troszke puscic pedal i ciagnik juz jedzie a jak wbijam bieg to zrywa ciagnikiem i niekiedy zgrzytaja biegi. Podciagniete na maksa i nie wiem co moze byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeanz_1    0

Witam, Czy ktoś z was miał problemy z nowymi dociskami, lub wie jak rozwiązać problem z wysprzęglaniem?? Kupiłem już drugi i niezależnie jak go wyreguluję czy ksążkowo czy docisnę trochę łożyskiem) poddaje się blacha oporowa a tarcza dociskowa stoi jak wryta... wrzucenie biegu graniczy z cudem... reklamowanie tego chyba nie ma sensu bo wymienią na ten sam szajs a nic innego na rynku nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

A ma w ogóle docisk miejsce żeby się cofnąć? Jak wkręcisz te trzy śruby technologiczne to zluzuje się tarcza sprzęgłowa? w jakiej odległości od tarczy oporowej są główki palcy na puszczonym sprzęgle, i czy nie opierają się o tą blachę gdy wciśniesz sprzęgło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeanz_1    0

Docisk miał miejsce by się cofnąć ale fakt że nie za dużo, około 7 mm, sprężyny są wtedy dość mocne ściśnięte i blacha niestety się poddaje, wyszedłem z tego dospawując blaszki obok dźwigienek aby usztywnić konstrukcję co zadziałało, wadą jest brak możliwości wymiany dźwigienek oraz zapewne zwiększone obciążenie podpór wału przez niewyważenie (chociaż wątpię by ukraincy to wywarzali)  ale teraz blacha się nie poddaje i można normalnie włączać biegi. Jeśli ktoś by kiedyś miał problemy z dociskiem to brońcie Panie Boże przed kupnem nowego kompletu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reduktorb    0

20190602_133746.thumb.jpg.59ec9bd56d003a6b4959b8c98e252048.jpg

 

 

Witam, od niedawna  użytkuję Władka z 1980, ostatnio wpadł mi pedał sprzęgła. Przestał wysprzęglać, po odkręceniu dekielka zauważyłem że łożysko nie wykonuje pełnego ruchu. Przyczyna tkwi chyba w tym że, przekręciła mi się tuleja trzymająca łożysko i końcówki widełek spadły z ząbków przez co łożysko nie może wykonać pełnego ruchu. Uchwyt sprężynki stabilizującej tuleję jest przekręcony w jedną stronę. Czy to może być przyczyną i jak to poprawić 

Edytowano przez reduktorb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Zadajesz głupie pytania. Widzisz że coś jest źle to zamiast poprawić tak jak powinno być i sprawdzić czy będzie ok to piszesz na forum. Odpowiadam - tak, jak zapniesz sprężynkę tam gdzie trzeba to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reduktorb    0

Myślałem że to forum pomocowe, ale widzę, proste pytania są głupie. Widzę że, w tym traktorze występuje kilka powtarzalnych problemów ze sprzęgłem. Staralem się  przejrzeć stare posty by nie powielać nie potrzebnie tematów. Aby następni nowicjusze nie zadawali głupich pytań. Odpowiem sobie sam, taki efekt jak umnie daje sacierające się łożysko wyciskowe. Zrzuca tuleję zgodnie z kierunkiem obrotów silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nie jedno zatarte łożysko wyciskowe w T25 przerabiałem i nigdy nie obróciło całej tuleji. Widocznie widełki są rozgięte bo to one tez powinny przytrzymywać tuleje. Moja rada - jak będziesz zmieniał łożysko to załóż od MTZ. W nowszych T25 tak było i wszystko jest do kupienia a przynajmniej jest możliwość smarowania go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK500    67

Witam. Mam taki problem że jak włączę biegi polowe to sprzęgło nie odbija do końca tylko gdzieś do połowy. Zauważyłem że to wina blokady wodzików. Tak jakby wałek blokady biegów nie mógł się cofnąć, i coś go blokowało. I teraz pytanie co go blokuje, czy trzeba ściągać pokrywę skrzyni. Władek rok 77 na dwie dźwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Za słabo trzyma ci blokada biegów, ale te kulki i sprężynki od góry i zanim puścisz sprzęgło to wodzik się minimalnie cofa i wałek blokady nie może wskoczyc w nacięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK500    67

Już wczoraj trochę tam  zaglądałem i zauważyłem że wodzik ostatni od przodu,czyli od biegów polowych nie cofa się tyle ile powinien i wałek blokady nie możę się cofnąć bo nie trafia w ten rowek w wodziku. I teraz pytanie co może ten wodzik blokować bo  jakbym na siłe go próbował wbić dalej młotkiem to wejdzie ale z dość dużym oporem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

to trzeba zdjąć pokrywę i wyregulować widełki na wodziku. Tam są dwie śrubki. Jedną popuszczasz a drugą dokręcasz i widełki przesuwają się w którą stronę chcesz. Widocznie są za bardzo dosunięte w stronę biegów polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK500    67

Dobra więc usterka została skasowana. Widocznie ktoś musiał kiedyś nawalać młotkiem w wodzik i trochę go sklepał. Wyszlifowałem ładnie koniec i teraz już ładnie wszystko chodzi. Jeszcze zostało mi tylko złożyć.

Edytowano przez ROLNIK500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A1981    0

Witam koledzy mam pytanie związane ze sprzęgłem w t25 wymieniłem łożysko wałka sprzęgłowego to w wale korbowym i po zamontowaniu docisku i osadzeniu wałka w tym łożysku walek kreci się pieknie natomiast jak obracam kołem zamachowym  to wałek ma spore bice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Łożysko w wale podpiera tylko koniec wałka, drugi koniec trzyma łącznik wałków ten za pompą hydrauliki. Teraz jak masz wałki nie skręcone to wystarczy że tarcza się przesunie pod dociskiem i wałek krzywo chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj