Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda w cylindrach

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 04 marzec 2010 - 21:09

Woda w cylindrach Przepraszam, źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że sprężone powietrze wyrzuci wodę.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda w cylindrach Dzisiaj, 21:50
  •  

#22 Share Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:12

Woda w cylindrach A najlepiej odkręć wtryski i sobie pokręć wałem resztę opalarką i zakręc i możesz odpalić

#23 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:15

Woda w cylindrach Najlepiej to rozbierz silnik i wytrzyj do sucha, jak nie masz co robić i słuchasz tych pierdół. Prędzej się komuś wacek pokrzywi niż korbowód od wody w cylindrach. Nawet szkoda wykręcać wtrysków i cokolwiek robić. Tylko uważaj, bo to jak bomba zegarowa jest. ;)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#24 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 23:11

Woda w cylindrach Wygląda na to ,że niektórym wydaje się że wodę da się ścisnąć. Dla bezpieczeństwa silnika poluzuj i rusz wtryskiwacze, pokręć wałem korbowym(najlepiej rozrusznikiem), do dolotu w głowicach wlej po 50cm3 oleju silnikowego, zakręć wałem i będzie ok. O rdzę na cylindrach się nie obawiam, a o to by pierścieni nie złapało.

#25 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 23:12

Woda w cylindrach he he kolega wyżej ma całkowitą rację! kiedyś wywaliło mi uszczelkę i woda szła na tłoki jeżdziłem tak jakiś czas i silnikowi nic nie było w przeciwieństwie do mnie cały byłem w czarnych kropkach (woda plus sadza)
edit chodzi mi o kolegę kielbasę

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 23:40

Woda w cylindrach Nic nie było bo miałeś wypaloną uszczelkę i miała gdzie uciekać.Jak komora spalania ma np. 10cm3 objętości, a nad tłokiem w suwie sprężania jest dwa razy tyle tej wody, to gdzie się ona ma zmieścić. Za mało kaszy zjadłeś. ;)

#27 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 05 marzec 2010 - 07:14

Woda w cylindrach wszystko jest dobre ale nikt niewie ile tej wody tam jest... -ja bym sie nie czaił zdjąć głowiczki i wyczyscić -albo tak jak pisano wykręcić wtryskiwacze i wlać strzykawką trochę oleju silnikowego i odpalać aby wyrzuciło wodę - nie polecam odpalania bez wyjęcia wtrysków -bo nikt nie jest jasnowidzen i ile tej wody jest...jeszcze ewentualnie strzykawka 100 i wężyk i próbować

#28 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 10:28

Woda w cylindrach Po pierwsze to czemu myłeś silnik przy odkręconych kolektorach?,trzeba było zpuścić troche ropy-pędzelek i jazda potem opłukać i odpalić ,żeby odparowało

#29 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 05 marzec 2010 - 10:49

Woda w cylindrach Ja tez nie czaje czemu kolega mył wtedy silnik jak juz poodkręcał co poodkręcał...
Silnik sie myje przed rozebraniem jak jest jeszcze kompletny...
A co do wody skoro bedzie remont to czy wczesniej czy później głowice zdejmiesz to lepiej to zrobić teraz zanim rdza łapnie tuleje i pierścienie ;)

#30 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 11:39

Woda w cylindrach dobra troche mnie poniosło-ale skoro było na nim tyle syfu tzn ,ze gdzieś przeciekało paliwo lub olej i dlatego osadzał się kurz!!!
Tak więc głowice musisz ściągnać, zeby wymienic uszczelki-najlepiej kup cały komplet(pod kolektory,itp.)
powinienes też wymienic oring pod pompą wtryskową, ale jeśli się nie znasz to nie rób tego sam,zeby nie przestawić kąta wtrysku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share hrabia5994

hrabia5994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 15:11

Woda w cylindrach ale jak ściągnę głowice to potem będę musiał wołać kogoś aby ją ustawił chodzi mi o zawory czy nie będzie trzeba bo nie pamiętam a jeśli tak to może wie ktoś jak to się robi

#32 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 16:40

Woda w cylindrach Ja już nie raz miałem wodę w cylindrach, i moją metodą wcześniej opisaną pomogło. Zawory ustawiasz po demontażu klawiatury bądź popychaczy.

#33 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 17:55

Woda w cylindrach jeśli nie powyciągasz lasek(nie zmienisz kolejności) to nie musisz ustawiać

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 18:23

Woda w cylindrach Po każdym demontażu głowic czy choćby samej klawiatury zawory TRZEBA REGULOWAĆ. Takie mecyje piszecie jak by ten silnik był z cukru. Nawet jeśli cylindry były by pełne wody to kręcąc rozrusznikiem silnik po prostu stanie i tyle. Rozrusznik nie ma tyle siły żeby cokolwiek mógł w tym przypadku uszkodzić. Najnormalniej w świecie daj wajchę na zero i kręć.Jeśli jest dużo wody to stanie. Wtedy czeka cię wykręcanie wtrysków. Jeśli mało to coś tam wydmucha. Możesz mu dla pewności trochę oleju puścić przez zawory i to cała robota. jeśli nie masz rozrusznika zrób kilka obrotów wałem ręcznie. Jeżeli będzie się obracał bez przeszkód to pociąg go delikatnie na wysokim biegu i to wszystko. To jest ŻELAZO nie porcelana.
KPK Kumurun Team

#35 Share hrabia5994

hrabia5994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:11

Woda w cylindrach zrobiłem tak wyjąłem wtryski i wyciągnąłem wodę szczykawką ale nie zdołałem go odpalić bo drugi ciągnik nie odpalił ale jutro naładuje aku i spróbuję go przepalić. Nic mu się nie stanie jak niema w nim chłodnicy ani wody ???????????

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:33

Woda w cylindrach Jak nie ma wody w chłodnicy to zapalić możesz. Ale tylko na chwilę. nic mu nie będzie jeśli pochodzi z minutę bez wody. za tą chwilę nie zdąży się nić nadmiernie nagrzać. W ogóle się nie zagrzeje. Tak że śmiało.
KPK Kumurun Team

#37 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:34

Woda w cylindrach Jeżeli będzie długo pracował bez cieczy chłodzącej może dojść do zatarcia w skutek przegrzania. Wynika to z rozszerzalności cieplnej materiałów.

#38 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:34

Woda w cylindrach bez wody go nie rozgrzewaj tzn 5 min i gaś, ewentualnie możesz wsadzić wąż do przewodów od chłodnicy i zalać wodą

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:57

Woda w cylindrach Zapalić na chwilkę, żeby wydmuchało wodę z cylindrów. Na to wystarczy kilkadziesiąt sekund i gaszę. Dłużej nie ma sensu. Przez tą chwilę nic się nie stanie.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:00

Woda w cylindrach he he profesorowie z agrofoto uszczelkę miałem walniętą ale nic na zewnątrz nie uciekało poprostu silnik wydalał wodę wydechem! nic temu silnikowi nie będzie zapal nawet przejechać się kawałek możesz ale tylko kawałeczek;p! i tak nawiasem to czytajcie ze zrozumieniem on nie chce robić silnika tylko remont wizualny